İlham Veren En İyi 10 Başarı Hikayesi

İlham Veren En İyi 10 Başarı Hikayesi

Abone Ol google news

Başarılı olmak, bu güzel dünyada yaşayan herkesin isteğidir. Bir kişinin çocuk, genç veya yaşlı olması fark etmez, yaşamı boyunca başarılı olmak ve daha büyük başarılara doğru istikrarlı bir şekilde ilerlemek herkesin içinde var olan istektir.

Okullar, kurslar ve diğer eğitim kurumları gibi çalışma alanları dahil olmak üzere herhangi bir yerde birbirleriyle rekabet etme düşüncesi fark edilebilir bir olgudur. Başarıya ulaşmak için yaptığımız çalışmalara kıyasla çoğu zaman çok daha fazlasını bekler ve başarının bir an önce kapımızı çalmasını isteriz.

Başarılı olamazsak, genelde umutsuzluğa kapılır ve en sonunda vazgeçebiliriz. Böyle bir durumda sürekli ve özverili çabaların göz ardı edildiği ve sadece başarısızlıkların hakim olduğu fark edilmiştir.

Dünyanın her yerinde buna benzer örnekler bulunmaktadır. Simgesel kişiliğe sahip olan kişilerin çoğu, daha önceki mücadelelerinde ciddi başarısızlıklarla karşı karşıya kalmış olsa da, yine de vazgeçmeyerek başarı yollarına devam etmişler ve en sonunda uzmanlık alanında büyük başarıya imza atmışlar. Herhangi bir olay ve olgu onları başarıya giden yolda durdurmayı başaramamış.

En etkileyici 10 Başarı Hikayesi

1. Albert Einstein: Albert Einstein’i tanımayan ve duymayan yoktur. Onun büyük buluşları ve bilime sağladığı katkılar nedeniyle tüm dünyada tanınmış bir bilim insanı ve dahi bir kişiliktir. Başarının ana kaynağının bir başarısızlık olduğunu ve hiç başarısız olmamış birinin gerçekten başarılı bir insan olamayacağını belirtmiştir. Çocukluğu boyunca neredeyse tüm girişimleri başarısızlıkla sonuçlanıyordu. Okuldan atıldıktan sonra belli bir yaşa gelene kadar akıcı konuşamıyordu bile. Ancak, sürekli başarı yollarına öncülük ederek, bilim ve teknoloji dünyasında ünlü biri olarak girmeyi başardı. ve sonunda 1921’de Nobel Fizik Ödülü’nü kazandı.

2. Bill Gates: Başarının verdiği sevinci kutlamak yerine, başarısızlığın verdiği derslere kulak vermek Bill Gates için çok önemli bir konuydu.  Microsoft’u en büyük yazılım şirketi haline getiren başarılı girişimcinin Harvard’da okurken okulu bırakan bir öğrenci olduğunu biliyor muydunuz? Ayrıca, Gates’in en büyük başarısızlıklarından bir tanesi Traf-O-Data olarak bilinen iş girişimidir. Bill Gates’in neredeyse bütün yatırımı boşa gitti ve ne yazık ki eğitimini bile yarıda bırakmak zorunda kaldı. Ancak, bilgisayar programcılığına gösterdiği özel ilgi ve isteği onu ulaşmak istediği hedefe doğru adım adım götürmüş ve ‘Microsoft’ markasıyla çok ünlü bir yazılım şirketini kurmayı başarmıştı.

3- Steve Jobs: Steve Jobs, Apple’ın kuruluşunda bu yana şirket gibi simgesel bir figür olarak biliniyor. Ancak günümüzde, 4000’den fazla çalışanı ve 2 milyar dolar sermayesi olan şirketin bir garajda sadece iki kişiyle kurulduğunu bilmek son derece şaşırtıcı bir durumdur. Bu girişimcinin iş hayatına başladığı şirketten kovulması da son derece ilginç bir durumdur.  Ayrıca kendi potansiyelini ve yeteneklerini fark eden Steve Jobs, günümüzdeki en ünlü şirketlerden biri olan ‘Apple’ yi günümüzde ulaştığı seviyeye getirdi.

4. Abraham Lincoln: Aynı zamanda ABD’nin eski başkanı olan bu ünlü şahsiyet, her yıl büyük başarısızlıkla karşı karşıya kaldı. Lincoln, 1831 yılındaki girişiminde başarısız olduktan sonra 1836 yılında büyük bir sinir krizi geçirdi. Yıllarca istikrarlı bir şekilde mücadele etmekten vazgeçmeyen Lincoln, 1856′ yılında katıldığı ABD başkanlık seçimlerinde tekrar başarısız olsa da, istikrarlı bir şekilde mücadele etmeyi bırakmayarak 1861′ yılındaki ABD’nin 16. Başkanı seçildi.

5. J.K. Rowling : Harvard’da yapmış olduğu konuşmada başarısızlıklarını açıkça dile getiren ve en çok satan kitabı ‘Harry Potter’ın yazarı olan JKRowling,  Başarısız olarak gördüğü evlilik hayatını, işsiz bir şekilde yalnız yaşamanın zorluklarına değinmişti. Bir hayat arkadaşı ve geçimini sağlayacak bir işin olmamasının zorluğu, onu başarılı bir yazar olarak yeni bir hayata başlamaya iten en önemli faktör olmuştu. Ünlü yazarın yaratıcılığı en sonunda onu başarının zirvesine taşımıştır.

6. Michael Jordan: Michael Jordan, spor tarihinin en ünlü basketbolcularından bir tanesidir. Daha çocuk iken kısa boylu olduğundan elemelerde sürekli reddedilmesine neden oluyordu. Büyük bir basketbolcu gibi oynamaya başladıktan sonra, çok fazla şut atmayı bile başaramamış ve defalarca oyunu kaybetmiş. Ama basketbola olan bağlılığı ve tutarlılığı ona başarıya giden yolu açtı.

7. Walt Disney: Walt Disney, dünyanın en ünlü karikatüristlerden biri ve Mickey Mouse, Donald Duck gibi ünlü çizgi filmin karakterlerinin yaratıcılarından biri olarak biliniyor. Hatta hayatında çoğu kez başarısız olduğunu da biliyor musunuz? Özellikle silahlı kuvvetlere katılma konusundaki başarısız girişimi onun okulu bırakmasına sebep olmuştu. Hatta büyük girişimi olan Laugh-O-Gram Studios iflas etmiş. Sonrasında Missouri adlı bir gazete ajansına katıldıktan sonra, yeterince yaratıcı olmadığı için işten kovuluştu.

8. Vincent Van Gogh: Bu kişi, dünyaca ünlü bir simge olmasının yanı sıra en büyük ressam ve sanatçılardan bir tanesi olarak biliniyor. Ancak, defalarca yaşadığı başarısızlıklar ve talihsizlikler nedeniyle, daha 37 yaşındayken intihar etmeye kalkışsa da, sanat ve resim dünyasında devrim yaratan tek bir tablo satmayı başarmış.

9. Stephen King: Dünyada en çok bilinen bir yazar olarak tanınmaktadır. Ancak hayatı boyunca birçok talihsizlik ve başarısızlıkla karşı karşıya kalmış. Çocukluğunda, uyuşturucu ve alkol kisvesi altına girmenin yaşadığı talihsizlikleri ile birlikte yoksul bir hayat geçirse de yazarlık yapmaya karar vermiş ve en sonunda birkaç yeni yazı stili geliştirerek çağa damgasını vurmayı başarmış.

10. Steven Spielberg: En iyi film olarak seçilen yapıma sağladığı katkılar dolayısıyla sayısız rekor ve ödül kazanan bu büyük film yapımcısı, hayatında birçok başarısızlık ile karşı karşıya kalmış. Güney Kaliforniya Üniversitesi’nden tam üç kez uzaklaştırma almıştı. Tutkusu ve bağlılığının ardından harika filmler yapmaya devam etti ve en sonunda üç Oscar ödülü kazanmayı başardı. Toplamda 51 harika film yaptı.

Unutmayın ki, başarı daima aptalca bahanelerin ve yaşanılan yanılgıların önüne geçer. Başarı yolunda ilerlerken kararlılık ve konsantrasyon sizi sonuca götürür. Sizler için hazırladığımız Dünyaca ünlü 10 kişinin hikayesi, başarı hedefine ulaşmak ve sonsuz bir potansiyel oluşturmak için size güzel fikirler sağlayacaktır.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Başarıya Ulaşmış Bir Girişimcilik Hikayesi
Başarıya Ulaşmış Bir Girişimcilik Hikayesi
Yunan-Mitolojisi-Guzellik-Tanricasi-Afrodit
Yunan Mitolojisi Güzellik Tanrıçası Afrodit
Kürşat ve Kırk Çerisi
Kürşat ve Kırk Çerisi
Kıskanç Komşu Masalı
Kıskanç Komşu Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.