Sevgi Perisi Masalı

Sevgi Perisi Masalı

Abone Ol google news

Bu ülkede yaşayanlar arasında çok iyi bir perinin, ışıl ışıl parlayan gözleri olan çok güzel bir kızı doğmuş. Bu küçük peri kızı o kadar tatlıymış ki, annesi ona sevgi adını koymuş.

Herkes tarafından çok sevilen bu küçük peri kızını görenler, onun sevgi dolu tatlı bakışları yüzünden ona Sevgi perisi diye hitap eder ve onunla beraber zaman geçirmekten hoşlanırlarmış.

Günler haftaları, haftalar ayları, aylar yılları kovalamış. Sevgi perisi büyüyüp, genç ve güzel bir kız olmuştu.

Sevgi perisi, herkesi o kadar çok severmiş ki, hiç kimseye kötülük yapmaz, kötülük yapanlara da hep sevgiyle yaklaşırmış.

Sevgi’nin iyilikseverliği dolayısıyla herkesin onu fazlasıyla umursamasına ve sevmesine bir anlam veremeyen Bella ismindeki komşu peri kızı, onu çok kıskanıyormuş.

Bir gün etrafına neşe saçarak dolaşan Sevgi’yi takip eden Bella, yalnız kaldığını görünce hemen onun yanına giderek, “Merhaba komşu, Ormandaki peri ağacının yanında bulunan yaşlı bir kadının yardıma ihtiyacı varmış. Ben şimdi ona yardım etmeye gidiyorum. Benimle gelir misin?” demiş.

Bir süre düşünen Sevgi, komşusu Bella ile birlikte yaşlı kadına yardım etmek için gitmeye karar vermiş. Beraber yola koyulmuşlar, kısa zamanda ormandaki peri ağacının yanına varmışlar.

Etrafa bakınan sevgi perisi etrafta kimseciklerin olmadığını görünce Bellaya bakmış ve ona  “Bella burada hiç kimse yok.” Demiş.  

Bella “Evet kimse yok, sadece seninle yalnız konuşmak için, bir bahane uydurdum. Merak ettiğim bazı şeyler var.”

Sevgi perisi gülümseyerek “Sırf konuşmak için beni buraya getirmene gerek yoktu. Konuşmak istediğini söyleseydin. Orada da konuşabilirdik, hadi gel şu ağacın altında oturalım. Sormak istediklerini sorarsın.” Demiş.

Bella “Sen çok iyi birisin ve herkesi de çok seviyorsun. Sana ne kadar çok kötülük yapmak istedimse de, senin o sevgi dolu halini görünce hep kötülük yapmaktan vazgeçtim. Herkesi sevebilmenin sırrı nedir onu merak ediyorum.” Demiş.

Sevgi Perisi başlamış anlatmaya “Annem benim adımı Sevgi koymuş, bu yaşıma gelene kadarda hep bana başkalarını sevmeyi ve onların güzel yönlerini görmeyi öğretti. O günden sonra anladım ki, sevgi her türlü zorluğun üstesinden gelecek güçteymiş.”

Bella “ Ama ben kimseyi sevemiyorum. Hep, kötü olanlar bana denk geliyor. Bende senin gibi sevmek ve sevilmek istiyorum. Bunu baba öğretebilir misin?”

Sevgi Perisi “Tabiki öğretirim.” Demiş.

Bir süre sohbet ettikten sonra beraber şehre dönmüşler. O günden sonra Sevgi perisinin yanından hiç ayrılmayan Bella’da kısa bir zaman sonra onun gibi herkesi sevmeye başlamıştı.

Onların bu halini gören birçok peride onlar ile arkadaş olup, onlardan sevmenin ne kadar güzel bir şey olduğunu öğrenmişlerdi.

İşte arkadaşlar, sizlerde herkesi sevin ki, herkes tarafından sevilesiniz. Özelliklede çocuklar hemen anne ve babanızın yanağına bir öpücük kondurarak onlara sevdiğinizi söyleyin…

Bu güzel Sevgi Persisi Masalı da burada son buldu. Başka güzel Masallar ile buluşmak üzere hoşçakalın…

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Doru Hikayesi, Kısa Masallar Oku
Doru Hikayesi
Altın Heybe Masalı, Keloğlan Masalı
Altın Heybe Masalı
Keloğlan Açıl Sofram Açıl
Keloğlan Açıl Sofram Açıl
Örümcek Adam Masalı
Örümcek Adam Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.