Sincap Nazik

Sincap Nazik Masalı

Abone Ol google news

Havanın soğuk olduğu bir kış sabahı erkenden uyanan Sincap Nazik,  yiyecek bir şeyler hazırlamaya karar vermiş. Amacı komşuları için güzel yiyecekler yaparak onları davet etmekmiş. Şakı söyleye söyleye birbirinden güzel kekler yapmaya başlamış. 

Yaptığı o nefis keklerin kokusu kısa bir sürede etrafa yayılınca, onun başkaları ile paylaşmayı seven olduğunu bilen komşuları, o nefis kokuları alınca, Sincap Nazik’in yine güzel bir şeyler hazırladığını anlamışlardı.

Kekleri piştikten sonra evden dışarı çıkan Sincap Nazik, önce en yakın komşusu kelebeğin yanına giderek  “ Akşama yemeğe bekliyorum.”  Demiş. Sonra da Farenin ve Kirpinin yanına giderek onlara da akşam yemeğe beklediğini söylemiş.

Eve geri dönerken Ördek ile karşılaşan Bayan Nazik “Ördek kardeş akşama yemeğe senide mutlaka bekliyorum.” Diyerek evine gitmiş. 

Akşam olmasına çok az bir süre kalmıştı ki, son hazırlıklarını yapan Sincap,  misafirlerini beklemeye başlamış.

Bu arada yağmaya başlayan yağmur dahada şiddetlenince, hemen evden dışarı çıkan Sincap, yağmurun şiddetinden misafirlerinin gelemeyebileceğini düşünerek üzgün bir şekilde  içeri girmiş.

Evde misafirlerini beklerken birden kapısı çalınmış, sevinçle kapıyı açınca karşısında Ördeği görmüş. “Hoş geldin ördek kardeş. “ diyerek onu içeri almış.

İçeri giren Ördek “ Benden başka gelen olmadı mı?” diye sormuş.

“Hayır.” Demiş Nazik üzgün bir şekilde.

Ördek “Merak etme, birazdan yağmur durunca herkes gelir.” Demiş.

Birazda olsa rahatlayan Sincap, Ördek ile bir süre sohbet ederek misafirleri beklemeye başlamış. Ama yağmur bir türlü durmuyormuş.

Sincap “Yağmur durdu mu acaba, ben bir dışarı bakayım.” Diyerek dışarı çıkmış. Yağmur hala yağıyormuş. Etrafa bakınmış ama görünürde de kimse yokmuş. Onun arkasından dışarı çıkan Ördek “ Siz içeri gidin ben komşuları çağırıp geliyorum.” Demiş.

O yağmurda dışarı çıkan Ördek, tüm komşuların kapısını çalmış. Hepside yağmurun çok şiddetli olduğunu, yağmur durmadan gelemeyeceklerini söylemişler. Geri dönen Ördek, Sincap’ın kapısını çalmış. Kapıyı heyecanla açan Sincap karşısında sadece ördeği görünce, komşuların gelemeyeceğini anlamıştı.

Yiyeceğini herkesle paylaşmak isteyen Sincap’ın o anda aklına bir fikir gelmişti. “Ördek kardeş sizden bir şey istesem yapabilir misiniz?” diye sormuş.

Ördek “Tabiki yapabilirim. Yeterki ne olduğunu söyleyin.” Demiş.

Sincap “ Sen yağmurdan pek etkilenmiyorsun. Ben kekleri güzelce paketlersem. Komşularıma dağıtabilir misin?”

Ördek  “ Evet bu çok güzel fikir.” Demiş.

Hemen kekleri beraber paketledikten sonra kapı kapı dolaşan Ördek, komşulara kekleri verdikten sonra tekrardan sincabın evine geri dönerek, onunla beraber o nefis kekleri yemeye başlamışlar.

Yaptığı kekleri komşuları ile paylaşan Sincap ile ona yardım ederek kekleri dağıtan ördek güzel ve mutlu bir akşam geçirmişler.

Bu güzel Sincap Nazik Masalı da burada son buldu. Başka güzel Uyku masalları ile buluşmak üzere hoşçakalın.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Harika Bir Masal Olan Altın Yürekli Kız Masalı oku
Harika Bir Masal Olan Altın Yürekli Kız Masalı oku
İnatçı Eşek Masalı
İnatçı Eşek Masalı
konuşan eldiven masalı
Konuşan Eldiven Masalı
Kayıp Prenses
Kayıp Prenses

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.