Uyurken Okunacak Masallar

Uyurken Okunacak Masallar

Abone Ol google news

Çocukların uykudan önceki en güzel aktivitelerinden biri masallardır. O yüzden çocuğunuza uyurken okunacak Masallar bulup, ona okumanız gerekecektir.  Günümüzde bu durum ise artık çok kolay bir hal almıştır.

Teknolojinin yaygınlaşmasıyla beraber artık eskiden olduğu gibi masal okumak için, kitapçılardan kitaplar satın alarak veyahut kütüphanelerde imza karşılığı bir kitap alarak sadece üç beş masa okuma dönemi neredeyse unutulmaya yüz tutmuş yöntemler arasına girdiği gözlenmektedir.

Günümüzde ulaşılmak istenilen kitapların veya içeriklerin dijital hali web ortamına aktarıldığından internet bağlantısı olan her yerden o içeriğe anında ulaşmak mümkün olmaktadır.

Ebeveynler olarak çocuklarımızın gelişmesi yönünde en faydalı masalların araştırmasını yaptıktan sonra çocuğumuza okumak için uygun gördüğümüz masal veya masal kitabını açarak kolaylık okuyabiliyoruz.

Çocuklarımız ise heyecanla masalı okuyan anne veya babanın o tatlı ses tonunu dinlerken, yavaş yavaş uykuya dalmaktadır.

Çocuklarımızın hayal dünyalarının gelişmesi ve onlarda farklı ufukların oluşması adına başvurulan kaynaklardan biri olan masalların, daha önceki yazılarımızda da belirtmiş olduğumuz gibi çocuklarımız üzerinde olumlu birden fazla etkisi  bulunmaktadır.

Buradaki amaç her zaman dolaylı bir şekilde çocuklarımıza güzeli ve iyiliği aşılmak olmalıdır, iyilik yapan ve insanları seven bir hayal dünyası oluşturduğumuz zaman, çocuk etrafındaki insanları sevecek ve dolayısıyla mutlu bir birey olarak yetişecektir. 

Çocuğa iyiliği anlatırken zaman zamanda kötülük ve zarar verme boyutundaki davranış biçimlerinin içerisinde bulunduğu masalları anlatılarak kötülük kavramının da çocuğun beyninde oluşması yönünde çocuğa yardımcı olmamızda gerekmektedir.

Ahlâkî ve dinî açıdan bakıldığında içerisinde pek çok tema bulunan ve çocuk klâsiklerinde yer almış olan ve dünyanın en büyük hikaye koleksiyonlarından biri olarak bilinen Binbir Gece Masalları hem çocuklar hemde büyükler tarafından okunacak en güzel masallar içerisinde yer almaktadır.

Portalımızda sizler için derleyerek paylaşmış olduğumuz her türlü Uyurken Okunacak Masallar ile birlikte diğer içeriklerimizi okuyarak değerli olan zamanınızı en verimli bir şekilde kullanabilirsiniz web sitemiz ile ilgili olarak görüş ve önerilerinizi paylaşımlarımızın altında bulunan yorum bölümüne yazarak bize ulaştırabilirsiniz, sizlerin düşünceleri portalımızın daha iyi bir seviyeye ulaşarak daha çok paylaşımda bulunulması adına tarafımızca önem verilen konuların başında gelmektedir. O sebeple değerli yorumlarınızı bizlerden esirgememenizi temenni ediyor saygılar sunuyoruz.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Çocuklar İçin Hikayeler
Çocuklar İçin Hikayeler
5 Yaş Hikaye Okuma
5 Yaş Hikaye Okuma
Öğretici Hikayeler
Öğretici Hikayeler
Keloğlan ile Prenses Masalı
Anadolu Türk Masalları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.