Köpek Pati ve Sınıfı

Köpek Pati ve Sınıfı

Abone Ol google news

Pati,  zaman zaman sınıf arkadaşlarına hep beraber bir etkinlik yapmak istediğini söyler. Ama arkadaşlarının çoğusu biraz daha beklemesi gerektiğini söylerlermiş.

Günler bu şekilde geçip giderken, havalar yavaş yavaş ısınmaya başlayınca okulun bahçesindeki çiçeklerin kokusu Pati’yi çok mutlu etmişti. Hemen sınıfa giren Pati, “Arkadaşlar bugün, dersten sonra hep beraber, yardıma ihtiyacı olan Eşek Dabi’ye yardım etmeye gidelim mi? ” diye söylemiş.

Tilki hemen ileri çıkarak “ Böyle güzel bir günü hep beraber gezerek geçirmek varken niye günümüzü boşa geçirelim ki, nasıl olsa başkası ona yardım eder.” Demiş.

Gülümseyen Pati “Hayır arkadaşım, yanlış düşünüyorsun. Okulun arkasındaki eşeğin evinin bakıma ihtiyacı var.” Sınıf olarak hep beraber ona yardım etmeye gidersek, kısa sürede evin bakımını bitiririz.” Demiş.

Bu arada kapının önünde duran Leylek öğretmen, “Pati doğru söylüyor arkadaşlar. Hepiniz birlikte hareket eder ve Eşek Dabi’ye yardım ederseniz. Kısa sürede onun evinin bakım işini bitirirsiniz. Ama Pati tek başına yardıma giderse bakım işi çok uzun sürer.” Demiş.

Sınıfta bulunanların hepsi sessizce Leylek öğretmeni dinliyormuş. Leylek öğretmen konuşmasına devam etmiş. “ Başkalarına yardım etmek çok güzel bir duygudur. O duyguyu tadabilmeniz için hepinizin Pati ile beraber Dabi’ye yardım etmenizi isterim. Çünkü birlik olmak ve hep beraber hareket etmek size çoğu zaman büyük avantajlar sağlar.” Demiş.

Pati ve Sınıftakiler öğretmen Leyleği onaylarcasına başını öne doğru sallamışlar. Leyleğin amacı öğrencilerine birlik ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu öğretmekmiş. O yüzden dersin sonunda “Bende Pati ile Dabi’ye yardım etmek için gidiyorum. Yardım etmek isteyenler bizimle gelebilir.” Demiş.

Pati ve öğretmen Leylek okuldan çıkarak Eşek Dabi’nin evine doğru gitmişler. O anda sınıftaki öğrenciler birbirlerine bir süre baktıktan sonra Ayı “Bende yardıma gidiyorum.” Demiş. Ardından diğer öğrencilerde teker teker Dabi’nin evine doğru gitmeye başlamış.

Sınıfta tek başına kalan Tilki, sınıf arkadaşlarının hepsinin gitmesi üzerine, istemeye istemeye olsada o da Eşek Dabi’nin evine doğru gitmiş.

O gün hep beraber kısa bir sürede Eşek Dabi’nin evinin bakımını yaparak bitirmişlerdi. Pati ve sınıf arkadaşları çok mutlu olmuşlardı. Akşam olmasına da epey bir süre kalmıştı.

Eşek Dabi ise kendisine yardıma gelenler için çok güzel yiyecekler hazırlamıştı. Pati ve arkadaşları o yiyecekleri yanlarına alarak doğruca okulun bahçesine gitmişler. Bahçedeki çiçeklerin arasında hep beraber oturarak piknik yapmışlar. Tüm arkadaşlarını izleyen Tilki, birlik içerisinde hareket etmenin ve başkalarına yardım etmenin ne kadar güzel bir duygu olduğunu daha yeni anlamıştı.

Hep beraber mutlu bir gün geçiren arkadaşlar o günden sonra daima beraber güzel şeyler yaparak bir ömür mutlu bir yaşam sürmüşler.         

Bu güzel Köpek Pati ve Sınıfı Masalı da burada son buldu. Başka güzel Eğitici Masallar ile buluşmak üzere hoşçakalın.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Mızmız Sinek Masalı
Mızmız Sinek Masalı
Sevimli Güneş Masalı
Sevimli Güneş Masalı
Kedi Köpek Masalı
Kedi Köpek Masalı
Hacivat-Ve-Karagöz-Komik-Diyaloglar
Hacivat Ve Karagöz Komik Diyaloglar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.