Kötü Alışkanlıklar Hikayesi

Kötü Alışkanlıklar Hikayesi

Abone Ol google news

Kötü Alışkanlıklar Hikayesi, Bir zamanlar çok zengin bir tüccarın kötü alışkanlıklar edinmiş şımarık ve bir o kadarda asi bir oğlu varmış,  oğlu büyüdükçe kötü alışkanlıklarının da eskisi gibi devam etmesi babasını gün geçtikçe daha çok endişelendiriyordu.

Bir gün zengin tüccar oğlunun durumunu düzeltmek için bilge bir adamdan yardım almaya karar vermişti. hemen bilgenin evine giderek kapısını çalmıştı.

Kapıyı açan bilge adam zengin tüccarı içeri alarak, onu dinledi. Bilge, ona yardım etmeye karar vermişti.

Yaşlı adam, tüccarın oğluyla tanıştıktan sonra onunla beraber ormanda gezintiye çıkarlar. Ormanda yavaş adımlarla  yürürlerken, yaşlı adam tüccarın oğluna küçük bir fidan göstererek onu çekmesini istedi.

Çocuk o küçük fidanı tuttuğu gibi kendisine çekti sonrada yürümeye devam ettiler biraz sonra yaşlı adam çocuğa biraz daha büyük bir bitki göstererek onu da çekmesini istedi.

Çocuk o bitkiyi öncekine göre biraz daha çaba göstererek kökünden kopardı, tekrar yürümeye devam ettiler bu seferde  yaşlı adam küçük bir çalıyı göstererek onu çekmesini istedi, çocuk çalıyı koparmakta zorlansa da kökünden koparmayı başardı.

Çocuk neler olduğuna bir anlam verememiş ancak babasına söz verdiğinden yaşlı adamın her dediğini yapıyor hiçbir soru da sormuyordu.

Biraz daha ormanın iç kısımlarına doğru ilerledikten sonra, çocuğa küçük bir ağaç göstererek onu çıkarmasını istedi  çocuk onu çıkarmak için çok uğraştı ve en sonunda o ağacı da çekmeyi başardı.

Çocuk epey yorulmuştu, biraz daha yürüdükten sonra yaşlı adam çocuğa daha büyük bir ağaç göstererek çocuktan onu çekmesini istedi.

Çocuk, farklı açılardan birkaç kez deneme yaptıktan sonra hiçbir şekilde onu çıkarmayı başaramadı. bu arada orada durmuş çocuğu izleyen bilge adam gülümsedi sonrada ona, “İyi ya da kötü alışkanlıklar da böyledir evladım” dedi.

Burada anlatılmak istenen kötü alışkanlıklara sahip olduktan sonra onlardan kurtulmak da çok zordur. Kötü alışkanlıklardan erkenden kurtulmak size her zaman fayda sağlayacaktır.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Prenses Rosette Masalı
Prenses Rosette Masalı
Küçük Ayı Hikayesi
Küçük Ayı Hikayesi
Usun Koca Oğlu Seğrek Destanı
Usun Koca Oğlu Seğrek Destanı
Ugur-Bocegi-Masali
Uğur Böceği Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.