Acı Biber Çat Çat Hikayesi

Acı Biber Çat Çat Hikayesi

Abone Olgoogle news

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde güzel mi güzel çeşit çeşit sebzelerin yetiştiği yemyeşil bir Bostan varmış. Bu bahçenin yakınında yaşayan Kirpi, Tavşan, Fare ve Kuşlar zamanının çoğunu bu bostanda geçirirmiş. O bostanda Domates, Soğan, Patlıcan, Fasulye ve daha birçok sebze bulunurmuş. 

Ama Çat Çat isminde küçük bir Acı biber varmış ki, diğerlerinden çok ama çok farklıymış. Bostandakileri umursamaz kendisiyle konuşanlarıda kaba sözlerle hemen kırarmış.

Bir gün Bostana giren Tavşan Podi, Bostanda dolaşırken Acı Biber Çat Çatın sallana sallana etrafa bakındığını görünce merakla “Merhaba Biber kardeş, nereye bakıyorsun Öyle?”

Çat çat “ Sana ne, istediğim yere bakarım?” Diye cevap vermiş sert bir şekilde. 

Tavşan Podi Çat Çatın öyle sert cevap vermesine çok üzülmüş. Başka hiçbir şey demeden onun yanından ayrılmıştı. Az ileride Kirpi Kobi ile karşılaşan Podi’nin üzgün hali onun dikkatinden kaçmamıştı.

Kobi “Hayrola Podi, niye öyle üzgün gözüküyorsun.” Diye sormuş.

Podi Acı biber Çat çatı’ın kendisine söylediklerini anlatınca “Bu niye böyle yapıyor ki, daha geçen gün bana da aynısını yapmıştı. Bu şekilde devam ederse bu bostandaki kimse onunla konuşmaz.” Demiş.

Bu arada Kobi ile Podi’nin konuşmalarını işiten Patlıcan “Siz merak etmeyin bir daha kimseyi kırmaması için şimdi onunla konuşurum. Yaptığı hatanın farkına varır.” Diyerek hemen Acı biber Çat Çatın yanına gitmiş.

Patlıcan “Merhaba Çat çat nasılsın.”

Çat Çat “İyiyim, sen nasılsın.” Demiş umursamaz bir tavırla.

Acı Biber Çat Çat Hikayesi

Patlıcan “Biraz önce Tavşan Podi ve Kirpi Kobi ile karşılaştım. Sana kırılmışlar.” Der demez onun sözünü kesen Çat çat “Kırılmışlarsa ne yapayım. Onun için gelmişsen hiç yorulma şuan meşgulüm zaten.” Demiş sert bir şekilde.

Patlıcan da Çat Çatın, kabalığı dolayısıyla kırılmış. Ve hiçbir şey demeden onun yanından ayrılmış.

Ertesi gün bir araya gelen Podi, Kobi, Patlıcan, domates ve kuşlar konuşmaya başlamışlar. Karga her kim onunla konuşuyorsa, kaba sözleriyle onu incitiyor. En iyisi bir süre bostandakilerin onunla konuşmaması olacak.” demiş.

Bu fikir hepsinin hoşuna gitmişti. Acı biber Çat çat’ın yaptıkları bostanda kısa bir sürede yayıldığından hiçbiri Çat çat ile konuşmak istememiş.

Artık Bostandakiler ile beraber Bostana gelenlerde Çat çat ile konuşmuyor ve onun yanına gitmiyormuş. Aradan günler geçmiş. Kendisini yalnız hisseden Çat çat her kimle konuşmak istemişse de hiçbiri onunla konuşmaya yanaşmadığından konuşacak kimseyi bulamamıştı.

Yalnız kaldığı süre zarfında düşünen ve canı çok sıkılan Çat çat, çevresindekilere kaba davranarak onları kırdığının ve onları üzdüğünün farkına varmıştı.

Yaptıkları dolayısıyla epey üzülen Acı biber Çat Çat karşılaştığı herkesten yaptıkları için özür dilemiş.

Çat Çatın pişman olduğunu gören Patlıcan, Domates, Tavşan Podi, Kirpi Kobi ve Kuşlar. Tekrardan onunla konuşmaya başlamış ve o günden sonra birbirlerini hiç kırmadan mutlu bir beraberlik yaşamışlar.

Bu güzel Acı biber Çat Çat Hikayesi de burada son buldu. Başka güzel çocuk hikayeleri ile buluşmak üzere hoşçakalın…

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
1 Oy

Benzer İçerikler

Anne Köpek Masalı
Anne Köpek Masalı
Minik Erik Ağacı Masalı, Eski masallar
Minik Erik Ağacı Masalı
Sırma İle Üç Ayı Masalı
Sırma İle Üç Ayı Masalı
Bir Anadolu Masalı
Bir Anadolu Masalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.