Akıllı Tavşan Momo Masalı

Akıllı Tavşan Momo Masalı

Abone Ol google news

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde, kalbur saman içinde, develer tellal, pireler berber iken, ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken Momo isminde çok ama çok akıllı bir Tavşan yaşarmış.

Tavşan Momo her sabah erkenden kalkar, annesini rahatsız etmeden elini yüzünü yıkadıktan sonra ders kitabını eline alıp, okumaya başlarmış.

Uykudan uyanan anne Tavşan ise, Momo’nun sessizce ders çalıştığını görünce onun başını okşayarak yanağına bir öpücük kondururmuş.

Yine bir sabah yavrusunun ders çalıştığını gören Anne Tavşan, onun yanına giderek önce başını okşamış sonrada yanağına bir öpücük kondurmuş.

Momo ise kitabı kapatarak “Anneciğim erkenden kalkarak seni uykudan uyandırmadım değil mi?”

Anne Tavşan “Hayır uyandırmadın yavrum. Hadi benimle gel mutfağa giderek karnımızı duyuralım.” Demiş.

Beraber mutfağa gidip, karınlarını doyurduktan sonra Momo pencereyi açıp dışarı bakmış. Bahçesinde bulunan çiçekler öylesine güzel kokuyormuş ki, o mis gibi güzel kokan çiçeklerin havasını içine çekmiş.

Bir süre dışarı bakan Momo dışarı çıkıp, arkadaşlarıyla oyun oynamak istemişti.

Momo “Anneciğim, arkadaşlarımla oynamak için dışarı çıkabilir miyim?” diye sormuş.

Anne Tavşan “ Tabiki çıkabilirsin?” demiş.

Dışarı çıkan Momo arkadaşlarına bakmış. Görünürde kimse yokmuş. Bu sefer sokağın sonundaki meydana bakmaya karar vermiş.

Meydana gidince arkadaşlarının yaşlı kaplumbağanın etrafında daire oluşturarak oturduklarını görünce sevinçle onların yanına gitmiş.

Yaşlı Kaplumbağa “Ooo Tavşan Momo da geldi. Hadi sende arkadaşlarının yanına otur.  Beraber bilmece oyunu oynayalım.” demiş.

Yaşlı Kaplumbağa onlara bilmeceler soruyor, Momo dışında hiçbiri cevap vermek için el kaldırmıyordu.

Yaşlı Kaplumbağada her seferinde “Söyle bakalım Momo.”diyormuş.

Bir süre böyle eğlendikten sonra müsaade isteyen Tavşan Momo’ya Yaşlı Kaplumbağa “Bizimle oynamaktan sıkıldın mı? Birazdan arkadaşlarınla daha eğlenceli oyunlar oynayacaktık.”

Momo “Sizinle beraber olmak benimde hoşuma gidiyor. Ancak benim yarın okulum var eve gidip, derslerimi çalışmam lazım. Derslerimi çalışmazsam tembel bir öğrenci olurum.” Demiş

Akıllı Tavşan Momo Hikayesi

Başını kaşıyan kaplumbağa “Aferin sana Momo sen hem çok akıllı hemde saygılı birisin. Bu hareketini takdir ediyorum. Hadi sen eve giderek dersini çalış. Biz sonra yine beraber  oyunlar oynayarak eğleniriz.” Demiş.

Bu arada eve giden akıllı Tavşan Momo eve girer girmez, musluğun yanına giderek ellerini sabunla yıkamış. Sonrada annesinin yanına giderek “Anneciğim ben geldim. Yapacak bir şey yoksa odama gidip ders çalışabilir miyim?” demiş

Gülümseyen anne Tavşan “Tabiki yavrum. Sen dersini çalış. Yemek hazır olunca ben seni çağırırım.” demiş

Odasına giden Momo derslerini bitirdikten sonra annesinin yanına gitmiş. Anneside yemeği hazırlamış, yavrusunun dersini bitirmesini bekliyormuş.

Momo annesinin, çok sevdiği yiyecekleri hazırladığını görünce gülümseyerek “Ooo ben bu yemekleri çok seviyorum. Teşekkür ederim anneciğim” diyerek annesine sarılmış.

Sonrada sofraya oturarak annesi ile birlikte akşam yemeklerini yemişler. Yemekten sonra ellerini yıkayan Momo annesiyle güzel dakikalar geçirmiş. Uyku saati geldiği vakit ise annesi kendisine hiçbir şey demeden Momo “Anneciğim benim uyku saatim geldi. İyi geceler.” Demiş.

Anneside “İyi geceler yavrum.” Demiş.

Günler bu şekilde geçip, giderken çok akıllı bir tavşan olan Momo, okulu birincilikle bitirdiği gibi onu tanıyan herkesin çok sevdiği bir Tavşan olmuş.

Bu güzel Akıllı Tavşan Momo Masalı da burada son buldu. Tekrardan görüşmek üzere hoşçakalın..

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Nasrettin Hoca’nın Komik Çocuk Fıkraları
Nasrettin Hoca’nın Komik Çocuk Fıkraları
Sincap Ailesi
Sincap Ailesi Hikayesi
Kurnaz Tilkinin Hikayesi
Kurnaz Tilkinin Hikayesi
Mavi At Hikayesi
Mavi At Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.