Büyülenmiş Prenses

Büyülenmiş Prenses

Abone Ol google news

Bu durum Kral ve kraliçeyi o kadar çok üzmüştü kü, Büyülenmiş prensesi her yerde aramışlar ama hiçbir yerde bulamamışlar. Bunun üzerine Kral “ Her kim Prensesi bulup,  saraya geri getirirse, onunla evlendireceğini tüm halka duyurmuştu.”

Havanın güzel olduğu bir yaz sabahı genç ve yakışıklı bir komutan olan Daniel, Prensesi bulmak için kraldan müsaade isteyerek, Atına bindiği gibi saraydan ayrılmış.

Günlerce yol giden Daniel’in yiyeceği ve içeceği kalmamıştı. Epey bir acıkan Daniel yiyecek bir şeyler bulmak için etrafa bakınınca ormanın ortasında çok güzel bir bahçesi olan bir şato olduğunu görmüş ve hemen o Şatoya doğru gitmiş.

Şatonun bahçesine giren Komutan, bahçede kimsenin olmadığını görünce şaşkınlıkla etrafına bakına bakına kapıya doğru gitmiş ve kapıyı çalmış.

Ses çıkaran olmayınca açık kapıyı iterek şatonun içine girmiş. Şatonun içindeki her şey altın kaplamaymış. Daniel “Ne kadar da güzel bir Şato. Ama etrafta kimseciklerin olmaması da çok tuhaf.” Diye söylenmiş.

Salona giden Daniel salondaki büyük yemek masasının üstünde mis gibi kokan sıcacık yemekler olduğunu görünce “Kimse yok mu? Epey acıktım. Şu yemeklerden birazcık yiyebilir miyim?” diye seslenmiş. Ama yine kimse ses çıkarmamış.

Bir süre yemek masasında oturarak bekleyen Daniel en sonunda dayanamayarak o nefis yemeklerle bir güzel karnını doyurmuş.

O kadar çok yemişti ki, oturduğu yerde uykuya dalmış. İşittiği kapı sesiyle uyanan Daniel karşısında çirkin bir dev kadın görünce korkuyla ayağa kalkmış.” Kusura bakmayın, seslendim ama cevap veren olmadı. Çokta açtım o yüzden bu güzel yemeklerinizden yedim.”

Dev Kadın “Afiyet olsun. Lütfen oturun ” demiş.

Daniel korkuyla ses çıkarmadan oturmuş ve şatodan nasıl çıkabileceğini düşünmeye başlamış. Bu arada Dev kadında masaya oturup, karnını güzelce doyurduktan sonra, alkış çalar gibi ellerini birbirine vurunca salona gelen cüce hizmetçiler sofrayı toplamışlar.

Daniel “Şey efendim müsaadeniz olursa gidebilir miyim? Yolum çok uzun.”

Dev kadın “ Gitmek isterseniz, gidebilirsiniz. Ama bu geceyi burada geçirerek dinlenin. Yarın sabah yolunuza devam edersiniz.” demiş.

Daniel dahada şaşırmış. Çirkin bir Dev’e göre çok kibar biriymiş. Şatoda tuhaf bir şeyler olduğunu düşünerek o gece orada kalmaya karar vermiş.

Gerçekten de yorgun olan Daniel Dev kadınla biraz sohbet ettikten sonra kendisine gösterilen odada yatmaya gitmiş. Ancak gece boyunca yatağın üzerinde oturup, sessizce etrafı dinlemiş.

Sabah olunca salona inen Daniel karşısında güzeller güzeli bir kız olduğunu görünce şaşkınlıkla ona bakmış.

Kız “Size ne kadar teşekkür etsem de azdır.  Dün akşam burada kalarak, bana yapılan büyüyü bozdunuz. Ben bir Prensesim.  Kötü bir büyücü bana bir büyü yaparak çirkin bir dev kadına dönüştürdü. Bu büyüde ancak bir kişinin bir gece isteyerek şatoda kalmasıyla bozulabilirdi.  Sende dün akşam kendi isteğinle korkmadan burada kaldığından büyüyü bozmuş oldun.

Daniel “Yoksa sen büyülenmiş Prenses Maria’mısın”

“Evet” demiş prenses. Sonrada “Bana yaptığınız iyiliğe karşılık, benden ne isterseniz vermeye hazırım.”

Daniel “ Prensesim, tek bir isteğim var. O da sizin mutlu olmanız. Eğer benimle mutlu olacaksanız. Sizinle evlenmek istiyorum.”  Demiş.

Gülümseyen Prenses evlilik teklifini kabul etmiş. Beraber ülkeye dönerek kırk gün kırk gece süren bir düğünle evlenmiş ve bir ömür mutlu bir yaşam sürmüşler.

Bu güzel Büyülenmiş Prenses Masalı da burada son buldu başka güzel Türkçe Peri Masalları ile buluşmak üzere hoşçakalın.

Bu masalın kaynak gösterilmeden yayınlanması çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır…

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

En Çok Okunan Kar Tanesi Masalı
Kar Tanesi Masalı
Limon Kız Masalı
Limon Kız Masalı
Nasreddin Hoca Çocuk Fıkraları
Anlamlı 1. Sınıf Nasrettin Hoca Fıkraları
Güzel Ve Çirkin Masalı
Güzel Ve Çirkin Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.