Kırmızı Ayakkabılı Ördek

Kırmızı Ayakkabılı Ördek

Abone Ol google news

Bir zamanlar küçük bir gölün kıyısında yaşayan yavru bir ördek varmış. Yavru Ördek zaman zaman gölün kıyısında dolaşır uçan kuşları, Leylekleri seyreder onlar gibi uçabilmeyi hayal edermiş.

Bir gün gölde yüzerken, gölün üstünde uçan Leylekleri görünce bir ah çekmiş sonrada “Niye ben Leylekler gibi uçamıyorum. Bende onlar gibi uçabilseydim, uzak yerlere gider görmediğim yerleri görür, yeni arkadaşlar edinirdim.” Diye söylenmiş.

O sırada gölün üstünde daireler çizdikten sonra gölün kıyısına konan Leyleklerin yanına giden yavru ördek “Merhaba, her gün bu gölün üzerinden uçarak gidiyor tekrardan dönüyorsunuz. Keşke bende sizin gibi uçabilseydim.”

Gülümseyen Anne leylek “Merak etme sende büyüyünce bizim gibi uçabilirsin.”

Yavru Ördek “Ama ben şimdi uçmak istiyorum. Bana yardım eder misiniz?”demiş.

Bir süre düşünen Anne Leylek ona uçmayı öğretmeye karar vermiş. Bir gün, iki gün üç gün, derken aradan haftalar geçmiş ama Ördek bir türlü uçmayı başaramamış, uçma isteği dahada artmıştı.

Bir sabah uçmak için gölün karşısındaki yüksek bir yere gitmeye karar veren Yavru Ördek, tepeye doğru yürümeye başlamış. Ördeğin tek başına olduğunu gören kurnaz bir Tilki ise, onu takip etmeye başlamıştı.

Bir süre sonra tepeye varan Ördek uçma denemesi yapmak için hazırlanırken, Tilkide onu yakalamak için fırsat kolluyormuş. Tamda o sırada çalıların arasında ışıl ışıl parlayan kırmızı bir çift ayakkabı görmüş. “Oooo bu ayakkabılar ne kadar güzelmiş. Tamda ayağıma göre.” Diyerek ayakkabıları giymiş. Ayakkabıları giyer giymez havalanmaya başlamış.

Tilki ise onun ayakkabıları giyer giymez havalandığını görünce kırmızı ayakkabıları elde etmek için gizlice ördeği izlemeye başlamış.

Giydiği Kırmız ayakkabılar sayesinde uçan Kırmızı ayakkabılı Ördek, hemen Leylekleri aramaya başlamış. İlk defa gökyüzünden etrafı seyrediyormuş.

Leylekleri bulup, arkalarında uçtuğunda anne Leylek “ Aaaa ördek, uçmaya başlamışsın, kırmızı ayakkabıların da çok güzelmiş.”

Yavru Ördek “Evet çok güzel hemde sihirli, bu ayakkabılar sayesinde uçabiliyorum.” Demiş.

Çok sevinen Leylekler, Ördek ile birlikte uçarak epey bir dolaştıktan sonra gölün kıyısına konmuşlar.  Çok mutlu olan ördek kırmızı ayakkabılarını çıkartıp, kenara koyduktan sonra, gölde neşeyle yüzmeye başlamış.

Ördeği izleyen Tilki, kırmızı ayakkabıların kıyıda olduğunu görünce hemen o ayakkabıları aldığı gibi giyinmiş ve uçmaya başlamış.

Ördek ise Tilkinin kırmızı ayakkabılarını çalındığını görünce hemen gölden çıkarak Tilkiyi takip etmeye başlamış. Tilki’nin kuşların yuvasına doğru uçtuğunu görünce de ona engel olmak için hızla koşup, kanatlarını çırpmaya başlamıştı.

Ördek “ Sihirli Kırmızı ayakkabıları giyen Tilkiye engel olmam lazım.” Diyerek dahada gayret etmiş. Ve en sonunda uçmayı başarmış. Kanat çırparak havalanan Ördek Leyleklerden yardım isteyerek, Tilki’nin kuşlara zarar vermesini engellemiş ve Tilkinin dengesini kaybederek yere düşmesini sağlamış.

Hemen yerdeki Tilki’nin ayağındaki Kırmızı ayakkabıları alan ördek, onları kimsenin bulamayacağı bir yere saklamış. Sonrada Leylekler ile beraber uçarak güzel günler geçirmiş.

Bu güzel Kırmızı ayakkabılı ördek masalı da burada son buldu. Tekrardan buluşmak üzere hoşçakalın..

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Şaşkın Civciv Masalı
Şaşkın Civciv Masalı
Zürafa ile Tırtıl
Zürafa ile Tırtıl Masalı
Ucan-Hali-Masali
Uçan Halı Masalı
Su Masalı
Su Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.