Bobo İle Yogo Masalı

Bobo İle Yogo Masalı

Abone Ol google news

En güzel hikayeler oku-mak isterseniz Bobo İle Yogo Masalı ’nı okumadan ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde güzel bir ormanda birbirlerine yakın bir yerde yaşayan Bobo ismindeki bir yavru ayı ile Yogo ismindeki bir porsuk arkadaş olmuşlardı.

Günün aydınlanmasıyla birlikte kendilerini dışarı atan Bobo ile Yogo evlerine çok yakın olan küçük bir derenin yanında buluşarak, oyunlar oynarlarmış.

Artık günlerini hep beraber geçiren arkadaşlar, biraz oynadıktan sonra gezmeye çıkmışlardı,  bir çam ağacının dibinde bir top gördüler.

Bu topun çok güzel bir görünüşü vardı, topun yanına koşan Bobo topu eline alarak,

Yogo artık bizimde bir topumuzda var, şuan biraz top oynayalım mı?

Yogo,

-Tabiki, ben top oynamayı çok severim zaten,  hemen çimenliğe giderek top oynamaya başlayalım demiş,

Beraber çimenlikler giderek topla oynamaya devam eden Bobo ile Yogo diğer canlıların kendilerinden korktuklarını ve rahatsız olduklarını hiç düşünmeden keyifle oyunlarını oynuyorlardı.

Diğer canlılar ise korkudan ses çıkarmadan onları izliyorlardı.

Onlar için top, o kadar hafifti ki, parmak uçlarıyla dokunmaları bile topun zıplamasına yetiyordu, buda ikisinin çok hoşuna gitmişti.

Artık hava kararmak üzereydi, oyuna dalan bu iki kafadar evlerine gidinceye kadar oyunlarını oynamaya devam ettiler.

Evin önüne geldikleri anda Yogo’nun kedisine attığı topa hızlı bir şekilde dokunan Bobo, topun dereye doğru gittiğini görünce çok üzülmüştü, o top’un arkasından bakarken,  Yogo da dereye düşen topun ardından atlayarak topu dışarı çıkardı.

Sonrada dereden çıkarmış olduğu topu kimse almasın diye evlerinin yanında bulunan bir kütüğün içerisine saklayan Yogo eve gittikten sonra o kütüğün içine girmek isteyen Bobo, cüssesi büyük olduğundan yalnızca kütüğe başını sokabildi.

Ne kadar uğraşsada kütüğün içerisine giremeyince girmekten vazgeçerek evine gitti.

İki arkadaş sabah olunca toplarını sakladıkları yerden çıkartarak tekrardan çimenliğe gitmişlerdi.

Oynamaya başlayan iki arkadaş topu birbirine atmaya başladılar,  kendisine doğru gelen topa zıplayan Bobo, topu tutma için ters bir hamle yapınca sırt üstü yere düşerek kendini yaralamıştı.

Hemen arkadaşının yanına koşan arkadaşı onu yerinden kaldırmak için ne kadar uğraşmışsa da bir türlü başarılı olamamıştı.

Arkadaşına:

“Bobo sen burada bekle kıpırdama yardım getireceğim”  diyerek yardım istemek için eve doğru koşmaya başlamıştı, tam da o sırada Bobo’nun yanında beliriveren bir peri ona,

İstersen ben sana yardım edebilirim ama buna karşılık senden bir talebim olacak demiş

Acı çeken Bobo,

Bobo İle Yogo Masalı

Sen bana yardım edersen eğer senin bütün taleplerini kabul ederim, yeter ki, bana yardım et çünkü şuan yerimden kalkamıyorum demiş,

Bobo’ya yardım ederek ayağa kaldıran orman perisi ona demiş ki,

Şu dünden veri oynadığınız top varya, işte o top, sihirli bir toptur, sahibi onu kaybetmişti, her nerede aradıysa da bir türlü bulamadı, senden o topu aldığınız yere götürüp bırakmanı istiyorum demiş.

Topu aldığı gibi buldukları yere götürüp bırakan Bobo, geri döndüğünde yogo ile kendi anne babasının kendisini telaşla aradıklarını görmüş,

Hemen onlara doğru koşarak sarılmış ve kendisine yardım eden arkadaşına çok teşekkür etmiş, sonrada ona:

İyiki varsın ve iyiki arkadaşımsın güzel arkadaşım demiş,

Oyun oynadıkları zaman diğer canlılarıda korkuttuklarının farkına varan Bobo onlara seslenerek sizleri bilmeden rahatsız ettik onun için sizden çok özür diliyorum demiş

Bobo İle Yogo Masalı gibi en güzel hikayeler oku rken eğlendiğinizi umarız diğer masallarımız için, Peri Masallar sayfamızı inceleyebilir, dilerseniz Altın Dağın Kralı Masalı ‘nı okuyabilirsiniz.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Çaydanlık Masalı
Çaydanlık Masalı
Köstebek Çıtırık Masalı
Köstebek Çıtırık Masalı
Okcu-Ile-Aslan-Masali
Ormanlar Kralı Aslan Hikayesi
Küçük Timsah Masalı
Küçük Timsah Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.