Güldürücü Masallar

Güldürücü Masallar

Abone Ol google news

Özellikle hiperaktif olan bazı çocukların en çok tercih ettiği ve severek dinlediği masal türlerinden biri olan Güldürücü Masalları onlara okuyarak veya okumalarını sağlayarak güzel vakitler geçirmelerini sağlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Belki Komik Masallar okumanın herhangi bir faydası olup, olmadığı konusunda bir düşünceye sahip olabilirsiniz. Ama unutmamak gerekir ki,  çocuklarımıza her zaman aynı tür masalları okuduğumuz zaman belli bir süre sonra, çocukların sıkıldığını fark edeceksiniz.

Böyle bir durumla karşılaşmamak ve onları tek düze bir ortamdan uzaklaştırmak için ister güldüren komik masalları, isterse Komik uydurma Masallar türeterek onlara güzel zaman geçirtebilirsiniz.

Çocukların okuma ve anlama becerilerini geliştirmek isteyen öğretmenler, öğrencilere belli zamanlarda masallar yazdırmakta ve onlara komik hikayeler anlatmaktadırlar.

Çünkü öğrencilerin hayal gücünü kullanarak bir şeyler türetmeye çalışması onlar için son derece fayda sağlamakla birlikte ilerleyen dönemlerde algılama yeteneğinin gelişmesine katkı sağlamaktadır.

Öğretmenler okulda çocuklara hikayeler okurken sizlerde çocuklarınıza 1. sınıf komik masallar şeklinde arama yaparak zaman zaman onlara okuyup, eğlendirebilirsiniz.

Özellikle çocuklarınızın canının bir şeylere sıkıldığı veya üzgün olduğu zamanlarda tercih etmeniz gereken masal türü onları güldürecek olan masallar olmalıdır.

Aslında sizlere anlatmak istediğimiz nokta çocuğunuzun ruhsal durumuna göre masal seçimi yaparak hem onları düşüncelerini başka bir yöne çekmek hemde faydalı olmak olacaktır.

 Şimdi bunları sizlere niçin anlatıyoruz diye düşünebilir veya yazdıklarımızı gereksiz bulabilirsiniz. Bizim amacımız, çocuk psikoloji üzerinde eğitim görmüş olan yazarlarımız tarafından yazılan masal türündeki içerikler ile küçük yaştan beri edebi olarak masal yazarlığı yapan yazarlarımızın kaleme almış olduğu özgün ve faydalı içeriklerimizi inceleyerek çocuklarınız için ne kadar faydalı içerikler hazırladığımızı incelemeniz olacaktır.

Toplumun her kesimine hitap edecek türde kaleme alınmış içeriklerimizi çeşitlendirmek ve dahada faydalı olmak amacıyla sürekli olarak çocuk psikoloji ve çocuk gelişimi gibi konularda sürekli araştırmalar yapılmakta olup, Güldürücü masalların olumlu etkisi üzerinde özellikle durulmaktadır.

Çocukların psikolojisi üzerinde yapılan araştırmalarda komik hikayelerin olumlu etkileri gözlemlendikten sonra size değerli ebeveynler için önerilerde bulunmak adına bu makalemiz kaleme alınmıştır.

Sözü fazla uzatmadan sizleri sitemizde bulunan içerikleri incelmeye ve beğendiğiniz masalları çocuklarınıza okumaya davet ediyoruz.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Büyükler İçin Hikaye
Tavşan İle Kaplumbağa Hikayesi
Eski Masallar
Öğretici Hikayeler
Öğretici Hikayeler
5 Yaş Hikaye Okuma
5 Yaş Hikaye Okuma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.