Yavru Köpek Masalı : Köpek Hikayeleri

Yavru-Köpek-Masalı

Abone Ol google news

Yavru Köpek Masalı‘nda Annesinin nasihatini dinlemeyen Yavru köpeğin başına gelenleri konu edinen çok güzel bir köpek masalı okuyun. İyi okumalar.

Yavru Köpek Sevgisi Hikayesi

Evvel zaman içinde çiftliğin girişinde anne köpek ile yavrusu beraber mutlu bir hayat yaşıyorlardı her ne zaman minik köpek yavrusu kuyunun yakınlarında oyun oynamak isterse annesi ona:

“Sakın kuyuya sakın yaklaşma hatta bırak yaklaşmayı kuyunun çevresinde bile oynama!” Diye uyarırdı.

Günün birinde anne köpek yiyecek bir şeyleri kalmadığından yiyecek bir şeyler aramak için evden uzaklaştığında, bunu fırsat bilen yavru köpek hemen kuyunun yanına gitti ve içine baktı, birde ne görsün kuyunun içinde kendisine bakan bir köpek yavrusu.

O Kulaklarını havaya dikince kuyudaki de dikiyor, daha sonra dişlerini gösterince kuyudaki de dişlerini gösteriyor.

Yavru köpek her ne yaparsa yapsın kuyudaki de aynısını yapıyordu, bu durum karşısında bir hayli şaşkın ve oldukça sinirlenen köpek yavrusu diğer köpeğe saldırmak için bir hışımla suya atlayıverdi.

Kuyuya düşen yavru köpek kendisinden başkaca kimse olmadığını o kuyudaki köpeğin de kendi yansıması olduğunu anladı ama artık çok geçti çünkü o derin kuyudan tek başına çıkması imkânsızdı.

Aradan biraz zaman geçtikten sonra eve dönen anne köpek yavrusunu ortalıkta göremeyince çok korkmuş ve hemen onu etrafta aramaya başladı çok geçmeden kuyudan gelen yavrusunun sesini fark etti ve hemen kova yardımıyla yavrusunu kuyudan çıkardı.

Bu ibretlik olaydan kendisine ders çıkartan yavru köpek sevinçle annesine sarılarak:

“Annecim bir daha senin sözünden hiç çıkmayacağım her ne söylerseniz anladım ki bizim iyiliğimiz içinmiş onu daha yeni anladım.

Öğüt: Her ne olursa olsun unutmamamız gereken şeyin anne ve babalarımızın bizim iyiliğimiz dışında hiçbir şey düşünmediğidir, onların sözlerini daima dinlemeliyiz.

Bu Bremen Mızıkacıları Masalı Okumak ister misiniz?

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Yoksul Oduncu ve Yakışıklı Prens Masalı
Yoksul Oduncu ve Yakışıklı Prens Masalı
Yalancı Çoban Hikayesi
Yalancı Çoban Hikayesi
Çiçek Perileri
Çiçek Perileri Masalı
Kırmızı Kedi Hikayesi
Kırmızı Kedi Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.