İyi Geceler Sirki Masalı

İyi Geceler Sirki Masalı

Abone Ol google news

En çokta çocuklar sirkte bulunan Tavşan’ı merak ediyorlarmış.  Çünkü Tavşan Sirke gelen çocuklara birbirinden güzel numaralar yaparak onları eğlendiriyormuş.

Kemal ismindeki akıllı bir çocukta okulda arkadaşlarının özellikle sirkteki tavşandan bahsetmeleri üzerine o Tavşan’ı çok merak etmişti.

Okul çıkışı eve giden Kemal babasına “Babacığım, sadece akşamları açık olan bir sirk varmış beni de oraya götürür müsün?”

Sirk evlerine biraz uzak olsada oğlunun oraya gitmeyi çok istediğini gören baba “Bu akşam artık geç oldu. Ama yarın akşam gideriz olur mu?” demiş.

Çok sevinen Kemal sevinçle babasının sarılarak onu öpmüş. Sonrada odasına giderek derslerini çalışmış. Derslerini bitirdikten sonrada erkenden yatmaya gitmiş.  

O gece rüyasında sirkteki Tavşan ile sahneye çıktığını gören Kemal’i uyandıran annesi  ”Kemal, oğlum hadi uyan okula geç kalacaksın.”  Diye ona seslenirken gözlerini açan Kemal  “Ama anne, keşke beni uyandırmasaydın. Sirkteki Tavşan ile birlikte sahneye çıkmıştık.”

Gülümseyen anne “Hadi kalk okula geç kalacaksın.” Demiş

Kahvaltısını yaptıktan sonra okula giden Kemal, akşam olmasını da sabırsızlıkla bekliyormuş. Okul çıkışı eve gider gitmez erkenden derslerini bitirerek babasını beklemeye başlamış.

Babası eve gelir gelmez, yemeklerini yedikten sonra sirke gitmek için yola koyulmuşlar. Bir süre yürüdükten sonra iyi geceler sirkine varmışlar.

O anda bir sahnede bulunan bir palyaço, çocukları eğlendiriyormuş. Palyaçoyu izleyen Kemal merakla Tavşan’ın sahneye çıkmasını beklemeye başlamış.  Ama Palyaçodan sonra sahneye Şirin bir yavru Fil çıkmış.

Yavru Fil,  güzelce çocukları eğlendirdikten sonra bu seferde yerini Aslan’a bırakmış. Sahneye çıkan Aslan kükreye kükreye dans etmeye başlamış.

Onu izleyen çocuklarda onunla beraber dans etmişler. Her şey çok güzelmiş. İyi geceler sirkinde bulunan tüm çocuklar gibi Kemalde çok eğleniyormuş.

Dans etmeyi bitiren Aslan “ Şimdi sıra Tavşanda.” Diyerek sahneden ayrılmış.

Sahnedeki perdeler önce kapanmış sonra tekrar açılmış. Sahnenin ortasında bulunan bir masanın üzerinde bir şapkadan başka hiçbir şey yokmuş. O anda tüm çocuklar şaşkınlıkla Tavşana bakınmışlar ama görünürde Tavşan yokmuş.

Birden şapkanın içinden dışarı fırlayan Tavşan “Merhaba çocuklar ben arkadaşınız Tavşan, bu akşam beraber eğlendikten sonra hemen eve giderek erkenden yatacaksınız tamam mı. “ demiş.

Tüm çocuklar birden  “Tamam ” Demişler.

Gösterisini yapmaya başlayan Tavşan’ı izleyen tüm çocuklar onun gösterisinden memnun kalmışlardı. Bir süre sonra parmağını Kemal’e uzatan Tavşan onu sahneye davet etmiş.

Hemen sahneye giden Kemal, Tavşan’a gösteride yardım etmiş. Gösterinin sonunda bu akşamki sirk gösterimizi burada bitiriyoruz.” Diyen Tavşan Kemal’e de yardımları için teşekkür ettikten sonra tüm çocuklara el sallayarak “Hepinize iyi geceler diliyorum.” Diyerek sahneden ayrılmış.

O gece Kemal de diğer çocuklar gibi çok mutlu olmuştu. Babasına o gece için teşekkür eden Kemal Tavşan’a söz verdiği gibi eve gider gitmez yatağına girerek yatmış.

Bu güzel İyi geceler Sirki Masalı da burada son buldu. Başka Çocuk masalları ile buluşmak üzere hoşçakalın…

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Sihirli Peri Hikayesi
Sihirli Peri
pamuk kedi masalı
Pamuk Kedi Masalı
Terzi ve İhtiyar Hikayesi
Terzi ve İhtiyar Hikayesi
Kurnaz Tilki ve Karga
Karga İle Tilki Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.