Aslan ile Çiftçi Hikayesi

Aslan ile Çiftçi Hikayesi

Abone Ol google news

Günlerden bir gün yaşadığı şehirden çok sıkılan genç bir Çiftçi, bir süre herkesten uzak bir yerde yalnız başına kalmak istiyormuş.

Biraz düşünen Çiftçi, Ormanın kendisi için en güzel yer olduğuna karar verdikten sonra yanına yiyecek bir şeyler alarak ormana doğru gitmiş.

Ormana vardığında önce bir etrafına bakan çiftçi nereye gideceğini bilmeden öylece dolaşmaya başlamıştı.

Bir süre sonra hem inleyen hemde kükreyen bir Aslan’ın sesini duymuştu.

Sesin geldiği yöne doğru bakan Çiftçi Aslanın kendisine doğru geldiğini görünce telaşlanmıştı.

İlk başta çok korkan çiftçi oradan uzaklaşmayı düşünmüşse de, onun yardıma ihtiyacı olduğunu düşünerek gitmekten vazgeçmişti.

Kendisine yaklaşan Aslan, epeyce şişmiş olan sağ pençesini ona doğru uzatmış. Çiftçi üzerindeki şaşkınlığı atar atmaz hemen eğilerek pençesine bakmış.

Aslan’ın pençesinin şişmesine sebep olan şeyin büyük bir diken olduğunu görünce “ Sakin ol sana yardım edeceğim.” Diyerek pençesindeki dikeni tutuğu gibi zorda olsa çıkarmayı başarmış.

Dikeni Aslan’ın pençesinden çıkarır çıkarmaz rahatlayan Aslan, Çiftçiye minnetini gösterircesine başını eğerek kendini çiftçiye sürtmüş.

Bu arada Aslan’ın başını okşayan Çiftçi cebinden çıkardığı bir bez parçasıyla da Aslan’ın ayağını sarmış. Sonrada gezmesine devam etmiş.

Ormanı çok seven Çiftçi, kendisine bir kulübe yaparak ormanda yaşamaya başlamıştı.

Günler haftaları, haftalar ayları kovalamış. Aradan epey bir zaman geçmiş, Aslan’ı yakalayan Avcılar onu şehirdeki Aslan çiftliğine götürmüşlerdi.

Günlerden bir gün avlanmak için ormana giden askerler, Çiftçinin kulübesiyle karşılaşmışlardı. Kulübeye girdiklerinde, gördükleri Çiftçinin bir kaçak olduğunu düşünerek yakaladıkları gibi şehre götürmüşler.

Bu arada hiçbir suçu olmadığı halde, kendisine yöneltilen suçlamaları ne kadar kabul etmese de, delili olmadığından suçlu bulunan Çitçi’nin Aslanların bulunduğu çiftliğe konulmasına karar verilmiş.

Ertesi gün kendisine verilen cezayı çekmesi için Aslanların tutulduğu çiftliğe konulan Çiftçi, korku içerisinde beklerken kendisine yaklaşan Aslan’ın, yardım ettiği Aslan olduğunu görünce rahatlamıştı.

Aslan Çiftçinin yanına gelerek başını onun ayaklarına sürmüş ve diğer Aslanların da ona yaklaşmasına izin vermemiş.

Olanları izleyen yetkililer şaşkınlıkla Çiftçiyi yanlarına çağırarak ona “Aslan, sana saldırmadı. Üstelik bir de seni korudu. Bu nasıl olur?” diye sormuşlar.

Böylece Çiftçi her şeyi en baştan anlatmaya başlamış. Bunun üzerine Yetkililer onun suçsuz olduğuna karar vererek, serbest bırakılmasını sağlamışlar.

Sonrada Aslan ormana götürülerek serbest bırakılmış. Özgürlüğün tadını çıkaran Aslan ile Çiftçi Ormanda kaldıkları yerden yaşamlarını sürdürmeye devam etmişler.

 

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Ağlayan Ağaç Masalı
Ağlayan Ağaç Hikayesi
heidi masal kitabı
Heidi Masalı: Alplerde Yaşayan Kız
Kel Oğlum Keleş Oğlum Hikayesi
Kel Oğlum Keleş Oğlum Hikayesi
Tüccar ile Papağan Hikayesi Oku
Tüccar ile Papağan Hikayesi Oku

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.