Bıcırık Todi Masalı

Bıcırık Todi Masalı

Abone Ol google news

Bir varmış bir yokmuş, evvel zaman içinde Todi isminde şirin bir yavru köpek varmış. Bu köpek diğer köpeklere nazaran kısa boylu olduğundan onu tanıyan herkes ona Bıcırık Todi diye hitap edermiş.

Bıcırık Todi çok hayat dolu köpekmiş. Herkesi çok sevdiği gibi arkadaşlarıyla muhabbet etmeyi de çok severmiş. Ancak tek başına yanında Anne veya babası olmadan dışarı hiç çıkmazmış.

Anne köpek zaman zaman Todi’nin kendisine olan güvenini kazanması için ona “ Yavrum artık büyüdün, tek başına dışarı çıkıp, oyun oynayabilirsin.”  Dermiş.

Ama Todi “Hayır, anne sende benimle gelmelisin.” Dermiş.

Anne her defasında “Tamam ama bu sefer son olsun. Yarın tek başına dışarı çıkacaksın olur mu?”  der. Todi ise “Sen hiç merak etme benim güzel annem.” Der sonrada şirinlik yaparak annesine sarılırmış.

Anne Köpek ile dışarı çıkan Todi, tanıdığı birileri ile karşılaşınca hemen onun hal ve hatırını sorar. Biraz muhabbet ettikten sonrada yoluna devam edermiş.

Yorulmak nedir bilmeyen Todi, hiç yorulmadan akşama kadar dolaştıktan sonra annesiyle beraber hava kararmadan evlerine geri dönerlerdi.

Dışarı çıkmadığı zamanlarda canı sıkılan Todi, her sabah ya annesiyle yada babasıyla dışarı çıkmaya devam ediyordu.

Bir gün baba Köpek “Bu böyle devam edemez. Todi’nin yaşıtları tek başına parklarda oyunlar oynarken, o hala tek başına dışarı çıkmaya korkuyor. Onun korkusunu yenmesi için yardım etmemiz lazım.” Demiş.

Anne Köpek “Evet haklısın, ama Todi’nin korkusunu nasıl yeneceğiz.” Diye sormuş.

Biraz düşünen Baba Köpek “Buldum.” Diye heyecanla bağırmış. Anne Köpek merakla ne diyeceğini bekliyormuş. Baba “Birkaç defa tek başına dışarıda kalırsa, korkacak hiçbir şey olmadığını zaten anlar. Yarın onu Parka götüreceğiz. O parkta oyun oynarken bizde hemen çalıların arkasına geçip, gizleneceğiz. Ve uzaktan onu izleyeceğiz.” Demiş.

Bu fikir Anneninde hoşuna gitmişti. Sabah erkenden kalkan Köpek ailesi kahvaltısını yaptıktan sonra Todi ile beraber Parka gitmişler.

Todi parkta oyun oynarken anne ve baba hemen çalılıkların arkasına gizlenmişti. Oyun oynamaya devam eden Todi arkadaşlarıyla sohbet ederken birden anne ve babasına bakmış. Anne ve babasının parkta olmadığını görünce hemen etrafa bakınmış. O arada arkadaşları “Bıcırık Todi, hadi gel oyuna devam edelim.” Demişler.

Todi biraz telaşlanmış ama arkadaşlarının ısrarı üzerine tekrar oyuna devam etmiş. O gün akşama kadar arkadaşlarıyla oyun oynadıktan sonra tek başına eve doğru gitmiş.

Bıcırık Todi Masalı

Bu arada onu uzaktan izleyen anne ve babası onun tek başına geze geze eve doğru gitmesine çok sevinmişler. Eve giren Todi’nin arkasından anne ve babasıda eve girmişler.

Todi “Nereye gittiniz? Her tarafa baktım ama sizi hiçbir yerde bulamadım.”

Anne “Todi artık bize ihtiyacın yok ki, sende gördün tek başına akşama kadar parkta arkadaşlarınla oyun oynadıktan sonra eve geldin. Demek oluyor ki, artık sende arkadaşların gibi büyümüşsün.” Demiş.

Gülümseyen Todi annesinin dediklerinde haklı olduğunu biliyordu. Gülümseyerek “Çok acıktım hadi yemek yiyelim.” Demiş.

Korkacak hiçbir şey olmadığının farkına varan Todi, kendi kendine “Büyüdüğüm halde kendi başıma yapabileceğim şeyler için anne ve babamıda rahatsız ediyormuşum. Hâlbuki tek başıma da üstesinden gelebileceğim bir durummuş” diye düşünmüş.

Ertesi gün anne ve babasına “Ben dışarı gezmeye gidiyorum.” Diyerek dışarı çıkmış. Karşılaştıkları ile sohbet ede ede gezen Todi, artık tek başına dışarı çıkıp, gezebiliyormuş.

Bu güzel Bıcırık Todi Masalı da burada son buldu. Başka Güzel Uyku Masalları ile buluşmak üzere hoşçakalın…

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Kuzu-Zumi-Masali
Kuzu Zumi Masalı
İki Katır La Fontaine Masalları
İki Katır La Fontaine Masalları
Terzi ve İhtiyar Hikayesi
Terzi ve İhtiyar Hikayesi
Nokta Masalı
Nokta Masalı

Yorumlar

    Zeynep eda dedi ki:

    Çok iyiymiş harika bir masalmış ben bu kadar iyi bir masal görmedim harikaymış gerçekten harika ♥️♥️🤍

    Masallaroku dedi ki:

    Beğendiğinize sevindik efendim. Her gün farklı bir masal yayınlayarak siz değerli okuyucuları memnun etmek temel prensibimizdir. Mutlu günler dileriz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.