Mickey Mouse Masalı

mickey fare masalı

Abone Ol google news

Bir zamanlar Mickey Mouse isminde konuşmasını çok seven bir fare yaşarmış. Mickey’i tanıyan herkes ona Miki diye hitap edermiş.

Miki çok akıllı bir fareymiş ama başkalarıyla birlikte hareket etmesini sevmediğinden, zamanının çoğunu evde geçirirmiş.

Okullar tatil olunca  iki gün hiç evden çıkmayan Mickey farenin evi kasabanın dışındaydı, o yüzden kasabalıların hep birlikte tatil için kasabadan ayrıldıklarından haberi olmamıştı.

Miki ise evde uykunun tadını çıkartıyormuş. Ertesi gün Pazar olduğundan yine yatak keyfi yapan Miki, öğlene kadar yataktan hiç çıkmamıştı. Öğlene doğru, ise dışarıdaki mis gibi havanın odasına girmesi için pencereyi açıp, tekrar yatağa uzanmıştı.

Bir süre sonra penceresine konan kuşların şarkı söylercesine cıvıl cıvıl ötüşünü dinlerken tekrar uykuya dalmıştı.

Aradan kısa bir süre geçtikten sonra penceresine konan Gezgin bir kırlangıcın sesiyle uyanmıştı. Önce bir esneyen Miki yatağın üzerinde oturarak Gezgin kırlangıcı dinlemeye başlamış.

Kırlangıç “Merhaba Miki, çok uyumuşa benziyorsun?”

Miki “Evet, tatile girince ilk pazarımı uykuyla geçirerek, uykunun tadını çıkarmak istedim.”

Kırlangıç “ Güzel yapmışsın. Peki, yaz tatilini nerede geçirmeyi düşünüyorsun.”

Fake Miki “Bilmiyorum ki, hiç düşünmedim.”

Gülümseyen kırlangıç, “Ben öyle güzel bir yer gördüm ki, görmen lazım. Hatta herkes tatil için oraya gidiyor, sende oraya gidebilirsin.” Demiş

Meraklanan Miki Kırlangıca yaklaşarak “Nerede bu güzel yer.” Diye sormuş.

Gezgin kırlangıç ona yeri tarif ettikten sonra uçup, gitmiş. Bu arada epey aç olduğunu anlayan Miki, hemen mutfağa giderek dolaptan çıkardığı taze peynirle kahvaltısını yaptıktan sonra dışarı çıkmış.

Çok sevdiği arkadaşı Kiki’nin yalnız başına oyun oynadığını görünce hemen onun yanına giderek “Merhaba Kiki, niye yalnız oynuyorsun?” diye sormuş.

Kiki “Haberin yok mu? Arkadaşlarımızın hepsi tatile gitmişler.”

Miki şaşkın bir şekilde “Tatile mi gitmişler.” Diye tekrarlamış.

Kiki “Evet.” Demiş.

Miki Kırlangıcın bahsettiği yeri ve ne kadar güzel bir yer olduğunu anlatınca, Kiki “Haberim var, herkes oraya gitti sanırsam. Bizde gidelim mi? Ne dersin.”

Bir süre duraksayan Miki, “Hadi öyleyse hazırlanıp, gidelim.” Demiş.

İkiside eve giderek hazırlandıktan sonra meydanda buluşarak yola koyulmuşlar. Az gitmişler uz gitmişler. Dere tepe düz gitmişler ve en sonunda o güzel tatil yerine ulaşmışlar.

Gerçektende kasabadaki tüm arkadaşları oradaymış. Suyun içerisinde neşeyle oynuyorlarmış. Miki ile Kikiyi gördükleri zaman hepside sevinçle “Kiki, Miki gelsenize burası çok güzel.” Diye bağırmışlar. Giysilerini bir kenara indiren Miki ile Kiki de arkadaşlarına katılarak onlarla oyun oynamaya başlamış. Sonrada bir ağacın gölgesinde oturup, sohbet etmeye başlamışlardı.

Bu yaz tatili, diğer tatillerden çok farklıymış. Çünkü tatildeki herkes hem çok mutlu hemde huzurluymuş.

İki Hafta tatilin tadını çıkaran kasabalılar, hep beraber toplanıp, kasabaya geri dönmüşler. İlk defa kasabalılar ile hareket eden ve beraber hareket etmenin ne kadar güzel bir duygu olduğunu anlayan Mickey Mouse ile Kiki artık her yıl kasabalılarla birlikte tatile gitmişler. Ve bir ömür mutlu ve huzurlu bir yaşam sürmüşler.

Mickey Mouse Masalı okurken eğlendiğinizi umarım. burada son buldu. Hoşçakalın.

Sevimli Fare Masalı da ilginizi çekebilir.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Şans Güldü – Karagöz ve Hacivat Konuşmaları
Şans Güldü – Karagöz ve Hacivat Konuşmaları
sabir-cicegi-hikayesi
Sabır Çiçeği Hikayesi
Ayağına Diken Batan Serçe masalı
Ayağına Diken Batan Serçe
Çaydanlık Masalı
Çaydanlık Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.