Korsan Masalı

Korsan Masalı

Abone Olgoogle news

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde büyük bir Denizin tam ortasında bulunan bir adada, küçük ve şirin bir kasaba varmış.

Bu kasabada yaşayanlar ihtiyaçlarını karşılamak için zaman zaman şehre gitmek zorunda kalıyorlarmış. Kasabadaki yolcu gemisinin şehre gitmek için kullandığı güzergâhta bulunan korsanlar çoğu zaman yolcu ve yük gemilerini durdururmuş. Ama o kasaba halkı o kadar çok fakirmişki, onların gemilerini tanıyan korsanlar geçişlerine izin verir onlara hiç karışmazmış.

Bu kasabada yaşayanlar arasında Han isminde çok sıcakkanlı ve bir o kadarda meraklı bir çocuk yaşarmış. Han kasabanın yaşlılardan sürekli korsan hikâyelerini dinler ve onların nasıl olduğunu merak edermiş.

Han bir gün babasına “Babacığım sen hiç korsanları gördün mü?” Diye sormuş.

Babası “Evet oğlum, şehre her gittiğimde, gemileri bizim gemiye yanaşır, bizim kasabanın gemisi olduğunu gördükleri vakit geçişimize izin verirler.”

Han ” Peki, korsanlar iyilik yaparlar mı?”

Babası “Bize karşı iyi davranıyorlar. Ama başkalarına pek iyi davranmıyorlar.”

Han “Hımm.” Demiş sonrada “Korsanların giyimleri nasıl.”

Babası ” Kaptanlarının sakallı uzun, bir gözü kapalı ve kayık gibi bir şapka takar, adamları ise bizim gibi giyinirler.” Demiş.

Han babasıyla konuştuktan sonra, korsanlara olan merakı dahada artmıştı. Bir gün babasının şehre gideceğini işitince, erkenden kalkarak hazırlanmış. Uykudan uyanan babasına “Babacığım bende seninle şehre gelebilir miyim?” diye sormuş.

Babası “Ama oğlum bu yolculuk senin yaşındaki bir çocuk için tehlikeli olabilir.”

Han “Sen benim yanımdasın değil mi? Benide korursun. “demiş.

Gülümseyen baba oğlunun ısrar etmesi üzerine “Peki, hadi gidelim.” Demiş.

Beraber kıyıya giderek hareket etmek üzere olan yolcu gemisine binmişler. Han ilk defa o gemiyle yolculuk yapıyormuş. Korsanları göreceği içinde epey bir heyecanlıymış. Geminin güvertesindeki bir demire dayanarak öylece etrafına bakınmaya başlamış.

Çok geçmeden kendilerine doğru gelen siyah bayraklı bir gemi olduğunu görünce heyecanla “Baba, baba bir gemi bize yaklaşıyor. “Diye bağırmış.

Hemen güverteye çıkan geminin kaptanı “O bir korsan gemisi.” Demiş

Han dahada heyecanlanmıştı. Sabırsızlıkla geminin yaklaşmasını bekliyormuş. Çok geçmeden korsan gemisi, yolcu gemisine yanaşmıştı.

Han sevinçle korsanlara el sallayarak “Korsan amca, korsan amca “diye seslenince, Korsanların Kaptanı adamlarına gemiye çıkma emrini vermiş. 

Korsan Hikayesi

Yolcu Gemisine çıkan Korsanların Kaptanı Han’ın yanına giderek “Adın ne senin. “diye sormuş.

“Benim adım Han korsan amca.” Demiş.

Gülümseyen Kaptan “Sen bizi seviyor musun?”

Han “Evet hemde çok seviyorum. Kasabadaki dedelerden hep sizin hikayelerinizi dinliyorum. “demiş.

Gülümseyen Kaptan “Öyleyse senin adın artık küçük korsan olsun.” Demiş.

Çok sevinen Han Korsanlarla epey bir sohbet ettikten sonra, Korsanlar gemilerine geri dönmüş. Kasabalılarda şehre doğru yolculuklarına devam etmişler.

Han ise kasabadaki yaşlıların anlattığı hikayelerde geçen korsanları görmenin mutluluğu ile birlikte herkese kendisinin Küçük korsan olduğunu söyleyip, durmuş.

Bu güzel Korsan masalı burada son buldu. Tekrar görüşmek üzere Hoşçakalın

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
3 Oy

Benzer İçerikler

Panda Pandi Masalı
Panda Pandi Masalı
heidi masal kitabı
Heidi Masalı: Alplerde Yaşayan Kız
Minik Kuzu Hikayesi
Minik Kuzu Hikayesi
İnatçı Fil Yavrusu Masalı
İnatçı Fil Yavrusu Masalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.