Üç Küçük Domuzcuk Masalı Oku Resimli

uc-kucuk-domuzcuk

Abone Ol google news

Yavru domuzcukların hayat tecrübesi kazanmaları için annelerinin verdiği nasihati konu edinen ve her yaş gurubuna uygun eğlenceli harika bir çocuk masalı… İyi okumalar.

Bu Masal da İlginizi çekebilir. Çizmeli Kedi Masalı

Üç Küçük Domuzcuk ve Kurt Masalı

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içerisinde anneleri ile beraber kocaman bir evde yaşamakta olan üç küçük domuzcuk varmış. Onların hayat tecrübesi ve yalnız başlarına mücadele edebilme yeteneğini kazanmaları için evlerinden ayrılarak kendi başlarına yaşamayı öğrenmeleri gerekiyormuş.

Bir gün anne domuzcuk, üç küçük domuzcuğu yanına çağırarak onlara:

“Yavrularım artık tecrübe kazanmanız için evden ayrılma zamanınız geldi, yarın erkenden giderek kendinize yeni bir hayat kurun, dikkat etmeniz gerek en önemli nokta her ne yaparsanız yapın onun en iyisini yapmaya çalışın.” demiş

Sabah olunca üç küçük domuzcuk kamp‘a gitmek için hazırlanmışlardı. Annelerinin yanından ayrılacakları için biraz üzgün, yeni bir hayat kuracakları içinde bir o kadar da heyecanlı bir şekilde anneleri ile vedalaşarak evden ayrılmışlar.

Az gitmişler uz gitmişler epey bir yol aldıktan sonra kendilerine ev inşa edebilecekleri güzel bir arazi bulmuşlar.

Domuzların en küçüğü evini saman hasırından yapmaya karar vermişti, çünkü evini kısa zamanda ve zahmetsizce inşa edecek daha sonrada oyun oynayabilecekti.

Ortanca Domuzcukda fazla zahmetli olmasın diye kendi evini tahtadan yapmaya, en büyük Domuzcuk ise evini sağlam olsun diye taştan ve tuğladan yapmaya karar vermişti.

3 küçük Domuzcuk evlerini inşa etmeye başlamışlar. Domuzların en küçüğü evini üç gün gibi kısa bir sürede inşa ettikten sonra abilerine seslenmiş.

“Baksanıza ben kendi evimi tamamen bitirdim, nasıl olmuş, güzel olmuş değil mi?”

En büyükleri eve bakarak.

“Kardeşim eline sağlık çok güzel yapmışsın, lakin bu yaptığın ev hiçte sağlam gözükmüyor. Kurt gelirse bu ev seni kurttan nasıl koruyacak.” demiş.

En küçük domuzcuk abisinin sözlerini dikkate almadan, “Sen orasını hiç merak etme hiçbir şey yapamaz, o Kurt.” demiş.

Evini tahtadan yapmaya başlayan ortanca domuzcuk beş günde kendisine bir tahta kulübe yapıvermişti. Bu ev saman hasırından yapılmış olan evden biraz daha sağlammış, evi tamamen bitirdikten sonra kardeşlerine seslenerek “Bende evimi bitirdim nasıl olmuş.” demiş.

Büyük domuz seslenerek, “Kardeşim çok güzel yapmışsın ama bu ev sağlam gözükmüyor, bu ev seni Kurttan koruyabilecek mi?”

Ortanca Domuzcuk: “Bu ev epey bir sağlam, beni kurttan korur merak etmeyesin.”

Büyük domuzcuk, “Peki, sen bilirsin sonra uyarmadı demeyesin.” demiş.

İki domuz kardeş dışarıda oyunlar oynarken en büyükleri sürekli evini yapmak için çalışıyor. Diğer domuzlar ise ağabeylerinin bu çabasını pek anlamsız buluyorlarmış. Bir an önce evini bitirmek varken ne gerek var bu kadar zahmete diyerek kendi aralarında konuşuyor, sürekli oyunlar oynuyor, yorulduklarında ise kendi yaptıkları evde yan gelip, yatıyorlarmış.

En büyük domuzcuğun evi tam 15 gün sürmüş ve en sonunda tuğladan yapmış olduğu evini bitirmiş, boyama işlemine geçmişti

Günlerden bir gün aç olan bir kurt üç küçük domuzcuğun evlerinin bulunduğu bölgeye gelmişti. Önce en küçük domuzcuğun saman hasırından yapmış olduğu evin önüne giderek evinde dinlenen Küçük domuzcuğa seslenmiş:

“Hey domuzcuk aç şu kapıyı da içeri gireyim, kapıyı açmazsan eğer bu evi başına yıkarım.” demiş.

En küçük Domuzcuk kurt‘a seslenmiş: “Sen hiç bir şey yapamazsın çünkü benim evim sağlam.” diye umursamaz bir şekilde seslenmiş

Domuzcuğun sözlerine kızan kurt, saman hasırından yapılmış olan evi bir darbeyle yıkmış,  kendisini dışarı zor atan domuzcuk hemen ortanca kardeşinin tahtadan yapmış olduğu eve koşarak, can korkusuyla kendini içeri atıp kapıyı kilitlemiş.

“Abi kurt dışarıda benim evimi yıktı, buraya da gelebilir.” demiş.

Ortanca Domuzcuk: “Korkma o bu evde bize zarar veremez.” demiş.

Kurt kısa süre sonra tahtadan yapılmış evin önüne gelmiş: “Açın şu kapıyı! İçeri gireyim kapıyı açmazsanız bu evi ikinizin başına yıkarım.” demiş.

Ortanca domuzcuk “bu ev yeterince sağlam asla yıkamazsın.” demiş.

Kurt kısa bir sürede tahtadan yapılmış olan evi onların başlarına yıkmış. İki kardeş domuzcuk can havliyle doğrudan büyük domuzcuğun evine koşup kapıyı arkadan kilitlemişler ve ağabeylerine: “Kurt buraya geliyor evlerimizi yıktı şimdi ne yapacağız?” Diye sormuşlar

Büyük domuzcuk gülümseyerek: “Merak etmeyin kardeşlerim şurada oturun o kurt bu eve giremez.” demiş

Dahada açıkmış olan Kurt tuğladan yapılmış evin önüne gelerek onlara seslenmiş. “Açın şu kapıyı açmazsanız bu evi başınıza yıkarım.” demiş

Büyük Domuzcuk: “Hiç boşuna uğraşmayasın, sen bu eve giremezsin.” Demiş

Bunun üzerine kızan kurt evi yıkmak için epey uğraşmış ama her ne yaparsa yapsın o evi bir türlü yıkamamış, yorgun düşen kurt eve girmek için başkaca yollar denemiş lakin bir yol bulamayınca hemen oradan ayrılmış.

Aradan birkaç gün geçtikten sonra üç küçük domuzcuk olan biteni annelerine anlatmak için eski evlerine gitmişler.

Annesinin yanına giden domuzcuklar, “sen haklıymışsın anneciğim bu dünyada her ne yaparsak yapalım en iyisini yapmalıymışız, emek verilen her işin sonu gerçekten başarıymış” Demiş.

O günden sonra iki küçük domuzcuk yaptıklarının en güzelini yapmaya çalışmışlar hiç tembel davranmamışlar daima mutlu ve güvenli bir hayat yaşamışlar.

Bu Masaldan neler öğrendik.

  • Eğlenceli bir masal olduğundan güzel vakit geçirecek.
  • Yapacağı bir işin en iyisini yapmaya gayret edecek.
  • Büyüklerinin sözüne önem verecek.
Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Simurg-Masali
Simurg Hikayesi
Aslan, Öküz ve Çakal Çocuk Hikayeleri
Bilinen Hikayeler: Aslan, Öküz ve Çakal
Kirmizi-Ayakkabilar-Masali
Kırmızı Ayakkabılar Masalı
Sarayı Olan Aslanın Masalı
Aslanın Sarayı hikayesi : Hiç bilinmeyen Masallar Kısa

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.