Harika Uçuş Masalı

Harika Uçuş Masalı, uçak masalı

Abone Ol google news

Bir zamanlar büyük bir havalimanında bulunan birbirinden büyük ve güzel uçaklar varmış. Bu uçakların en küçüğü olan Minik Jet, her zaman büyük uçaklara bakar onlar gibi uçmayı hayal edermiş.

Daha önce hiç uçmayan Minik Jet, gün boyunca havalimanında dolaşır, kalkış yapan uçakları, helikopterleri ve Jetleri seyreder onların gökyüzünde süzülüşlerini hayranlıkla izlerdi.

Minik Jet, Jetler gibi süratli, büyük uçaklar kadar yükseklere çıkmayı ve Helikopterler gibi de dar bir alana inebilmeyi hep hayal eder dururdu.

Bir gün Harika Uçuş Yarışması yapılacağı haberini işiten Minik Jet, o yarışmaya katılmak istiyor ancak yarışmaya katılabilmesi içinde hem uçabilmesi hemde hızlı olması gerektiğini de iyi biliyordu.

Onu bu dalgın hali yaşlı yolcu uçağının dikkatinden kaçmamıştı. Bir gün “Hey Minik Jet, bakıyorum da hiç uçmuyorsun? Sende uçarak gökyüzünden güzellikleri seyretmeyi istemiyor musun?”

“İstiyorum da, şey, şey…” diyebilmiş sadece

Yaşlı Uçak onun korktuğundan uçmadığını anlamıştı. Ona biraz cesaret vermek için “ Bak şimdi yükseklere çıkınca sıra sıra dizilmiş dağları, nehirleri, çeşit çeşit ağaçları, gölleri göreceksin. Her seferinde farklı bir güzel yer ile karşılaşacaksın. Gökyüzünde süzülmek öyle güzel bir duygu ki, onu sana tarif etmem imkansız.” Demiş

Minik Jet sadece “Teşekkür ederim.” Diyerek yaşlı uçağın yanından ayrılmıştı. Bir süre Yaşlı Uçağın söylediklerini düşündükten sonra Harika Uçuş yarışmasına katıldığını hayal edince epey heyecanlanmış ve ilk defa uçmaya karar vermişti.

Uçuş alanına giden Minik Jet, bu seferde uçakların yoğun bir şekilde inip, çıktığını görünce uçuş alanının boşalmasını beklemiş. Ama bu seferde alan hiç boşalmayınca tekrar uçmaktan vazgeçmiş.

Ertesi gün düşünceli düşünceli havalimanında dolaşırken Yaşlı Uçak “Minik Jet, dün yine uçmadın değil mi?” diye sormuş.

“Evet ” dedi üzgün bir şekilde Minik jet,

Yaşlı uçak “Hadi benimle gel, beraber uçalım.” Demiş.

Minik Jet önce biraz duraksadı. Sonrada Yaşlı uçağı takip ederek uçuş alanına doğru gitti. Uçuş alanında yaşlı uçağın yaptıklarını yaparak uçmaya başladı.

Yaşlı uçak “Uçmak nasıl bir şey?”

“Çok güzelmiş. Sana çok teşekkür ederim.” Diyerek gökyüzünde durmadan uçmaya başlamış. O gün akşama kadarda geri dönmemiş.

Havalimanına dönen Minik Jeti gören yaşlı uçak, gülümseyerek ona el sallamış. O günden sonra her sabah erkenden kalkan Minik Jet, harika uçuş yarışması için gökyüzünde uçuş denemeleri yapmaya başlamış.

Çok geçmeden tamamen korkusunu yenen Minik Jet, çok hızlı gitmeye ve dilediği yüksekliğe çıkmaya başlamıştı.

Onu gören diğer uçaklar, şaşkınlıkla onu izliyorlardı. Minik jet diğer uçaklar gibi sadece havalimanına değil, başka yerlere de iniş yapıyordu.

Yarış günü gelip çattığında Harika Uçuş yarışmasına katılan Minik Jet, yarışmada birinci seçilerek en hızlı uçak olarak tanınmaya başlamış.

Çok sevinçli olan Minik Jet, daha önce uçamamasının önündeki engelin, boş korkuları olduğunu anlamıştı.

Bu güzel Harika Uçak Masalı da burada son buldu. Başka Modern Türk Masalları ile buluşmak üzere hoşçakalın…

Bu masalın kaynak gösterilmeden yayınlanması çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır…

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Küçük Kara Balık Hikayesi
Küçük Kara Balık Hikayesi
Leydi ve Aslan Masalı
Leydi ve Aslan
Sincap Ailesi
Sincap Ailesi Hikayesi
Papatya-Masali
Papatya Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.