Ders Alınacak Kurt ile Turna Masalı

Ders Alınacak Kurt ile Turna Masalı

Abone Olgoogle news

Kurt ile Turna Masalı, Bir zamanlar küçük bir şehrin yamacında bulunan ormanda yaşayan bir kurt, karnı çok acıkmıştı, yiyecek bir şeyler ararken yakaladığı avını büyük bir iştahla yerken her nasıl olmuşsa boğazına bir kemik saplanmış. 

İlk başta nasıl olsa geçer diye düşünerek avını yemeye devam etmiş, ama boğazına saplanan kemik yutkunurken acı verince uluyarak, ormanda bir oraya bir buraya koşmaya başlamış.

Karşılaştığı her hayvana, boğazına saplanan kemiği çıkarması için yalvarmış ama kimse o kemiği Kurdun boğazından çıkarmaya cesaret edemiyordu.

Bunun üzerine Kurt Boğazındaki kemiği çıkarana büyük bir ödül vereceğini söylemiş.

O anda yana yakıla yalvaran kurdu izleyen turna onun haline acımış hemde vereceği ödülü hayal ederek kurda yardım etmeyi kabul etmiş.

“Kurt kardeş ben sana yardım edeceğim ağzını iyice aç” demiş sonrada ince uzun boynunu kurdun boğazına sokarak gagasıyla kemiği saplandığı yerden çıkarmış.

Sonra da çekine çekine Kurdun kendine ödülünü vermesini beklemiş,  Kurt o acıdan kurtulduktan sonra sırıtarak dişlerini göstermiş ve öfkeli bir sesle, “Seni gidi nankör! Nasıl oluyor da benden ödül istemeye cesaret edebiliyorsun?” demiş,

Turna” Ama biraz önce yalvararak yardım isteyen sendin üstüne ödül vereceğini de sen söyledin”

Kurt “Hayattasın ya daha başka ne ödül bekliyorsun ki? Hangi hayvan kafasını benim gibi bir kurdun ağzına sokmaya cesaret edebilir ki, diyelim soktu oradan sağ çıkarabilir mi?”

Buradan anladığımız kötü niyetli kişilere iyilik ederseniz eğer onlardan hiç ödül beklemeyin;  Üstüne onlardan bir zarar görmediğinize de şükredin.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Benzer İçerikler

Akıllı Tilkinin Masalı
Akıllı Tilkinin Masalı
Sarı Kepçe Masalı
Sarı Kepçe Masalı
Sincap Nazik Masalı
Sincap Nazik
Kurabiye Çocuk Masalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.