İnatçı Fil Yavrusu Masalı

İnatçı Fil Yavrusu Masalı

Abone Ol google news

İnatçı Fil Yavrusu Masalı, Afrika’nın  ormanlık bölgelerinin birinde bir fil ailesi yaşarmış. Bu ailenin en küçükleri olan yavru fil öylesine inatçı öylesine yaramazmış ki bazen çevresinde bulunanları usandırırmış,

Bir gün ailecek dolaşmaya çıkmaya karar vermişlerdi ama inatçı fil onlarla beraber gitmeyince, baba fil, “Bizimle gelmiyor musun?”

“Hayır baba ben gezmek istemiyorum” demiş,

Baba “hadi inat etme” demiş, inatçı fil hayır dercesine başını sallamış .

Anne fil bu kez “Gelsene yavrum beraber gidelim” demiş.

“Hayır gelmek istemiyorum.”

kardeşleri “Hadi bizimle gel beraber güzel vakit geçiririz” demiş

“Hayır gelmeyeceğim diyorum anlamıyor musunuz?” diyerek bağırmış yavru fil.

Çaresiz kalan aile küçük inatçı fili evde yalnız bırakarak dolaşmaya çıkmışlar, yavru fil herkes gittikten sonra bir süre tek başına eğlenmiş ama sonra da tek başına oynamaktan canı sıkılmaya başlamıştı.

Sıkıntıdan ne yapacağını bilemeyen fil herkese çok kızgınmış, kendi kendin konuşmaya başlamış “Bundan sonra ben bir fil olmak istemiyorum, birde küçük fil olmak daha kötü bir şey, peki ben ne olayım ki?” diye kendi kendine konuşurken,

O  anda yakınından zıplaya zıplaya  geçmekte olan bir ceylana gözü takılmış. “Heyecanla ben bir Ceylan olayım” diye karar vermiş.

Hemen Ceylanı taklit ederek zıplaya zıplaya gitmeye kalkışmış ama o kalın ve hantal ayakları hemen birbirine takılıverince yüzüstü yere düşmüş!

Canı acıyan yaramaz fil bu seferde ” Demek Ceylan olmak o kadar eğlenceli değilmiş” diye söylenmiş.

En iyisi ben bir Maymun olayım! diye geçirmiş içinden, hemen Maymunların sıklıkla yaşadığı ağaçların yanına gitmiş ve daldan dala zıplayarak oyun oynayan maymun yavrularına seslenmiş:

“Hey Maymun kardeşler bundan böyle ben de sizin gibi bir maymunum gelin beraber oynayalım!”

Maymun yavruları küçük yaramaz filin yanına gelerek üzerine çıkmışlar, kimisi kulaklarını çekmiş, kimisi kuyruğuna asılmış, kimisi de sırtında ve kafasında zıplamaya başlamış, Maymun olmaktan da vazgeçen Yaramaz fil kendini o haylaz maymunlardan zor kurtarmış!

Yolda düşünceler içinde yürürken rengarenk bir papağanla karşılaşmış, Papağan bir ağaçtan diğer bir ağaca uçuyormuş, bu durum Küçük filin çok hoşuna gitmişti, hemen Papağana seslenerek

“Merhaba kardeş ben de senin gibi bir papağan olmak istiyorum, bana uçmayı öğretir misin?”

Papağan şaşkınlık içerisinde hiç istifini bozmadan “Elbette öğretirim!” demiş.

Beraberce gölün kıyısında bulunan dik bir yamaca gitmişler. Papağan haydi öyleyse uçalım diye ileri atlayıp yükseklerde süzülmeye başlamış.

İnatçı Fil uçamayacağını ne bilsin hemen onu taklit ederek dik yamaçtan kendisini aşağı bırakmış.

Papağan neşeli bir şekilde uçarken, yaramaz fil yavrusu, paldır küldür dik yamaçtan yuvarlana yuvarlana yamacın bitiminde bulunan küçük göle düşmüş, yara bere içinde kendisini, sudan kurtarmaya çalışırken çok korkan fil, zorla karaya çıkmayı başarmış ama her tarafı çamur içinde kalmıştı.

Uzun bir süre yara ve kemik ağrısı yüzünden yerinden kalkamayan yavru fil, “En iyisi ben bir fil yavrusu olarak kalmalıyım” diye düşünmüş.

Ertesi gün ancak ayağa kalkarak eve giden fil yavrusu, ailesinin geceden beri kendisini aradığını öğrendi, onlardan özür dileyerek bir daha onlardan ayrılmadı.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Cin Ali Hikayesi
Cin Ali Masalı
Sincap ve Fare Yalanın Sonu Masalı
Sincap ve Fare Yalanın Sonu Hikayesi
Yoksul Oduncu ve Yakışıklı Prens Masalı
Yoksul Oduncu ve Yakışıklı Prens Masalı
Ezop Masal Örnekleri
Ezop Masal Örnekleri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.