Robin Hood Hikayesi

Robin Hood Hikayesi

Robin Hood Hikayesi ‘ni okumadan ayrılmamanızı tavsiye ederiz, macera dolu  çok güzel ve etkileyici bir masal. Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde Sherwood ormanının derinliklerinde Robin Hood adında genç bir adam yaşıyordu.

Adı Robin olan bu genç yaşadığı çevrede bulunan soyguncular tarafından kandırıldıktan sonra artık bir daha aldatılmamaya yemin ederek, zenginlerden alıp fakirlere dağıtmaya başladı.

Kısa zamanda ünlenen Robin Hood’u yakalamak için Nottingham şehrinin ileri gelenleri bir  toplantı düzenlemişler.

Toplantıda Robin Hood’un ele geçirmek için nasıl bir strateji uygulamaları gerektiği konusunda epey bir süre konuştuktan sonra, onu yakalayana ödül verilmesine karar kılınmıştı.

Ertesi sabah bir tellal ile şehirde yaşayan bütün insanlara Robin Hood’u yakalayana ödül dağıtılacağı duyurulmuştu.

Gel zaman, git zaman derken günler günleri kovalamış ama bir türlü onu yakalayan hiç kimse olmamıştı.

Robin Hood’un etrafında ise ona sadık ve onun için kendilerini feda edebilecek yalnızca birkaç adamı bulunmaktaydı, bunlar onun sözünden hiç çıkmazlardı.

Robin Hood’un adamları şehirde tanınmadıklarından halkın arasına kolaylıkla karışıp elde ettikleri bilgileri hemen Robin Hood’a ulaştırırlardı.

O günde başına konulan ödül olayını da tez zamanda ona ulaştırdıklarından Şerif’in onu yakalama planlarına karşı her zaman tedbirli davranıyordu.

Şehirdeki düzenbaz zenginler, Sherwood Ormanı’ndan geçmekten  korkuyorlardı, çünkü Robin Hood’un onlara saldırarak mallarını alıp fakirler dağıtacağını bildiklerinden sürekli tedirginlik içerisinde bir yaşam sürüyorlardı.

Robin Hoodun yakalanmaması üzerine bir araya gelen zenginler  onu yakalaması için Kraldan yardım istemeye gittiler.

Kral ile konuştuktan sonra Robin Hood’u yakalaması için bir gurup asker gönderme tekliflerini kralda kabul etmeyince şehre geri dönen zenginler şerifle beraber tekrardan planlar kurdular.

Planlarında, Nottingham’da bulunan en iyi ok atıcısını seçmek için bir yarışma düzenlenecekti, böylece o yarışmaya Robin Hood gibi iyi bir ok atıcısı karşı koyamazdı, o geldiği zaman etrafta bulunan nöbetçiler onu ​​hemen yakalayacaktı.

Tellal aracılığıyla 3 gün sonra yarışma düzenleneceği haberini dört bir yana duyurdular.

Robin Hood’un sadık adamları kurulan tuzağın farkındaydılar, bu yarışmanın onu tuzağa çekmek için düzenlendiği haberini hemen ona ulaştırmışlardı.

Robin adamlarını dinlemiyordu, her ne sebeple olursa olsun, o yarışmaya katılmayı kafasına koymuştu.

Yarışma günü gelip çatmıştı, günün ilk ışıklarıyla beraber yarışma için tüm hazırlıklar yapılmıştı, şehirde yaşayan halkın neredeyse büyük bir çoğunluğu o yarışmayı izlemek için alana toplanmıştı.

Yarışmacı olarak da yalnızca 10(on) kişi  vardı.

Şerif koruma görevini verdiği gardiyanlardan birini yanına çağırtarak onun kulağına fısıltıyla, Robin’in gelip gelmediğini sordu.

Gardiyan,

– Hayır, daha gelmedi, Robin’in saçları kırmızı renkte ama şuan burada bulunan yarışmacılarımızın hiçbiri kırmızı saçlı değil demiş,

Şerif, korkmuş olmalı ki gelmedi diye düşünmüş.

Biraz daha bekledikten sonra yarışmanın başlaması için talimatını verdi.

Yarışmacılar arasında yeşil kıyafetleri giyinmiş olan Şerif’in adamı William, son tura kalmıştı.

Sonuncu tura gelmişlerdi, son turda ok atma yarışmasını kim kazanırsa, kendisine birincilik ödülü için altın kaplama bir ok ve Nottingham’da en iyi atıcı olma unvanı verilecekti.

Son okun atma zamanı nihayet gelip çatmıştı, William oku nişan alarak hedefe doğru fırlattı ok hedefin merkez noktasına çok yakındı.

Bu atıştan sonra  Şerif ayağa kalkarak william’ı ayakta alkışlamaya başladı ardından da ona

-Tebrik ederim William en iyisi sensin çok iyi bir atış, demiş

Bu sırada halk arasında bulunan yeşil kıyafetleri giyinmiş bir adam uzaktan öyle bir ok fırlattı ki hedefin merkez noktasının tam ortasına isabet etti.

O anda kalabalık halk hep birden tezahüratler etmeye başlamıştı ki, bu yeşil adam, Şerif’in oturduğu yerin sağında ve solunda bulunan ve boş olan sandalyeye doğru da iki ok daha fırlattı.

Şerif orada sıkışmış ve hayrete düşmüştü o halkın arasında okları fırlatan yeşil giyinmiş olan adam, Robin Hood’dan başkası değildi.

Şerif korkuyla siyah peruğunu çıkartarak oklara hedef olmamak için kendini yere atarak, yuvarlana yuvarlana duvarın yanına giderek aşağı atladı, hazır bulunan atına bindikten sonra..

Çabuk olun ve onu yakalayın, bu Robin Hood,  diye bağırdı.

O kadar çok korkmuştu ki hemen oradan kaçtı, kalabalığın arasında kaybolan Robin’i yine yakalamayı başaramadılar.

Bir efsane olan Robin her zaman halkın gönlünde kendisine yer edindirmişti.….

Robin Hood Hikayesi ’ni okurken güzel bir şekilde eğlendiğinizi umarız diğer masallarımız için, En güzel Masallar sayfamızı inceleyebilir dilerseniz Kurşun Asker Masalı ‘nı okuyabilirsiniz.

Ayrıca kontrol et

Keloğlan İle Padişah

Keloğlan ile Padişah Masalı

En güzel Keloğlan hikayelerinden biri olan Keloğlan ile Padişah Masalı ‘nı beğeneceğinizi umarız. Bir varmış …

Papağan İle Çakal

Papağan İle Çakal

Çok güzel iyi uykular Masalları arasında bulunan Papağan İle Çakal Masalını beğeneceğinizi umarız. Evvel zaman …

Karganın Oyunu

Karganın Oyunu

Eğitici çocuk masalları arasında bulunan karganın oyunu masalını beğeneceğinizi umarız. Bir varmış bir yokmuş evvel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir