Elsa ve Anna Masalı

Elsa ve Anna masalı

Abone Ol google news

Kış mevsiminin gelmesiyle beraber yılın ilk karı yağmaya başlayınca sevinçle dışarı çıkan çocukların bazıları, karın altında kollarını açıp etrafında dönerken, bazıları ise başını yukarı kaldırıp, o güzel kar tanelerinin yüzüne değerek erimesinin sevinciyle gülümsüyorlarmış.

Kraliçe Elsa sarayın dışındaki halkın sesini işitince, neler olduğunu merak ederek hemen dışarı çıkarak etrafa bakınmış.

O anda gökyüzünde adeta dans ederek süzüle süzüle yağan kar tanelerini görünce o da çok sevinmiş. O anda aklına Kız kardeşi Anna gelmişti. Hemen sarayda güzel bir parti vererek kardeşi Anna’ya bir sürpriz hazırlamaya karar vermiş.

Ama kız kardeşinin bu sürprizden haberinin olmaması gerekiyormuş.  O yüzden hemen yakın dostu kardan adam’ın yanına giden Elsa “Oliver, Anna için bir sürpriz partisi düzenlemek istiyorum. Ama onun bundan haberi olmamalı. Ne yapabiliriz.” Diye sormuş.

Oliver “ Anna’yı saraydan uzaklaştırma in bir yolu olmalı. Ama ne diye sormuş.”

Elsa ” Dışarıda lapa lapa güzel bir kar yağıyor. İstersen Anna’yı karı izlemek için dışarı çağırabilirsin.”

Oliver “Evet bu çok güzel bir fikir.”  Diyerek hemen Anna’nın yanına giderek ona “Anna dışarıda çok güzel kar yağıyor. Herkes dışarıda bizde çıkalım mı?” demiş.

Anna hadi çıkalım demiş. Kardan adam Oliver ile Anna dışarı çıkarak karda eğlenmeye başlamışlar.

Bu arada onları gizlice izleyen Kraliçe Elsa, kız kardeşinin en yakın arkadaşlarını da saraya çağırarak onlarla beraber parti için hazırlıklar yapmaya başlamışlar.

Kimisi büyük salonu balonlarla süslerken kimisi de güzel pastalar, kekler yapmaya başlamış.

Bu arada sık sık “Oliver hadi saraya gidelim.” Diyen Anna’ya  Oliver “Hayır, baksana çocuklar ne güzel kartopu oynuyorlar. Hadi onlarla beraber oynayalım.” Diyerek kolundan tutarak onu çocukların yanına götürmüş. Bu sefer çocuklarla beraber kartopu oynamaya başlamışlar.

Elsa ile birlikte Anna’nın arkadaşları salonu çok güzel süsledikten sonra masanın üzerine hazırladıkları pastaları, kekleri koymaya başlamışlar hazırlıklar tamamlandıktan sonra hepsi bir yere gizlenerek Elsa’nın Anna’yı getirmesini beklemişler.

Dışarı çıkan Elsa, Anna ve Oliver’in çocuklarla sevinçle kartopu oynadıklarını görünce onları çağırmak için onlara doğru gitmiş.

Elsa’nın kendilerine doğru geldiğini gören Anna, elinde topladığı büyük bir kartopunu ona fark ettirmeden ona doğru fırlatmış.

Gülümseyen Elsa “Demek kartopu savaşı yapacağız.” Diyerek hemen oda eline aldığı karlardan kartopu yaparak Kız kardeşine atmaya başlamış. Onlara katılan Oliver ile birlikte bir süre kartopu oynadıktan sonra “Hadi saraya gidelim. Dışarıda epey üşümüş olmalısınız.”

Anna “Evet çok üşüdük hadi gidelim.” Demiş.

Üçü beraber saraya doğru gitmeye başlamışlar. Hiçbir şeyden haberi olmayan Anna, saraya girdikten sonra salona doğru gitmiş. Salonun kapısını açan Anna, arkadaşlarının ortaya çıkarak “Sürpriz.” Diyerek alkış çalmaya başlamış.

Şaşıran Anna sevinçle arkadaşlarına bakarak onlara sarılmış. Sonrada arkasında dönerek Ablası Elsaya sarılıp, ona ve kendisini oyalayan Olivere teşekkür etmiş.

Partiye katılan arkadaşlarıyla beraber güzel bir parti yapan Anna ve Elsa hep beraber çok güzel bir gece geçirmişler.

Bu güzel Elsa ve Anna Masalı burada son buldu. Başka güzel Masallar ile buluşmak üzere hoşçakalın…

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

İmdi Dede Masalı
İmdi Dede Masalı
Cesur Pembe Bulut Hikayesi
Cesur Pembe Bulut Hikayesi
Keloğlan ve Çilli Tavuk Masalı
Keloğlan ve Çilli Tavuk Masalı
Sırma İle Üç Ayı Masalı
Sırma İle Üç Ayı Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.