Kurt ile Koyun Hikayesi

Kurt ile Koyun Hikayesi, kurt ve koyun

Abone Ol google news

Bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içinde bir çiftlikte yaşayan bir koyunun çok ama çok yaramaz bir yavrusu varmış.

Anne koyun yavrusunun yaramazlığı bırakması ve üstünü kirletmemesi için sürekli onu uyarır. Ama yavru koyun annesine ” Tamam anne bir daha yapmayacağım.” Derdi.

Minik Kuzu çok akıllıydı. Annesinin kendisine kızmaması için hemen onun gönlünü almayı bilirdi. Anne Koyun ise yavrusunu çok sevdiğinden, ne kadar ona kızsada o tatlı dili yüzünden hemen yaptığı yaramazlıkları unuturdu.

Her akşam Anne koyun, yavrusuna eski ve uzun masallar anlatarak uyuturdu. Özelliklede Yaşlı Kurt Hikayesi ’ni anlatır.  Yalnız başına ormana gitmemesi için uyarırdı.

Bir gün, Minik Kuzu çiftliğin dışına çıkmış, öylece oyun oynaya oynaya dolaşırken ormana yaklaşmış. Bir ara duraksayarak öylece ormana bakmış. Ormanı çok merak ediyormuş.

“Şu ormanı biraz gezsem,  ne olacak ki” diye bir süre düşünmüş. Sonrada ormana girmeye karar vermiş.

Ormana giren küçük koyun, etrafa bakına bakına dolaşırken çok susamıştı. Biraz su bulabilmek için ormanın derinliklerine doğru yürümüş. Bir süre sonra pırıl pırıl akan bir dereyle karşılaşınca koşa koşa derenin kıyısına giderek doyasıya suyunu içmeye başlamış.

Su içerken arkasından bir şeylerin yaklaştığını görünce korkan kuzu, su içmeyi bırakarak arkasına bakmış.

Birde ne görsün annesinin hikayesini anlattığı yaşlı kurt arkasındaymış. Korkudan ne diyeceğini bilmeyen kuzu,”Şey, şey, çok susamıştım. Birazcık su içtim. Umarım sizi rahatsız etmemişimdir. Hemen gidiyorum.” Demiş.

Kahkaha atan yaşlı kurt Ormanlar Kralı Aslan’a söz verdiğinden bahane olmadan hiçbir hayvana saldırmayacaktı. O yüzden kurt ile koyun başlamışlar konuşmaya “ Bende su içmeye geldim. Ama sen ayaklarını suya koymuş bir şekilde su içiyordun. Suyu kirlettin.” Demiş

Minik Kuzu şaşırmış. Ve Kurdun kendisine saldırması için bahane aradığını anlamış. “Saygıdeğer kurt su içmek için taşa basmıştım. Taş ayağımın altından kayınca istemeyerek ayaklarım suya girdi. Bunun için senden özür dilerim. Hem su akıntılı, hemde az ileriden gönül rahatlığıyla içebilirsiniz.”

Yaşlı ve kurnaz kurt, kuzunun akıllı olduğunu anladığından bu seferde “ Geçen yıl bu vakitlerde yine bu derenin suyunu kirleten olmuştu. Demek o da senmişsin.”

Kuzu az ileride bir oduncunun dereye doğru geldiğini görünce sevinmiş ve vakit kazanmak için kurdu oyalamaya başlamış.

“Onun ben olmadığından emin olabilirsiniz. Çünkü o zamanlar ben daha yeni doğmuştum. İlk Defa bu ormana geldim.”demiş.

Yaşlı kurt epey sıkılmıştı.” Seninde her şeye verecek cevabın var.” Der demez oduncu sopayı kurdun kafasına indirmiş.

Kurttan kurtulan kuzu, koşarak annesinin yanına dönmüş.   Yavrusunun çok korktuğunu gören Anne Koyun “Ne oldu yavrum. Hem sen bu kadar uzun süredir nerelerdeydin.”

“Anne, anne senden çok özür dilerim. Seni dinlemeyerek ormana gittim. Yaşlı kurt ile karşılaştım. Ama bir oduncu sayesinde kurtuldum. Bir daha senin sözünden çıkmayacağım.” Demiş.

Yavrusuna sarılan anne koyun “Bu sefer çok şanslıymışsın. Bir dahaki sefere şansın olmayabilir.”demiş ve yavrusuna sarılmış. O günden sonra kuzu annesinin sözünden hiç çıkmamış.

Bu güzel Kurt ile Koyun Hikayesi de burada son buldu. Başka 1 yaş hikayeleri ile buluşmak üzere hoşçakalın.

Bu masalın kaynak gösterilmeden yayınlanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Kız Kulesi Masalı
Kız Kulesi Masalı
Şirinler Masalı
Şirinler Masalı
Aç Gözlü Fare Masalı
Açgözlü Fare Masalı
Keloglan ile Padisahin Kizi Masali
Keloğlan İş Başında Padişahın Kızı Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.