Gezgin Uzaylı Masalı

Gezgin Uzaylı Masalı

Abone Ol google news

Bir zamanlar çok meraklı bir çocuk yaşarmış. İsmi Hasan olan bu çocuk her gün evlerinin damına çıkar, gökyüzünü izlermiş. Tek isteği gezgin uzaylı bir arkadaşının olmasıymış.

Onun gökyüzüne olan merakını bilen babası, doğum gününde hediye olarak ona bir teleskop almış ve gizlice eve götürmüştü.

O günün akşamında evlerinde doğum günü partisi düzenlenecekti. Annesi “Hasan istersen arkadaşlarını da doğum gününe çağırabilirsin.”  Demiş.

Çok sevinen Hasan dışarı çıkarak tüm arkadaşlarını akşam düzenlenecek olan doğum günü partisine davet etmişti.

Babasının bu seneki hediyesini çok merak eden Hasan, biran önce akşam olmasını istiyormuş. Çünkü babası her sene kendisine sürpriz hediyeler alıyormuş.

Akşam olunca arkadaşları teker teker gelmeye başlamıştı. Onlarla ilgilenen Hasan, keşke benim de,  bir uzaylı arkadaşımda olsaydı. Onu da doğum günü partime davet ederdim.” Diye dalgın dalgın düşünürken, salona doğum günü pastasını getiren annesi  “Hasan, hadi oğlum. Mumlara üfle ” Diye seslenmiş.

Hemen pastaya yaklaşarak mumlara üfleyen Hasan’ı arkadaşları hep bir ağızdan “ İyiki doğdun Hasan” diyerek alkışlamışlar.

 Arkadaşlarıyla oturup güzelce eğlendikten sonra arkadaşları teker teker evlerine gitmişlerdi. Babasının hediyesini merak eden Hasan, Annesine sık sık “Anne babam nerede hala eve gelmedi mi?” diye sorunca,

Annesi  “Birazdan gelir, oğlum.” Demiş.

Kısa bir süre sonra kapı zili çalınca, hemen kapıya doğru koşan Hasan, kapıyı açmış.

Babası “Merhaba oğlum. Doğum günün kutlu olsun.” Demiş.

Babasının elinde hiçbir şey olmadığını gören Hasan üzülse de babasına bir şey hissettirmeden “ Teşekkür ederim Babacığım.” Dese de, üzüldüğünü fark eden Babası “Oğlum beraber dama çıkalım mı? “ diyerek Hasan’ın elinden tuttuğu gibi onu evin damına götürmüştü.

Damda örtünün altında bir şeyler vardı. Orada ne olduğunu düşünen Hasan babasına bakmış. Babası “Hediyeni unuttuğumu düşündün. Ama ben seni hiçbir zaman unutur muyum? Güzel oğlum. Tekrar Doğum günün kutlu olsun” diyerek ona sarılmış.

Gülümsemeye başlayan Hasan örtüyü kaldırınca gördüğü şey karşısında çok mutlu olmuştu. Babası kendisine en çok istediği şey olan teleskopu almıştı.

Babasına teşekkür eden Hasan, “Babacığım, müsaaden olursa bu gece uykum gelene kadar burada kalmak istiyorum.”  Demiş.

Oğlunu kırmak istemeyen babası “Tamam oğlum.” Diyerek eve girmiş.

Hasan ise Teleskoptan gökyüzünü incelemeye başlamış. Gökyüzüne bakarken, evlerine yakınına büyük bir hızla uçan bir geminin indiğini görünce heyecanlanmıştı.

Teleskop ile bir süre uzay gemisini izleyen Hasan “Onu yakından görmeliyim.” Diye söylenerek sessizce evden çıkarak uzay gemisinin indiği yere gitmiş.

Geminin yanına varınca kapılar açılmış ve gemiden inen bir çocuk elindeki paketi Hasan’a uzatarak “İyiki doğdun Hasan.” Demiş.

Hasan şaşırmıştı. “Doğum günümü nereden biliyorsun.” Diye sormuş.

Uzaylı çocuk “Sen her akşam evin damına çıkıp gökyüzünü izliyorsun. Ben neredeyse her gece buraya gelirken seni aynı yerde görüyorum. Sen beni ilk defa görüyorsun. Ama ben seni iyi tanıyorum. Çünkü sende benim gibi gezgin bir uzaylı çocuk olmak istiyorsun.” Demiş.

Beraber oturup, sohbet ettikten sonra, uzaylı çocuk “Uzay gemisiyle biraz dolaşmaya ne dersin?” diye sormuş.

Hasan bu teklife çok sevinmişti. Uzay gemisine binen Hasan, uzaylı çocuk ile birlikte gökyüzünde bulutların üzerinde dolaşıp, epey sohbet ettikten sonra anne ve babasından izin almadığı aklına gelmiş.

Hasan “Anne ve babamdan izin almadım. Benim damda olmadığımı fark ederlerse merak ederler. Beni eve bırakabilir misin?”

Uzaylı çocuk “Tabiki bırakabilirim. Böyle düşünceli olman benimde hoşuma gitti. Artık ikimiz arkadaş olduk, istediğin zaman bana el sallaman yeterli. Hemen yanına gelirim.” Demiş.

Hasanı uzay gemisiyle eve bırakan uzaylı Çocuk, zaman zaman herkes uykudayken, Hasan’ın yanına gelerek onunla birlikte sohbet ediyor. Bazen de uzay gemisiyle gezip, eğleniyorlarmış.

Hasan’ın dileği gerçek olmuştu. Artık çok sevdiği ve beraber eğlendiği uzaylı bir arkadaşı varmış.

Gezgin uzaylı masalı da burada son buldu. Tekrardan buluşmak üzere hoşçakalın..

Masal Oku sitemizdeki diğer güzel içeriklerimizde ilginizi çekebilir.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Kopek-Baligi-Masali
Köpek Balığı Masalı
Cesur Pembe Bulut Hikayesi
Cesur Pembe Bulut Hikayesi
Ari-ile-Papatya-Masali
Arı ile Papatya Masalı
Tembel Kız Türk Masalları
Tembel Kız Masalı: Türk Masalları

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.