Pembe Kulak Masalı

Pembe Kulak Masalı

Abone Ol google news

Pembe Kulağı görenler onun etrafında toplanır, şarkı söyleyip dans etmesini izlerlermiş. Herkes kısa sürede Pembe kulağı tanımış ve sevmişti. Pembe kulak çok eğlenceli bir Tavşandı. Oyun oynamasını çok sever ama dersini hiç çalışmazdı. Zamanının büyük bir kısmını oyunla geçirirdi.

Anne basası ise onun arkadaşlarının yanına giderek ders çalıştığını zannediyor. Onunla çoğu zaman iftihar ediyorlardı.

Bir gün arkadaşı Kirpi onun bu oyun oynama isteğinden vazgeçmediğini görmesi üzerine onun yanına giderek “Pembe kulak, biliyorsun herkes seni çok seviyor ve seninle sohbet etmeyi istiyor. Ama sen hiç ders çalışmıyorsun.  Böyle giderse derslerinde başarısız olursun.”

Pembe Kulak “ Merak etme arkadaşım. Biliyorsun şuan okullar kapalı, sadece oyun oynayarak eğlenmek istiyorum. Hadi gel beraber körebe oyunu oynayalım.”

Kirpi “Hayır şuan benim ders çalışmam lazım. Dersimi bitirmeden hiçbir zaman oyun oynamam.” Demiş.

Kirpi arkadaşı Pembe Kulak’ın kendisini oyuna çok kaptırdığını biliyordu. O yüzden zaman zaman onun yanına gider ona derslerine de zaman ayırması gerektiğini söylerlerdi.

Günler bu şekilde geçip giderken, Pembe kulak kendisini o kadar çok eğlenmeye kaptırmıştı ki, okullar açılmasına rağmen okula gitmeyip, sokaklarda dolaşıp, eğlenmeye devam etmişti.

Tüm arkadaşları okuldan sonra doğrudan eve gidip derslerini çalıştıktan sonra oyun oynayıp eğlenirken Pembe Kulak, bırak dersleri çalışmayı okul açılalı bir hafta olmasına rağmen daha hiç okula gitmemişti.

İkinci haftada Pembe Kulak’ın okula gelmediğini gören öğretmeni Leylek, okul çıkışı onların evine gitmiş.

Kapıyı açan anne Tavşan “Hoş geldiniz öğretmenim, lütfen içeri buyurun.” Demiş.

İçeri giren Leylek, Anne Tavşan’ın hal hatırını sorduktan sonra Pembe Kulak’ın nerede olduğunu sormuş.

Anne Tavşan şaşkın bir şekilde “Okulda değil mi?”

Leylek okul açıldığında beri daha hiç okula gelmedi ki, bende okula gelmeme sebebini öğrenmek için buraya gelmiştim.

Anne Tavşan ne diyeceğini şaşırmıştı. Çalışkan diye övündükleri yavruları okula dahi gitmiyormuş. İkisi bir süre konuştuktan sonra Leylek müsaade isteyerek evden ayrılmış.

Akşam olmak üzereyken eve gelen Pembe kulak kitaplarını masanın üzerine indirmiş. Anne Tavşan “Bugün okuldan neler öğrendin yavrum.”

“Bugün öğretmenimiz bize Masal anlatmayı öğretti.” Demiş. Anne Tavşan o akşam ona hiçbir şey söylememiş çünkü sabah olunca onun nereye gittiğini öğrenmek istiyormuş.

Sabah olunca kitaplarını alarak okula gidiyorum diyerek evden çıkan Pembe Kulak’ı takip eden Anne Tavşan, Yavrusunun dere kenarına giderek orada kendisini bekleyen Karga, Tilki ve Maymun ile birlikte oyun oynadığını görmüş.

Hemen Pembe Kulak’ın yanına giden Anne, onu alarak doğrudan okula götürüp, öğretmen Leylek’e emanet etmiş. Artık ailesinin kendisini izlediğini anlayan Pembe Kulak okuluna devam etmiş. 

Yıl sonunda Pembe Kulak’ın tüm arkadaşları başarı ile okulunu bitirirken, başarılı olamayan Pembe Kulak sınıfta kalmış, bir sene daha okula devam etmiş.

Arkadaşlarından geride kalan Pembe Kulak yaptığı hatanın farkına varmıştı ama artık yapacağı bir şey olmayınca bir sene daha okula devam ederek okuldan mezun olmuş. Ve bir daha dersini bitirmeden oyun oynamaya ve eğlenmeye gitmemiş.

Bu güzel Pembe kulak masalı da burada son buldu. Başka Güzel Uyku Masalları ile buluşmak üzere hoşçakalın…     

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Aç Gözlü Kedi
Aç Gözlü Kedi: Yaşlıların Anlattığı Masallar
Tek Göz Masalı
Tek Göz Masalı
Kanatlı Aslan Masalı
Kanatlı Aslan Masalı
Aslan Ile Fare Hikayesi
Aslan ile Fare Masalı: Cesur Aslan Hikayesi

Yorumlar

    Betül dedi ki:

    Çok güzel bir masal kızım çok beğendi 😊

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.