Pamuk Kedi Masalı

pamuk kedi masalı

Abone Ol google news

Merhaba masal severler bugün sizlere Pamuk kedi masalını yazmaya karar verdik.

pamuk kedi masalı

Bir varmış, bir yokmuş, evvel zaman içinde geçirdiği bir kaza sonucu topal kalmış pamuk gibi tüyleri olduğundan sahibinin kendisine Pamuk ismini verdiği şirin mi şirin bir kedi varmış.

Pamuk Kedi kaza sonucu topal kalınca bir akşam sahibi onu uykudayken alıp, uzak bir parka bırakmış. Uyandığında kendisini daha önce hiç görmediği bir parkta bulmuş. Gece boyunca o parkta yalnız ve aç kalan Pamuk, bir ağacın altına geçerek uzandığı yerde uykuya dalmış.

Sabahın ilk ışıklarıyla beraber uyanan Pamuğun etrafında tanıdığı hiç kimseler yokmuş. Pamuk hem çok acıkmış hemde telaşlanmıştı.

Bir süre sonra anneleriyle parka gelen çocukların neşeyle oyunlar oynadığını görünce, tüm sıkıntılarını unutarak onları izlemeye başlamış.

Çok geçmeden bu sefer kucaklarındaki kedilerle parka gelen bir sürü çocuğu gören pamuk dahada sevinmişti.  Bu çocuklar kedileriyle oyunlar oynuyor, gülüp eğleniyorlarmış?

Parka gelen kediler neşe ile bir o yana bir bu yana koşuşuyorlar, adeta sahipleriyle birlikte olmanın tadını çıkarıyorlarmış. Pamuk ise bütün olanları imrenerek izliyormuş.

Pamuk, tüm dikkatini eğlenen çocuk ve kedilere vermişti ki, bir süre sonra küçük bir çocuğun parkın köşesinde oturmuş, kendisi gibi etrafta koşuşturanları merakla izlediğini görmüş.

Parkta bulunan diğer çocuklar o çocuğu oyunlarına katmıyormuş? Çünkü o çocuğunda Pamuk gibi bir ayağı sakatmış.

Pamuk topallaya topallaya çocuğun yanına doğru gitmeye başlamış. Pamuk çocuğun yanına yaklaşıp, miyavlayınca hemen onu kucaklayan çocuk, Pamuğun başını okşayarak “Demek sende benim gibi yalnız ve topalsın. Benim kedim olur musun?” Demiş.

Pamuk kabul edercesine miyavlayarak başını sallamıştl.

Biraz  daha oturup berber etrafı seyrettikten sonra, Çocuk pamuğu kucağına alarak evine götürmüş ve onu güzelce temizleyip karnını doyurmuş.

Pamuğun artık kalabileceği bir evi, kendisini çok seven ve onu hiçbir zaman yanından ayırmayan bir sahibi varmış?

Bu şekilde günler günleri, aylar yılları kovalamış, Çocuk ile Pamuk kedi her sabah beraber yürüyüşe çıkmış ve beraber eğlenmişlerdi.

Bir  gün adeta bir mucize gerçekleşmiş ikisininde topal ayakları düzelmişti. O günden sonra onlarda diğer çocuklar ve kediler gibi oyunlar oynayıp, koşup eğlenebiliyorlarmış?

Başlangıçta ikisi topal ve yürümekte zorlanırken birbirlerine verdikleri destek üzerine ikisinin de ayağı düzelmiş. Bir ömür beraber mutlu huzurlu bir yaşamları olmuş. İkiside gerçekten birbirlerini daima sevmişler.

Ne kadar bu bir masal olsada gerçekten de birbirine destek olmanın ne kadar önemli olduğu gerçek yaşamda bilinen en önemli konulardan biridir.

Her zaman mutlu olmanız temennisiyle başka bir masalda buluşmak üzere hoşça kalın.

Sizlerde birbirinden güzel Anaokulu Masalları okumak istiyorsanız Kısa Masallar bölümüne bakabilirsiniz.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Neşeli Penguen Masalı
Neşeli Penguen Masalı
Cimri İle Cömert Hikayesi
Cimri İle Cömert Hikayesi
Mavi At Hikayesi
Mavi At Hikayesi
Aslan, Öküz ve Çakal Çocuk Hikayeleri
Bilinen Hikayeler: Aslan, Öküz ve Çakal

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.