5 Yaş Hikaye Okuma

5 Yaş Hikaye Okuma

Abone Ol google news

Çocukların algılama yaşının merkezi olan 5 yaş, çevredeki her şeyi doğru bir şekilde algılama ve davranış biçimlerinin oluştuğu yaş gurubudur. O yüzden 5 yaş için hikaye seçimi yaparken çok dikkatli olunmalıdır.

5 Yaş hikaye seçimi yaparken çocuğunuzun öğrenmesini istediğiniz güzel davranış biçimlerini öğreten ve onu anlamasını sağlayacak türde hikaye seçimi yapmaya önem vermelisiniz.

Öncelikle çocuğunuza doğruluk, yalan söylememe, sevgi ve paylaşım duygularını kazanmaları için uygun hikayeleri bulduktan sonra onun ilgisini çekecek şekilde bir ses tonuyla hikayeyi okumalısınız.

Hikaye okurken öyle düz yazı okur gibi hikayeleri çocuklarınıza anlatırsanız muhtemelen çocuğunuz o hikayeden hiçbir şey anlamayacağı gibi sizi dinlerken sıkılacaktır.  O sebeple çocuğunuzun tüm ilgisini çekecek bir tonla tane tane ve anlaşılır bir şekilde çocuğunuza hikayeyi okuyunuz.

Unutmayın ki, ağaç yaş iken eğilir ata sözü boşuna söylenmiş bir ata sözü değildir. Atasözleri çok eski çağlardan süregelen ve deneyimlenmiş ve gerçekten bir anlam taşıyan, ibretlik sözlerdir.

5-6 yaş eğitici hikayeler çocuğun algılaması davranışlarının şekillenmesinde önem arz eden noktalardan biridir.

Çocuğunuz uyku uyumada zorlanıyorsa annelerin o dinlendirici ve rahatlatıcı sesiyle 5 Yaş Uyku Masalları Okursanız. Çocuğunuzun kolaylıkla uyuduğunu da göreceksiniz.

Çocuğunuzun yaşı ne olursa olsun ona uygun masal ve hikayeleri portalımızda rahatlıkla bulabilirsiniz.  Çocuğunu 7,5 yaşındaysa “7-8 yaş masalları oku ” şeklinde bir aramayla çocuğunuzun yaşına uygun masalları bulabilirsiniz.

4,5 yaşındaki çocuğunuza eğitici hikayeler okumak istiyorsanız “4-5 yaş eğitici hikayeler” şeklinde arama yaparak rahatlıkla uygun hikayelere ulaşabilirsiniz.

5 Yaş Hikaye Okuma platformunda çocukların gönül rahatlığıyla okuyabileceği türdeki masal paylaşımlarının sitemiz içerisinde bulunmasını istediğimizden bu konuda gerekli olan çalışmaları gerçekleştirdik

Yapmış olduğumuz çalışmalar İnternet sitemizin hem düzenli bir görünüme hem de güncel bir yapıda olması kapsamında sürekli olarak devam etmektedir. Sitemize eklemiş olduğumuz ana kategorilerin yeni içeriklerle buluşturulması yönünde de gerekli olan her türlü hazırlıkların yapılmasıyla ekibimiz olarak devamlı ilgilenilmektedir. Web sitemize uğradığınızda ana sayfa üzerinde yer alan kategorileri görebilir, okumuş olduğunuz yazılara dilerseniz yorum yazabilirsiniz.

Sonuç olarak bu platform birbirinden farklı bölümleri içerecek şekilde dizayn edilmiştir. Sizlerde istediğiniz zaman web sitemize uğrayarak son olarak hangi tür içeriklerin eklendiğini görebilir, diğer paylaşımlarımıza göz gezdirebilirsiniz.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Tavşan İle Kaplumbağa Hikayesi
Eski Masallar
Güldürücü Masallar
Güldürücü Masallar
Keloğlan ile Prenses Masalı
Anadolu Türk Masalları
Uyurken Okunacak Masallar
Uyurken Okunacak Masallar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.