Köstebek Çıtırık Masalı

Köstebek Çıtırık Masalı

Abone Ol google news

Havanın çok soğuk olduğu bir kış sabahı epey üşüyen Köstebek çıtırık sıcacık odasında bazı oyuncaklarını çıkarmış onlarla oyunlar oynarken, birden kapı çalınmış. Gelen Çıtırığın en çok sevdiği arkadaşı Tavşan Kikiymiş.

Çıtırık “Hoş geldin Kiki, dışarı çok soğuk hemen içeri gel.” Demiş

İçeri giren Kiki “Hoş bulduk, çıtırık “ demiş. Beraber çıtırığın odasına geçerek eğlenmeye başlamışlar.

Bir süre geçtikten sonra annesinin kendileri için hazırladığı kekleri getirmeye giden Çıtırık, mutfakta annesine biraz yardım ettikten sonra tepsinin üzerine koyduğu kek ve meyve suları ile odasına girince, arkadaşı Kiki’nin tüm oyuncakları yerinden çıkarıp, onlarla oynadığını ve hatta çok sevdiği küçük ayıcığının da üzerine oturduğunu görünce çok öfkelenmiş ve yüzü öfkeden kızarmaya başlamıştı.

O anda annesinin kendisine söylediklerini hatırlayan Çıtırık hemen sessizce yere oturarak sakin kalmaya çalışmış. Çünkü annesi ona her zaman “Bir şeylere kızıp, öfkelendiğin zaman hemen bir yere oturarak güzel şeyler düşünmeye başla ve o anda karşındaki kişiyle de konuşma ki, ona karşı bir anlık öfkeyle kırıcı kelimeler kullanmayasın.” Dermiş. 

Bu arada oyuncaklara dalan Kiki arkadaşı Çıtırığın odaya girdiğini bile fark etmemişti. Bir süre sonra arkasına bakan Kiki Çıtırığın arkasında oturmuş sessiz bir şekilde kendisini izlediğini görünce  “Ne zaman geldin, geldiğini görmedim.”

O sırada tam olarak sakinleşmese de Çıtırık “Biraz önce geldim.”

“Oyuncakların çok güzelmiş. Niye öyle uzakta duruyorsun.” Diye sormuş.

Çıtırık biraz daha sakinleşince “Senin o üzerinde oturduğun Ayıcık, benim en çok değer verdiğim oyuncağım ve Amcamın hediyesi.”

Kiki “Öylemi özür dilerim. Öyle yumuşak olunca üzerinde oturmak istedim.” Diyerek hemen üzerinden kalkmış.

Eliyle üzerindeki kırışıklığı düzelterek eski yerine koymuş. Yaptıkları yüzünden arkadaşını üzdüğünü gören Kiki “ Benim gitmem gerekli. “diyerek hemen kapıya yönelmiş.

Köstebek Çıtırık Masalı

Ona hala kızgın olan Çıtırık “Gitme” demeyerek onu uğurlamış.

Kiki’nin gittiğini gören anne köstebek, yavrusuna bakmış yüzünün kızarmış olduğunu görünce bir şeylere öfkelendiğini anlamıştı. “ Çıtırık yaptığım kekleri arkadaşın yememiş. Daha yeni gelmişti niye gitti.” Diye sormuş.

Çıtırık, arkadaşı Kiki’nin çok sevdiği ayıcığının üzerine oturduğunu söyleyince, Anne “Yavrum o ayıcığına ne kadar değer verdiğini bilemezdi ki, sıradan bir oyuncak olduğunu düşünmüştür. Ona karşı öfkeli davranmadın değil mi?”

Çıtırık “ Hayır anne senin dediğin gibi yaparak yerimde oturdum ve ona hiçbir şey demedim. Biraz sakinleşince Ayıcığın benim için ne kadar değerli olduğunu söyledim. “

Anne Köstebek “Ama onun gitmesine, niye izin verdin ki, yaptığı hata yüzünden çok üzülmüş olmalı.” Demiş.

Çıtırık  o an arkadaşının bilmeyerek ayıcığının üzerine oturduğunu anlamış. Ve onun gitmesine izin verdiği içinde üzülmüştü. Annesine “Ben Kiki’yi çağırmaya gidiyorum.” diyen Çıtırık Arkadaşı Kiki’nin evine giderek onu çağırmış.

Beraber eve geri dönerek Anne köstebeğin hazırladığı kekleri yiyerek oyun oynamışlar.

Bu güzel Köstebek Masalı da burada son buldu başka güzel Eğitici Masallar ile buluşmak üzere hoşçakalın…

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Siyah Pantolon Hikayesi
Siyah Pantolon Hikayesi
Dogan-Kusu-ile-Veli-Cocuk-Hikayeleri
Doğan Kuşu ile Veli Hikayesi
Hacivat-Ve-Karagöz-Komik-Diyaloglar
Hacivat Ve Karagöz Komik Diyaloglar
Altın Dağın Kralı Masalı
Altın Dağın Kralı Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.