Hızlı Çita Masalı

Hızlı Çita Masalı

Abone Ol google news

Bir bahar sabahı herkeste bir hareketlilik vardı. Meraklanan Çita kalabalığa doğru giderek, orada bulunan Tavşan’a “Merhaba Tavşan, niye herkes böyle koşuşturuyor.” Diye sormuş.

Tavşan “Haberin yok mu, üç gün sonra burada şehrin en hızlı koşucusunun belirleneceği bir yarışma yapılacak. Birinci seçilene de hediyeler verilecek.” Demiş.

Çita “Yarışma mı yapılacak daha ilk defa duyuyorum.”

Tavşan “Sende katılmak istersen, Tavşan Godik’in yanına gidip, ismini yazdırabilirsin.” Demiş.

Çita Tavşan’a teşekkür ettikten sonra hemen Tavşan Godik’in yanına giderek o yarışmaya katılmak istediğini söylemiş.

Godik “Tabiki, katılabilirsin.” Dedikten sonra yarışmacıların arasına onunda ismini yazdırarak bol şans dilemiş.

Çita ona teşekkür ettikten sonra koşu yapılacak yere giderek hızlı koşma denemeleri yapmaya başlamış. Normalde de oldukça hızlı koşan Çita öylesine azimli ve öylesine kararlıymış ki, o yarışmada birinci olacağına inanıyormuş.

Yarışma gününe kadar koşma egzersizleri yapan Çita, yarışma günü erkenden kalktığı gibi yarış alanına giderek beklemeye başlamış.

Rakipleri arasında, Aslan, Kedi, Panter, Ceylan, Tilki ve Tavşan varmış. Panter Rakiplerine dönerek “ Burada benden daha hızlı koşacak yarışmacı olacağını zannetmiyorum. Yerinizde olsam, yarış başlamadan yarıştan çekilirdim.” Demiş.

Onun sözlerine kızan Tavşan “ Sen mi çok hızlı koşuyorsun. Yarışma başlasın da, görürsün kimin daha hızlı koştuğunu.” Demişti.

Aslan “ Didişmeyi bırakın birazdan yarışma başlayacak zaten, o zaman görürsünüz en hızlı koşucunun kim olduğunu.” Diyerek tartışmanın büyümesine engel olmuştu.

Çita ise yarışmaya o kadar odaklanmıştı ki, diğer yarışmacıların söylediklerini işitmiyordu bile, tek düşüncesi o yarışmayı birincilikle bitirmekti.

Çok geçmeden elinde kırmızı bir bayrakla meydana çıkan Kaplumbağa yarışmacılara “Yarış, birazdan başlayacak, herkes başlama çizgisine geçsin, belirlenen güzergâhın dışına çıkanlar, yarışı kaybetmiş sayılacak.” Dedikten sonra yarışmacıların yerlerini almasını beklemiş.

Yarışmacılar yerlerini aldıktan sonra elindeki bayrağı yukarı kaldıran Kaplumbağa bayrağı sallayarak “Hadi başlayın.” Diye bağırmış.

Tüm yarışmacılar hızla koşmaya başlamışlar. Çita tüm yarışmacılardan bir adım öndeymiş. Bir süre bu şekilde koştuktan sonra bitiş Çizgisini gördüğü anda hızını artıran çita diğer yarışmacıları geride bırakarak yarışmayı birincilikle bitirmişti.

Yarışmayı seyredenler “ Baksanıza en hızlı koşucu Çitaymış.” Diye söylenmeye başlamışlar.

Çita kazanmanın sevinciyle yarışmayı düzenleyen Tavşan Godik’in yanına gitmişti. Tavşan Godik yarışmanın birincisine verilmek üzere hazırlanan hediyeleri Çitaya uzatarak “Buradaki en hızlı Çita ve koşucu sensin.” Diyerek bunu herkese ilan etmiş.

En hızlı koşucu olan Çita, uzun yıllar boyunca birinciliği kimseye kaptırmamış. Bu güzel Hızlı Çita Masalı da burada son bulmuş.

Bu Güzel Masallarda ilginizi çekebilir.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Minik Kuzu Hikayesi
Minik Kuzu Hikayesi
Ari-ile-Papatya-Masali
Arı ile Papatya Masalı
Kurnaz Tilkinin Hikayesi
Kurnaz Tilkinin Hikayesi
Mutlu Prens Oku
Mutlu Prens Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.