Noel Baba Masalı

Noel Baba Masalı

Abone Ol google news

Yılın son günüydü. Sabah erkenden kalkan çocuklar dışarıdaki beyazlığı görünce sevinçle pencerenin önüne koşarak dışarıda lapa lapa yağan karı izlemeye başlamışlar. O esnada dışarıda yağan karı izleyenler arasında Ahmet isminde birde çocukta varmış.

Ahmet “Anne “diye seslenmiş.

Yanına gelen Annesine “Baksana kar’a ne kadarda güzel yağıyor. Acaba bu akşam Noel Baba bizim evimize de gelerek bana hediye bırakacak mı?” Diye sormuş.

Gülümseyen anne “Bilmem ki oğlum bakarsın. Kızağıyla gelerek, seninde istediğin hediyeyi sana getirir. Peki, sana ne hediye getirmesini istersin.”

Ahmet biraz düşünmüş. Sonrada “Konuşan Robot getirmesini istiyorum. “demiş.

Ahmet’in başını okşayan annesi ” istersen sokağa çıkıp arkadaşlarınla kartopu oynayabilirsin.”  Demiş. Eldivenlerini ve atkısını takan Ahmet sevinçle dışarı çıkarak kartopu oynamaya gitmiş.

Sokağa çıkınca arkadaşlarının Kardan Adam yaptığını görünce o da hemen onlara katılarak beraber eğlenmeye başlamışlar.

Öğlene doğru eve giden Ahmet “Anne çok acıktım.” demiş.

Annesi ona yiyecek bir şeyler hazırladıktan sonra bir güzel karnını doyuran Ahmet bu seferde “Anne Noel Baba saat kaçta hediyeleri dağıtmaya başlar. “Diye sormuş.

Anne “Bilmiyorum ama her halde gece yarısından sonra çocukların hediyesini dağıtmaya başlar.” demiş.

Ahmet çok heyecanlıydı. Biran önce akşam olmasını istiyormuş. Çünkü o akşam Noel Baba’nın kendisine çok istediği Konuşan Robotu getireceğinden eminmiş.

Zaman buya çok çabuk geçer, şöyle böyle derken akşam olmuş. Anne ile Ahmet beraber önce çam ağacını süslemiş. Sonrada akşam yemeğini hazırlamışlardı.

Noel Baba Masalı

Akşam olunca babasını kapıda karşılayan Ahmet “Hoş geldin Baba biliyor musun bu akşam Noel Baba bana konuşan Robot getirecek ” 

Baba “ Öylemi bu çok güzel bir haber.” diyerek Ahmet’i kucaklayarak mutfağa götürmüş. Hep beraber akşam yemeğini yedikten sonra salona geçmişler.

Oturduğu yerde televizyon izlerken uyuklayan Ahmet’i odasına götüren Babası daha önceden getirdiği Noel Baba kıyafetlerini giyerek Ahmet’i uyandırmış. “Merhaba Ahmet, ben Noel Baba senin çok istediğin konuşan Robotu sana getirdim.” diyerek çuvaldan çıkardığı Robotu Ahmet’e uzatmış.

Şaşkın şaşkın Noel babayı izleyen Ahmet Konuşan Robot’u alarak ona teşekkür etmiş.

Noel Baba “Hadi şimdi uyumaya devam ediyorsun.” Diyerek odadan çıkmış.

Robotu yatağına koyan Ahmet tekrar uykuya dalmış.

Sabah olunca da anne ve babasının yanına giderek onlara konuşan Robotunu gösterip “Baksanıza dün akşam Noel Baba bana konuşan Robot getirdi.” demiş

Gülümseyen anne ve Baba Ahmet’e sarılarak onun sevincine ortak olmuşlar.

Bu güzel Noel Baba Masalı da burada son buldu. Başka masallar ile tekrardan buluşmak üzere hoşçakalın

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Kayıp Peri
Kayıp Peri
Çiçek Perileri
Çiçek Perileri Masalı
Tek Göz Masalı
Tek Göz Masalı
Ağlayan Bulut Hikayesi
Ağlayan Bulut Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.