Kral ve Ayakkabıları Masalı

Kral ve Ayakkabıları Masallar

Abone Ol google news

Kral ve Ayakkabıları Masalı, Evvel zaman içinde zengin bir ülkeyi yöneten bir kral vardı, Kral bir gün ülkesinin her yerini görmek ve gezmek istediğinden, hazırlıklarını tamamlayarak yollara düştü, dağ tepe demeden her köye, her kasabaya  mutlaka uğradı.

Saraya geri döndüğünde, kayalıkların üzerinden geçtiği için ayakları epey ağrımıştı, her zaman yollardaki taşların ve kayalıkların ayağını incittiğinden şikayet ediyordu.

O nedenle kral, vezirlerini huzuruna çağırarak ülkesindeki bütün yollara deri döşenmesini emretti. Ülkesindeki yollar deriyle kaplandıktan sonra artık  kral rahatlıkla gezip dolaşabilecekti.

Ne var ki, ülkenin tüm yollarını deriyle kaplamak kolay bir şey değildi, onun için çok fazla inek derisine ihtiyaçları vardı. Sırf kral’ın yollarda rahat yürüyebilmesi için çok büyük paralar harcanacaktı.

Kraliçe bu duruma kayıtsız kalmamıştı hemen bir öneride bulundu Kral’a;

-“Neden koca ülkenin yollarını deriyle kaplayarak o kadar çok para harcayacaksınız ki? Tüm yolları deriyle kaplamak yerine yalnızca küçük bir parça deriyle ayaklarınızı kaplamanız bu sorunu çözecektir.” dedi.

Kraliçe’nin bu önerisi Kral’ın çok hoşuna gitmişti, hemen kendisi için kaliteli bir deriden bir çift ayakkabı yaptırıp, ülkesini karış karış gezmeye devam etti..

Bazen çevrenizdekileri değiştiremeyiz ama kendinizi değiştirebiliriz.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Maymun Peri Masalı
Maymun Peri Masalı: Pek Bilinmeyen Masallar
Komşu Olan Tilki İle Kartal Masalı
Komşu Olan Tilki İle Kartal Masalı
Otobüs Tostos Masalı
Otobüs Tostos Masalı
Ağlayan Bulut Hikayesi
Ağlayan Bulut Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.