Kurt Adam Hikayesi

Kurt Adam Hikayesi

Abone Ol google news

Bir zamanlar yılın büyük bir kısmının karlı geçtiği güzel bir ülke vardı. Ülkenin Güney kesiminde bulunan ormanın girişinde küçük bir kulübede yalnız başına yaşayan genç bir adam vardı.

Bu adam şehre pek fazla gitmez. Günün büyük çoğunluğunu ormanda geçirirdi.

Bir gün evinde yakacak odunu kalmayınca akşamüzeri ormana girip, kesmek için kurumuş ağaç aramaya başladı.

Epey bir etrafa bakındı ama bir türlü kurumuş bir ağaç bulamayınca, gezinmeye devam etti. Bu arada hava iyice kararmıştı. Havanın Kar yağışlı olması sebebiyle yolunu kaybeden genç adam. O geceyi geçirebileceği bir yer ararken bir mağaraya rastladı.

Etrafta topladığı çalı çırpıyı mağarada yakarak ısınan genç adam o kadar çok yorulmuştu ki bir süre sonra uzandığı yerde uykuya dalmıştı.

Gece yarısından sonra mağaraya giren bir kurt genç adamı ayağından ısırınca uyanan genç adam başının altındaki sopayla Kurdun kafasına vurarak kurdun kaçmasına sebep olmuştu.

Ayağına bakan genç adam ayağında kötü bir durum olmadığını görünce cebinden çıkardığı mendille ayağını sardıktan sonra ateşin üzerine birkaç tane daha odun atarak sabah olmasını beklemiş.

Sabah olunca mağaradan çıkan adam bulduğu kuru bir ağacı kestikten sonra sırtına alabildiği kadarını alıp, eve doğru gitmiş.

Eve varınca ayağındaki yaraya pansuman yapmak için mendili açınca ayağındaki yaranın kaybolduğunu görünce epey şaşırmıştı. “Bu nasıl olur. Yaranın bu kadar kısa sürede iyileşmesi imkansız!” diye söylenmiş. 

Yaşadıklarına bir anlam veremeyen genç adam, önceki gece pek yatamadığı için o gün akşama kadar yatmıştı. Akşam olunca yiyecek bir şeyler hazırladıktan sonra şöminenin yanındaki koltuğa oturup, eline aldığı en uzun masallar kitabını açıp masal okumaya başladı. Genç adam gece saat 12.00 olduğunda vücudunun şişmeye başladığını ve kıllarının uzadığını görünce epey bir şaşırmış.

“Bana bir şeyler oluyor. “ diyerek aynanın karşısına geçince bir Kurt Adam’a dönüştüğünü görünce “Bu nasıl olur.” Diyerek kulübeden çıktığı gibi hızla dün gece kaldığı mağaraya doğru koşmuş.

Kendisine neler olduğunu öğrenmek için kendisini ısıran kurdu bulmak istiyordu. Ama ne kadar aradıysa da, kendisini ısıran Kurdu hiçbir yerde bulamadı.

Eve geri dönen Kurt Adam kendi kendine “Sakinleşmeliyim, sakinleşmeliyim.” Dedikten sonra Kurt Adam Hikayesini açarak okumaya başladı. Kurt Adam’ın dolunay olduğu gecelerde Kurt Adam’a dönüştüğünü öğrenince hemen dışarı çıkarak Ay’a baktı. Gerçekten de dolunay vardı.

O gece Kurt Adam olarak kalan genç adam sabaha karşı eski haline dönmüştü.

Bir süre sonra bu durumu kabullenen Kurt Adam, bu halini darda olanlara yardım için kullanmaya karar verdi.

O günden sonra gece olunca Kurt Adama dönüşen genç adam kimi zaman ormanda kimi zamanda şehrin karanlık sokaklarında dolaşarak yardıma ihtiyacı olanların yardımına koşuyor. Kötülerin karşısına çıkarak onları korkutuyordu.

O şehirde yaşayan Kurt Adam’ın iyi biri olduğunu duyan şehir halkı, Kurt Adamı görünce korkmuyor. Ona yiyecek bir şeyler ikram ediyordu.

Bu durumdan hem kurt adam hemde şehir halkı memnundu. Bir ömür böyle bir hayat süren kurt Adam şehrin efsanesi haline gelmişti.

Bu güzel Kurt Adamın Hikayesi de burada son buldu. Başka güzel 7 8 yaş hikayeleri ile buluşmak üzere hoşçakalın…

Bu hikayenin kaynak gösterilmeden paylaşılması ve çoğaltılması yasaktır.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Aydede masalı
Aydede Masalı
Çıtı Pıtı Hanım Masalı
Çıtı Pıtı Hanım Masalı: İlginç Masallar
Prenses Hikayeleri Altın Yengecin Mutlu Sonu
Altın Yengeç Masalı
Vak Vak Vaki Hikayesi
Vak Vak Vaki Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.