Şirinler Masalı

Şirinler Masalı

Abone Ol google news

Şirinler köyünde diğer günlerden farklı bir koşuşturmaca varmış. Sanki hepsi özel bir güne hazırlık yapıyorlarmış.

Hazırlıkları yöneten Akıllı Şirin, Şakacı ile Şirine’nin yanına giderek onlara “Sizin bugünkü göreviniz. Şirin babayı köyden uzaklaştırmak, bu hazırlıkları onun için yaptığımızı bilmemeli. Ama hava kararmadan mutlaka köyde olmalısınız.” Demiş.

Şirine ile şakacı “Tamam.” Diyerek Şirin babayı köyden dışarı çıkmak için bir plan yaptıktan sonra, onu köyün dışına çıkarmayı başarmışlar.

Şirin Baba köyden çıktıktan sonra Şirinler doğum günü hazırlıklarını daha rahat yapmaya başlamışlar. Ama Uykucu Şirin ile Tembel şirin görünürlerde yokmuş.

Akıllı, Gözlüklü Şirin’in yanına giderek ona “ Uykucu ile Tembeli göremedim. Onlarında yardımına ihtiyacımız var. Neredeler biliyor musun?” Diye sormuş.

Gözlüklü “ Onları bugün daha görmedim.” Demiş.

Akıllı ikisinin bir köşede uzandıklarını tahmin etmiş. Ama nerede olabileceklerini düşünürken aklına köyün arka kısmındaki büyük ağaç gelmiş.

Hemen o ağaca doğru giden Akıllı tahmininde haklıydı, Tembel bir köşede uzanmış, Uykucu da bir köşede mışıl mışıl uyuyormuş.

Akıllı yüksek sesle “Hadi kalkın, bu akşam şirin baba’nın doğum günü, sizin yardımınıza ihtiyacım var.” Demiş.

“Şirin Baba mı?” Diyen Tembel ve uykucu hemen uzandıkları yerden kalkmışlar. Çünkü Şirin Baba tüm şirinler için önemli biriydi.

Beraber köye gidip, hazırlıklara devam etmişler. Doğum günü pastaları, yemekler ve pastalar yapılmış. Yerler süslenmiş. Tüm hazırlıklar bitmişti.

Herkes artık Şirin baba’nın köye dönmesini beklemeye başlamıştı. Akşam olmak üzereydi. Ama Şirin baba, Şakacı ve Şirine hala dönmemişti.

Hayalci Şirin “Bu zamana kadar köye dönmediklerine göre başlarına bir şey gelmiş olmasın.”

Pasaklı Şirin “ Bencede, başlarına bir şey gelmiş olmalı, hadi onları aramaya gidelim.”  Demiş.

Akıllı Şirin “Tembel İle korkak köyde kalsın, bizlerde hemen onları aramaya gidelim.” Demiş.

Düşündükleri gibide olmuştu. Gargamel ve Azman üç Şirinin tek başına dolaştıklarını görünce gizlice onları takip ederek Şirin baba ile Şirineyi yakalamışlardı. Ama Şakacı onların elinden kurtulmuş. Köye yardım çağırmak için koşarak gidiyormuş.

Şirinler, Şakacının telaşla koşarak köye doğru geldiğini görünce ters bir şeyler olduğunu anlayıp, hemen ona doğru koşmuşlar.

Şakacı “Gargamel, Şirin Baba ile Şirineyi yakaladı. Onlar kurtarmamız lazım.” Demiş.

Şirinler hep birlikte Gargamelin kaldığı yere doğru gitmişler. Güçlü ile Pasaklı Gargamel ile Azmanı oyalamak için kendilerini onlara gösterdikten sonra kaçmaya başlamışlar.

Gargamel ile Azman onların peşine takılmış. Bunu fırsat bilen diğer şirinlerde Şirin Baba ile Şirineyi tutsak edildikleri yerden kurtardıktan sonra beraber köye doğru yol almışlar.

Bu arada Güçlü ile Pasaklı Gargameli atlattıktan sonra onlarda köye doğru gitmişler. Yolda Şirinlere yetiştikten sonra hep beraber şarkı söyleye söyleye Köye girmişler.

Köye girdikleri sırada Tembel İle korkağın köyün girişinde beklediklerini görmüşler. O akşam Şirin Babaya hazırladıkları Doğum günü partisiyle güzel bir akşam geçirmiş ve hep beraber eğlenmişler.

Şirin Baba gecenin sonunda Şirinlerin, hem doğum günü için hemde onları kurtarmak için yaptıkları için Şirinlere teker teşekkür ettikten sonra tüm Şirinlere teker teker sarılmış. O günden sonra hep beraber mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmüşler.

Bu güzel Şirinler Masalı da burada son buldu başka güzel Masal ile buluşmak üzere hoşçakalın.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Leydi ve Aslan Masalı
Leydi ve Aslan
Obur Balina Masalı
Obur Balina Masalı
Beyaz Geyik Masalı
Beyaz Geyik Masalı
Dipsiz Kuyu Masalı
Dipsiz Kuyu Masalı: Köylerde Anlatılan Masallar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.