Polis Masalı

Polis Masalı

Abone Ol google news

Bir varmış bir yokmuş evvel zaman içinde küçük bir kasabada huzur ve güvenliği sağlayan bir polis karakolu varmış.

Bu karakoldaki Polisler özellikle akşam saatlerinde kasaba halkının güvenliğini sağlamak için guruplara ayrılarak kasaba sokaklarında dolaşıp, dururlarmış.

O karakolda görev yapan Polis memurları çocukları çok sever ve hepsi de cebini şekerle doldurarak karşılaştıkları çocuklara şekerler verirlermiş.  O yüzden Polis memurlarının görevinin ne olduğunu bilmeyen küçük çocuklar onlara şekerci amca diye hitap ederlermiş.

Hatta Eda ismindeki küçük kız çocuğu kendisine şeker veren polis amcalara çoğu zaman “Şekerci amca bana birde masal okur musun? ” diye talepte bulunurmuş.

Polislerde her defasında Eda’ya Pinokyo Masalı’nı anlatırlarmış. Kasabadaki çocuklar hem güvenliği sağlayıp kötü adamları yakalayan hemde kendilerine sürekli şeker veren bu Polis memurlarını çok seviyorlarmış.

Polis memurları akşam olduğu zaman Polis Arabasına biner tepe ışıklarını yakarak sokaklarda dolaşırken çocuklar evlerinde güvende uyur, Polis amcalarının kendilerini, kötülerden koruduklarını bilirlermiş.

O yüzden kasaba sokaklarında dolaşan Polisleri gören bazı çocuklar onlara el sallayarak sevgilerini gösterir, bazıları ise hemen onların yanına giderek sohbet ederlermiş.

Bir gün kasabaya dışarıdan gelen dilenci kılığındaki bir hırsızın, evlerin bahçelerine girerek tavuk çalmaya başlaması, büyüklerden çok çocukları tedirgin etmişti.

Bir sabah parka giden çocuklar arkadaşlarıyla oyun oynarken, Mete ismindeki çocuk “Duydunuz mu bu aralar birileri her gün bir evin kümesindeki tavukları çalıyormuş.”

Serap ” Evet işittik daha iki gün önce kapı komşumuzun kümesinden iki tavuk almışlar.”

Mete “Aslında niye biz Polis amcaların yanına gidip yardım istemiyoruz.” Diye söylemiş

Polis Masalı
Polis Masalı

Ali “Ne duruyoruz öyleyse hadi hemen gidelim.”demiş. Tüm çocuklar oyun oynamayı bırakarak beraberce doğruca karakola giderek, Polislere kasabada yaşanan hırsızlık olayını baştan sona anlatmışlar.

Komiser “Aferin çocuklar, sizler bizleri bu durumdan haberdar etmemiş olsaydınız. Belkide hiç haberimiz olmayacak o kötü adamda sürekli hırsızlık yapacaktı. Şimdi sizler şekerlerinizi aldıktan sonra doğruca parka giderek oyun oynamaya devam ediyorsunuz. Biz o kişiyi hemen bulacağız.” Demiş.

Çocuklar yüzlerindeki o tatlı gülümsemeyle Parka giderek oyunlarına devam etmişler. Polisler ise hemen bir plan yaparak kasabada en çok Tavuğu bulunan evlerin Bahçesinde gizlenerek sessizce beklemeye başlamışlar.

O gece Metelerin kümesine Tavuk çalmak için giren hırsızı yakalayan Polisler hemen onu karakola götürmüşler.

Polis amcalarının hırsızı yakaladıklarını işiten ve bu duruma çok sevinen çocuklar ertesi gün hemen polis amcalarına teşekkür etmek için Karakola gitmişler.

Polisler de çocuklara ” Bizler varken sizler korkmadan evlerinizde rahat bir şekilde uyuyabilirsiniz. ” Demişler.

Polislerle biraz sohbet ettikten sonra şekerlerini de alan çocuklar onlara teker teker teşekkür ederek, sevinçle parka gidip oyun oynamaya devam etmişler.

Bu güzel Polis Masalı’da burada son buldu. Başka güzel Eğlendirici Masallar ile buluşmak üzere hoşçakalın…

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Robin Hood Hikayesi
Robin Hood Hikayesi
Akıllı Tilkinin Masalı
Akıllı Tilkinin Masalı
Ayşe Fatma Kuzular Masalı
Ayşe Fatma Kuzular Masalı
Yardımsever Kirpi Hikayesi
Yardımsever Kirpi Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.