Öykü Yarışması Masalı

Öykü Yarışması Masalı

Abone Ol google news

Bir bahar sabahı her tarafın yemyeşil olduğu güzel bir şehirde iki çok samimi arkadaş olan Moli ismindeki Fil ile Bani ismindeki Ceylan her zaman olduğu gibi şehrin yakınındaki küçük tepede buluşarak uzaktan şehri izlerken bir taraftan da sohbet etmeye başlamıştı.

Sürekli farklı hayaller kuran Bani “Moli aklıma bir şey geldi.”

Moli “Hayrola yine neler yapmayı hayal ediyorsun.” Diye sormuş.

Bani “ Güzel bir Öykü yazarak şehrin meydanında herkese anlatmak istiyorum.”

Moli hiç cevap vermeyerek düşünmeye başlamış. Bir süre sonra “Öykü mü?” diye mırıldanmış.

Bani “Evet.” Demiş.

Moli “Aslında güzel bir etkinlik olur. Hatta isteyen herkesin katılabileceği bir Öykü yarışması düzenleyelim. İsteyenler birer Öykü yazarak bu yarışmaya katılabilsinler. En güzel Öyküyü yazana da güzel bir hediye verelim.” Demiş.

Ceylan bu fikri çok beğenmişti. Heyecanlı bir şekilde “Hadi hemen Gorilden izin alarak bunu herkese duyuralım.” Demiş.

İkisi birlikte şehrin yöneticisi Goril’in yanına giderek düşüncelerini ona anlatmışlar. Goril “Güzel bir etkinlik olur. Herkese bir hafta süre verelim. Bu yarışmaya katılmak isteyenler bir hafta sonra yazdıkları öyküleri anlatmak için akşamüzeri meydana gelsinler.” Demiş. Sonrada Goril yardımcılarına bu öykü yarışmasının herkese duyurulmasını söylemiş. 

Öykü yarışması haberini işiten şehir sakinlerinden yarışmaya katılmak isteyenler hemen birer öykü yazmaya başlamışlardı. 

Günler bu şekilde geçip giderken bu süre zarfında evden hiç çıkmayan Ceylan Banide Öykü yazmak istediği konuyu seçtikten sonra başlamış Öyküsünü yazmaya.

Bir haftalık süre yarışmaya katılmak isteyen öykücüler için çabucak geçmiş, yarışma günü gelip çatmıştı.

Meydanda toplanan öykü yazarları, Jüri olarak belirlenen Goril ile Fil’in yerine geçerek kendilerini çağırmasını merakla beklemeye başlamışlar.

Çok geçmeden meydandaki şehir sakinlerine seslenen Fil “Hepiniz şehrimizde ilk defa düzenlenen Öykü yarışmasına hoş geldiniz.” Demiş

At öne çıkarak “Hadi biraz çabuk olun. Biran önce Öyküleri dinlemek istiyorum.” Demiş.

Öykü Yarışması Masalı

Konuşmacı olan Fil gülümseyerek “Merak etme. Bugün burada bulunan herkes en güzel öyküleri dinleyecek. Ama biraz daha bekleyelim. Bu yarışmaya katılmak isteyipte yetişemeyen olmasın.” Demiş.

Bir süre o kocaman alanda büyük bir sessizlik hakim olmuştu. Çok geçmeden ayağa kalkan Fil “Yarışmaya katılmak isteyenlerin hepsi buraya gelmiş olmalı. Artık Öykü yarışmasına başlayabiliriz.  Şimdi Öykü yarışmasına katılacaklar benim yanıma gelsinler.“ demiş.

Koyun, Maymun, Ceylan, Tilki ve Zürafa hemen Fil’in yanına gitmişler.

Fil “Şimdi en baştan başlayalım.” Diyerek sahneyi öykücülere bırakmış. Hepside teker teker yazdıkları öyküleri anlatmaya başlamışlar.

Şehir sakinleri Koyun, Maymun Tilki ve Zürafanın anlattığı öyküleri pek beğenmemişti. Sıra son yarışmacı olan Ceylan’a gelmişti.

Bani yazdığı yavru Ceylan Öyküsünü anlatmayı bitirir bitirmez meydanda bulunanlar “Çok güzel yazmışsın.” Diyerek onu ayakta alkışlamışlar.

Ceylan hayallerine kavuşmuş. Çok iyi birer Öykü yazarı olmuştu.

Bu güzel Öykü Yarışması Masalı da burada son buldu. Başka güzel Çocuk Hikayeleri ile buluşmak üzere hoşçakalın…

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Tahta Çanak Hikayesi
Tahta Çanak Hikayesi
Kanatlı Aslan Masalı
Kanatlı Aslan Masalı
Sihirli Fasulye Masalı
Sihirli Fasulye Masalı: Jack ve Fasulye Sırığı
Annesini Üzen Çocuğun Masalı
Annesini Üzen Çocuğun Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.