Kahraman Nine Masalı

Kahraman Nine Masalı

Abone Ol google news

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde, kalbur saman içinde develer tellal, pireler berber iken ben anamın beşiğini tıngır mıngır sallar iken, temiz ve mis gibi kokan dağ havasının her tarafa ulaştığı, insanların ise o köylerde kalarak mutlu ve huzur dolu bir yaşam sürdüğü, çok ama çok güzel ve şirin bir köyde yalnız başına yaşayan yaşlı bir kadın varmış.

Kimsesi olmayan bu kadın, iki yavru keçisiyle köyün dışındaki otlaklarda zamanın büyük çoğunluğunu geçirir ve yardıma ihtiyacı olanlarında mutlaka yardımına koşarmış. Çünkü başkalarına yardım etmekten büyük bir zevk alırmış.

Günler bu şekilde geçip giderken, nine yine bir gün keçileri ile beraber otlağa gitmişti. Keçilerinin su ihtiyacını gidermek için dereye doğu giderken iki çocuğun yardım istemek içim bağırdığını işitmiş. Çocuklar “İmdat! Yardım edin.” Diye bağırıyorlarmış. Keçileri bırakan Nine koşarak sesin geldiği yöne doğru gitmiş.

“İki çocuk yüzmek için dereye girmiş ve suyun akıntısına kapılmıştı. Nine hiç düşünmeden suya girerek iki çocuğuda boğulmaktan kurtarmış.”

Çocuklar nineye kendilerine yardım ettiği için teşekkür etmişler.

Nine “Evladım aileniz yanınızda olmadığı zamanlarda bir daha bu dereye gelip, girmeyeceğinize dair bana söz verir misiniz?”  Demiş.

İki çocukta Nineye bir daha yalnız başına dereye girmeyeceklerine dair söz vermişler.

Nine keçilerinin yanına giderek onları dereye su içmek için götürmüş. Keçiler susuzluğunu giderdikten sonrada köyün yolunu tutmuşlar. Bu seferde başka çocukların yardım çığlığını duymuş.

Hemen o seslere doğru giden Nine, iki çocuğun ağaca erik yemek için çıktığını, ancak inemediğini görünce “Çocuklar sakın inmeye kalkışmayın, ben hemen bir merdiven bulup, sizi ağaçtan indireceğim. “demiş.

Hızla köyün girişindeki evine giderek bahçeden aldığı küçük merdiveni sırtlayıp, çocukların yanına gitmiş ve çocukları güvenli bir şekilde ağaçtan indirmiş.

Nine kendi köylüleri ile çevre köylülerin zor durumlarında her zaman onların yardımına koşuyormuş. Adeta çocukların kurtarıcı kahramanı haline gelmişti. O yüzden artık herkes ona Kahraman Nine diye hitap etmeye başlamış.

Kahraman Nine o kadar çok sevilmeye başlamıştı ki, kendini hiç ama hiç yalnız hissetmiyormuş. Özelliklede çocukları çok seven nine, kimi zaman onlarla oyunlar oynar, kimi zamanda onlara farklı farklı masallar anlatırmış.

Ninenin herkesin yardımına koştuğunu bilen çocuklar yardıma ihtiyaçları olduğu vakit hemen kahraman Ninenin yanına giderek ondan yardım isterlermiş. Nine ise elindeki iş ne olursa olsun bırakır, onlara yardım etmek için koşarak gidermiş. O yüzden herkes Nineyi çok sever ve onu büyük bir kahraman olarak görürlermiş.

Bu güzel Kahraman Nine Masalı da burada son buldu. Başka güzel masallar ile buluşmak üzere hoşçakalın. Sağlıcakla kalın…

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Parktaki Çiçekler Masalı
Parktaki Çiçekler Masalı
Sarayı Olan Aslanın Masalı
Aslanın Sarayı hikayesi : Hiç bilinmeyen Masallar Kısa
Kitap Kurdu Küçük kız
Kitap Kurdu Küçük Kız
Cüceler ve Ayakkabıcı Masalı
Cüceler ve Ayakkabıcı Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.