Şaşkın Civciv Masalı

Şaşkın Civciv Masalı

Abone Ol google news

Her taraf o kadar güzel kokuyormuş ki, Civciv “İyiki dışarı çıkmışım. O küçük kümeste kalsaydım. Çok sıkılırdım.” Diye söylenmiş.

Bir süre öylece dolaşırken bir kestane ağacının altından tam geçerken ağaçtan düşen bir Kestane, Civcivin kuyruğuna değince gökten taş yağdığını düşünen Şaşkın Civciv, arkasına bile bakmadan hızla koşmaya başlamış.

Civcivin nefes nefese koştuğunu gören bir Tavuk “Ne oldu, niye öyle hızlı koşuyorsun.” Diye sormuş.

Şaşkın Civciv “Yerimde olsam sende koşardın. Gökten Taş yağıyor. Yaralanmak istemiyorsan sende koş.” Demiş.

Korkan Tavuk, Civcivle beraber koşmaya başlamış. İkiside hızla koşuyormuş. Az ileride küçük bir gölde şarkı söyleyerek yüzen bir Ördek ile karşılaşmışlar. Tavuk “Ördek kardeş, gökten taş yağıyor yaralanmak istemiyorsan sende koş.”  Demiş

Ördekte sudan çıkarak onların peşine takılmış.  En önde Tavuk, arkada civciv onunda arkasında ördek varmış. Üçüde hızla koşuyormuş.

Bir süre yol gittikten sonra bu sefer bir yavru Ceylanla karşılaşmışlar. Onların telaşla koştuklarını gören Ceylan “Bir şey mi oldu niye öyle hızla koşuyorsunuz.” Diye sormuş.

Bu sefer Ördek “Gökten Taş yağıyor yaralanmak istemiyorsan sende koş.” Demiş.

Ceylanda telaşla onların peşinden koşmuş. Arka arkaya dizilmiş bir şekilde telaşla koşuyorlarmış. Çok geçmeden bir Tilki ile karşılaşmışlar.

Tilki “ Durun durun, ne oldu bir şeyden mi kaçıyorsunuz?”

Ceylan “Gökten taş yağıyor yaralanmak istemiyorsan sende koş.” Demiş.

Gökyüzüne bakan Tilki, gökten yağan taş görmemiş. İçten içten gülerek, “Bu şekilde nereye kadar koşacaksınız. Gelin sizi evimde misafir edeyim.”

Ördek “Ya gökten düşen taşlar ne olacak.”

Tilki “Merak etme, taş değil ne yağarsa yağsın orada size zarar veremez. Hem yiyecek yemeğimiz hemde içecek suyumuz var. Evim çok güvenlidir.”

Dörtüde birbirine bakmış sonrada Tilki’nin evine gitmeye karar vermişler. Tilki onları kaldığı mağaraya götürdükten sonra “Siz burada biraz dinlenin ben dışarı çıkıp, halen taş yağıp, yağmadığına bakacağım. Taşlar durunca size haber veririm.” Demiş.

Tilki dışarı çıktıktan sonra “Ya biz niye buraya geldik.”

Tavuk “Evet hiç bilmediğimiz ve tanımadığımız birinin evine geldik, bu akşam bizimle güzel bir ziyafet çekerler. Bence hemen buradan çıkalım. “

Şaşkın Civcivde “Evet çıkalım.” Demiş.

Ama Ördek “Korkmayın hiçbir şey olmaz. Baksanıza Tilki bize çok iyi davrandı. Bizim yerimize kendini tehlikeye atarak dışarı bakmaya gitti. Rahat olun.” Demiş.

Tilki ise beraber ziyafet çekmek için arkadaşlarını çağırmaya gitmişti. Tüm arkadaşlarını toplamış hep beraber mağaraya doğru gidiyorlarmış.

Tavuk ile Civciv biz gidiyoruz kalmak isteyen kalsın.” Diyerek dışarı çıkmış. Ceylanda onların arkasından çıkarak uzaklaşmış. Tek başına içeride kalan Ördek ise kurnaz Tilkiye güvenmenin bedelini onlara yem olarak ödemiş.

Bu güzel Şaşkın Civciv Masalı da burada son buldu başka güzel Ezop Masalları ile buluşmak üzere hoşçakalın…

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Tilki İle Fare Hikayesi
Tilki İle Fare
Peter-Pan-Varolmayan-Ülkede
Peter Pan Masalı Oku
İki İnatçı Keçi Masalı
İki İnatçı Keçi
Beş Küçük Bezelye Tanesi Masalı
Beş Küçük Bezelye Tanesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.