Eğitici Masallar Oku

Birbirinden Güzel Eğitici masallar oku ve eğlen

Eğitici Masallar Oku: Günün birinde aşırı derecede fazla yemek yiyen bir obur çocuk varmış, bu çocuk o kadar çok yemek yer, lakin bir türlü doymak nedir bilmezmiş, Ailesi onu her ne zaman görse ağzında bir şeylerin olduğunu ve sürekli bir şeyler atıştırma derdinde olduğu görürlerdi.

Gariban olan annesi obur çocuğa, yiyecek yetiştiremiyordu, üstüne üstelik hiç doymayan bu obur çocuk diğer kardeşlerinin mamalarını da düşünmeden yemeye başlamıştı. Gece ailesi uykudayken bile o uykudan uyanır uyanmaz hemen mutfağa gider ne var ne yok silip süpürürdü

Çocuğun bu haline epey üzülen ailesi ona her ne nasihat ederse etsin, onları dinlemiyordu, bu çocuğun tek bir düşüncesi vardı oda midesi.

Bir gün annesiyle babası artık ona bir ders vererek terbiye etmek adına, anlayabileceği bir şekilde ders verme zamanı geldiğini düşündüler.

Bir akşam obur çocuk televizyonun karşısında oturmuş film seyrederken, her zaman olduğu gibi boş durmadan bir şeyler atıştırıyordu, elindeki gazete ile yanına gelen babası obur çocuğa,

– Canım oğlum benim, biliyorsun ki biz seni çok seviyoruz bak sana bir şeyler göstermek istiyorum.

Hiç rahatını bozmayan obur çocuk “biraz bekler misin? Baba” demiş

Her zaman olduğu gibi yine ağzını yiyecekle doldurmuş, onları çiğniyor, babası ise oğlunun kendisine bakmasını bekliyordu, en sonunda ağzındakileri mideye indiren çocuk babasına dönerek:

-Buyur babacığım, demiş.

Babası çocuğa gazete yer alan bazı resimleri gösterdi,  bu resimlerde açlıktan zayıflamış ve bitkin düşmüş yiyecek bulamayan onun yaşındaki çocuklar vardı.

Obur Çocuk,

-Bunlar kimler babacığım, hiç yemek yemiyorlar mı?

Babası:

-Hayır, evladım onlar yiyecek yemek bulamıyorlar ki yesinler, açlık ve sefalet içerisinde bir hayat sürüyorlar, çoğu zaman bir dilim ekmeğe bile muhtaçlar bu zavallı çocuklar.

Bunları duyan obur çocuk ağzındakileri dahi zorla midesine indirdi, bir kendine birde gazetedeki çocuklara baktı, kendisinin ne kadar şişman olduğunu o an anlamıştı.

Oburluğundan ilk defa bu kadar çok utanmıştı, o günden sonra hayatı değişti, kardeşlerinin mamalarına bir daha el sürmedi ve yediği yemeğin miktarını epey azaltarak ideal kilosuna tez zamanda ulaştı ve güzel bir görünüme sahip akıllı bir çocuk oldu.

Eğitici Masallar Oku ile eğlendiğinizi umuyoruz dilerseniz Peter Pan Varolmayan Ülkede veyahut Çocuk Masalları platformunu inceleyebilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Keloğlan İle Padişah

Keloğlan ile Padişah Masalı

En güzel Keloğlan hikayelerinden biri olan Keloğlan ile Padişah Masalı ‘nı beğeneceğinizi umarız. Bir varmış …

Papağan İle Çakal

Papağan İle Çakal

Çok güzel iyi uykular Masalları arasında bulunan Papağan İle Çakal Masalını beğeneceğinizi umarız. Evvel zaman …

Karganın Oyunu

Karganın Oyunu

Eğitici çocuk masalları arasında bulunan karganın oyunu masalını beğeneceğinizi umarız. Bir varmış bir yokmuş evvel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir