Uyku Masalları Oku

Bu güzel uyku masalları arasında bulunan Deve Kuşu ile Aslan macerasını okumanızı tavsiye ederiz.

Uyku Masalları Oku:  Bir gün yemek arayan bir Deve Kuşu kuzey yönünden bir aslanın kendisine doğru geldiğini görünce o kadar çok korkmuş ki hemen olduğu yerde korkudan kafasını kuma gömmüş.

Deve kuşunun yanına gelen Aslan Deve kuşunun etrafında bir iki defa dönmüş, karnı tok olan Aslan sadece kendisine sohbet edecek bir arkadaş arıyormuş.

Deve kuşunun arkasında duran Aslanpençesiyle deve kuşunun ayağına hafif bir şekilde dokunmuş ve ardından Deve Kuşu’na seslenerek.

– Arkadaş, başını kumdan çıkartıp bir bakar mısın? Seninle biraz sohbet etmek için buraya geldim, canım çok sıkılıyor, demiş.

Deve kuşu korkudan attığı tekme ile Aslanı sırtüstü yere yığmış.

Şaşkın ve korkak olan Deve Kuşu neler oldu, kime vurdum ben, diyerek kafasını kumdan dışarı çıkarmış, birde ne görsün Aslan boylu boyunca hareketsiz bir şekilde yerde uzanıyor bayıldığını görmüş.

Bu arada çevrede bulunan tüm Deve Kuşu arkadaşlarını orada toplayarak Başlamış bol keseden sallamaya ve erkeklik taslamaya:

– İşte gördüğünüz gibi Aslan, o gelip bana sataştı bende ona dedim ki bak aslan benden uzak dur sonra senin canını yakarım, demedi deme dedim. Aslanda bana hakaret ederek sataşmaya devam etti, bu sebeple bende Aslanı ayağımın altına alarak çiğnemeye başladım ve bir güzel onu dövdüm ardından yerlere sürükledim ve onu bu hale getirdim.

Arkadaşları da Deve Kuşunun dediklerine katılmışlar ve başlamışlar bol keseden palavra atmaya yok biz olsaydık şöyle, böyle yapardık diye.

O anda baygın halde yerde uzanan Aslan kendine gelince, bakmış deve kuşları hakkında atıp tutuyor öylesine bir kükremiş, bu kükremeyle neredeyse yer gök inlemiş adeta bütün deve kuşları korkudan kafalarını kuma gömmüşler bunu gören aslan orada fazla eğlenmemiş ve orayı terk etmiş.

Uyku Masalları Oku platformumuzda yer alan bu en iyi masalı okuyabilir, dilerseniz Çocuk Masalları bölümünü ziyaret edebilir veyahut size önereceklerimiz arasında olan Yavru Köpek Masalı‘nı okuyarak çocuklarınızla beraber daha güzel  bir vakit geçirebilirsiniz…

Ayrıca kontrol et

Keloğlan İle Padişah

Keloğlan ile Padişah Masalı

En güzel Keloğlan hikayelerinden biri olan Keloğlan ile Padişah Masalı ‘nı beğeneceğinizi umarız. Bir varmış …

Papağan İle Çakal

Papağan İle Çakal

Çok güzel iyi uykular Masalları arasında bulunan Papağan İle Çakal Masalını beğeneceğinizi umarız. Evvel zaman …

Karganın Oyunu

Karganın Oyunu

Eğitici çocuk masalları arasında bulunan karganın oyunu masalını beğeneceğinizi umarız. Bir varmış bir yokmuş evvel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir