Şehir Faresi İle Tarla Faresi Masalı

Şehir Faresi İle Tarla Faresi Masalı

Abone Olgoogle news

Şehir Faresi İle Tarla Faresi Masalı, çocuklar başta olmak üzere hemen hemen herkese hitap eden bu masal da oldukça merak edilir.

Bir gün küçük bir tarlada, yardımlaşmayı seven ve dostluğa önem veren bir tarla faresi yaşarmış. Tarla faresinin çok sevdiği yakın bir arkadaşı şehirde yaşarmış, bir gün tarla faresi hep aynı şeyleri yapmaktan çok sıkılmış.

Her sabah erkenden kalktığında selam verdiği dostları aynı, yediği yemekler aynı, neredeyse gördüğü her şey aynıymış o yüzden bu şekilde yaşamaktan çok sıkılmıştı,

Bir gün aklına aniden şehirdeki arkadaşı  gelmiş hemen hazırlıklarını yaparak sabah erkenden yola koyulmuş, zorlu bir yolculuk yaptıktan sonra şehirde yaşayan arkadaşının yanına gelmiş, beklentisi, farklı arkadaşlıklar, eğleneceği mekanlar ve tehlike bulunmayan yerlermiş.

Oysa hiçbir şey göründüğü gibi değilmiş, daha arkadaşı ile yeni karşılaştığı esnada nerdeyse kalabalıkta ezilme tehlikesi yaşamış, son anda arabalardan kaçmıştı.

Yiyecek yemek aramışlar ama bulamamışlar, bulabildikleri yiyecekler ise oldukça kirli ve küflenmişti.

Arkadaşı şehir faresinin duruma çok üzülen tarla faresi, dostunu kendi yaşadığı yere davet etmiş, ertesi gün sabah erkenden kalkarak  birlikte yola koyulmuşlar.

Tarlaya ulaştıklarında artık tarla faresi etrafa daha farklı bir şekilde bakmaya başlamış.

Her zaman yediği o yiyecekler bulunduğu ortamlar,  değer verdiği arkadaşları artık onun için çok daha fazla anlam kazanmıştır.

Misafiri ile birlikte çok güzel zaman geçirirler, bir müddet beraber kaldıktan sonra şehir faresi, kendi yaşam alanının ve düzeninin farklı olduğunu, herkesin ait oldukları yerlerde bulunmaları halinde rahat edeceklerini belirtmiş sonrada müsaade isteyerek evine dönmek istemiş.

Tarla faresi zaman zaman onunla buluşma sözü alarak arkadaşı şehir faresini uğurlamış, o günden sonra ikisi de evlerinde huzurla hayatlarına devam etmiş.

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Benzer İçerikler

Elsa ve Anna masalı
Elsa ve Anna Masalı
Tüccar ile Papağan Hikayesi Oku
Tüccar ile Papağan Hikayesi Oku
kelebek prenses
Kelebek Prenses
Kurabiye-Hirsizi-Cocuk-Hikayeleri
Kurabiye Hırsızı Hikayesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.