Vak Vak Vaki Hikayesi

Vak Vak Vaki Hikayesi

Abone Ol google news

Bir gün ormanda topladığı birbirinden güzel çiçekler ile eve dönen Vakinin elindeki mis gibi kokan çiçekleri gören zıpzıp Kanguru “Hey Vaki o güzel çiçekleri nerede buldun.”

Vaki ”Ormanda çok güzel çiçekler var. Hepside birbirinden güzel, istediğini sana verebilirim.”

Zıpzıp “ Teşekkür ederim o çiçek bende solup gider, onunla ilgilenemem.” demiş.

Vaki “ Sen bilirsin.” diyerek yoluna devam etmiş. Derken yolda karşılaştığı Horoz, Keçi, İnek, At ve Tavşanda o güzel çiçekleri nerede topladığını sormuş.

Vaki onlara da Ormanda toplamış olduğunu, isterlerse onlara da verebileceğini söylemiş. Ama onlarda bakamayacaklarını söylemişler.

Yardımseverliği yüzünden herkes tarafından sevilen Ördek Vak Vak Vaki, sürekli bir şeylerle uğraşırmış. Bir gün Zıpzıp Kanguru ile Tavşan Pati, Vaki’nin yanına giderek ona “Vaki bugün beraber ormanda çiçek toplamaya gidelim mi?” diye sormuşlar.

Vaki “ Ben öğlene kadar bay Horoza yardım edeceğim. Ama öğleden sonra beraber ormana gidebiliriz.” Demiş.

Öğlenden sonra buluşup, gitmeye karar verdikten sonra Vaki, Horozun yanına gitmiş. Beraber Horozun bahçesini düzenlemişler.

Öğleden sonra da Zıpzıp ve Pati’nin yanına giden Vaki, onlarla beraber ormana çiçek toplamaya gitmiş.

Beraber hem gezip, hemde güzel çiçek ararlarken, Pati heyecanla “Baksanıza şu çiçeğe.” Demiş.

Vaki “Ooo çok güzel bir gül, daha önce onun kadar güzelini görmemiştim.”

Hemen o gülün yanına giderek onu köklerinden zarar vermeden çıkartıp eve geri dönmüşler. Vaki o Gül’ü Patinin bahçesine güzelce dikmiş.

O akşam evin önünde güzel bir bahçe yapmayı düşünen Vaki, sabah olunca hayal ettiği bahçeyi kurmaya karar vermişti. Ama o bahçeyi tek başına düzenlemesi çok zormuş. O yüzden komşularından yardım istemeye karar vermiş.

Hemen Horoz’un yanına giden Vaki, ondan yapacağı bahçe için yardım istemiş. Horoz “Vaki çok işim var şuan sana yardım edemem.” Demiş.

Vaki bu sefer Keçinin sonra İneğin, sonra At’ın, sonra Zıpzıpın ve en sonda Tavşan Patinin yanına gitmiş. Ama hepside o an işi olduğunu söyleyerek ona yardım etmeye gitmemişler.

Tek başına kalan Vaki, tam bahçeyi yapmaktan vazgeçmişti ki, yardım istediklerinin ellerinde kazma kürek ve çiçeklerle kendisine doğru geldiklerini görünce epey şaşırmış.

En önde bulunan Zıp zıp “Sen sürekli herkesin yardımına koşup, onlara yardım ediyorsun. Doğru hepimizin işi var ama sen ilk defa bizlerden yardım istedin. Bizlerde tüm işlerimizi bırakıp, sana yardım etmeye geldik.

Başkalarına yapmış olduğu yardım sayesinde, herkesin kendi işini bırakarak kendisine yardım etmeye gelmesi Vakiyi çok sevindirmişti.  

Komşularının yardımıyla akşama kadar çok güzel bir çiçek bahçesi yapan Vaki, Komşularına yardım ettikleri için teşekkür etmiş.

O günden sonra zamanının boş kalanını bahçeyle geçiren Vaki,  Bahçeye rengarenk çiçekler ekerek bir ömür güzel ve mutlu günler geçirmiş.

Bu güzel Vak Vak Vaki Hikayesi burada son buldu. Başka Eğitici Masallar ile buluşmak üzere hoşçakalın…

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Kara Tren Masalı Oku
Çuf Çuf Tren Masalı Oku
Kuş Masalları Oku
En Güzel Kuş Masalları Oku
Ari-Viz-Viz-Hikayesi
Arı Vız Vız Hikayesi
Sincap Ailesi
Sincap Ailesi Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.