Ders Alınacak Kurt ile Turna Masalı

Ders Alınacak Kurt ile Turna Masalı

Abone Ol google news

Kurt ile Turna Masalı, Bir zamanlar küçük bir şehrin yamacında bulunan ormanda yaşayan bir kurt, karnı çok acıkmıştı, yiyecek bir şeyler ararken yakaladığı avını büyük bir iştahla yerken her nasıl olmuşsa boğazına bir kemik saplanmış. 

İlk başta nasıl olsa geçer diye düşünerek avını yemeye devam etmiş, ama boğazına saplanan kemik yutkunurken acı verince uluyarak, ormanda bir oraya bir buraya koşmaya başlamış.

Karşılaştığı her hayvana, boğazına saplanan kemiği çıkarması için yalvarmış ama kimse o kemiği Kurdun boğazından çıkarmaya cesaret edemiyordu.

Bunun üzerine Kurt Boğazındaki kemiği çıkarana büyük bir ödül vereceğini söylemiş.

O anda yana yakıla yalvaran kurdu izleyen turna onun haline acımış hemde vereceği ödülü hayal ederek kurda yardım etmeyi kabul etmiş.

“Kurt kardeş ben sana yardım edeceğim ağzını iyice aç” demiş sonrada ince uzun boynunu kurdun boğazına sokarak gagasıyla kemiği saplandığı yerden çıkarmış.

Sonra da çekine çekine Kurdun kendine ödülünü vermesini beklemiş,  Kurt o acıdan kurtulduktan sonra sırıtarak dişlerini göstermiş ve öfkeli bir sesle, “Seni gidi nankör! Nasıl oluyor da benden ödül istemeye cesaret edebiliyorsun?” demiş,

Turna” Ama biraz önce yalvararak yardım isteyen sendin üstüne ödül vereceğini de sen söyledin”

Kurt “Hayattasın ya daha başka ne ödül bekliyorsun ki? Hangi hayvan kafasını benim gibi bir kurdun ağzına sokmaya cesaret edebilir ki, diyelim soktu oradan sağ çıkarabilir mi?”

Buradan anladığımız kötü niyetli kişilere iyilik ederseniz eğer onlardan hiç ödül beklemeyin;  Üstüne onlardan bir zarar görmediğinize de şükredin.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Don Kişot Masalı
Don Kişot Masalı
Tembel ayı ve arı hikayesi
Tembel Ayı Ve Arı Hikâyesi
Kırmızı Araba Masalı
Kırmızı Araba Masalı
Oduncunun Baltası
Oduncunun Baltası: Altın Balta Masalı Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.