Bilge Bir Adamdan Başarılı Hayat Tavsiyeleri

Bilge-Bir-Adamdan-Basarili-olmak-icin-Inanilmaz-Hayat-Tavsiyeleri

Abone Ol google news

Şu anda hayatın size verdiği bir armağan keşfetmekte olabilirsiniz. Bu sizin işiniz yeni okul yılınız, İyi bir ebeveyn olmak, seyahat etmek, iş kurmak, yeni bir hedef peşinde olmak veya yeni bir ilişkiyi keşfetmek olabilir.

Başınıza gelen her şeyin merkezinde siz olsanız dahi bazen şüphe ortalığı karıştırabilir.

Belki de kendinizi yüksek bir duvarın önünde bulacak ve onu aşıp aşamayacağınızdan emin olamayacaksınız. Bir şey yapıp yapmama konusunda kararsız kaldığınız zaman bu kararın gerçekten sizin için uygun olup, olmadığını sorgulamaya başlarsınız.

Bu sebeple kendinize bir soru sorarsınız öyle bir şeye gerçekten ihtiyacım var mı? Ben gerçekten bunu mu istiyorum.

Belirsizliğe fazla odaklanmak, başımıza gelenleri sorgulamanıza sebep olur. Her şeyi anlamlandırmaya çalışırken kontrolü kaybediyor veya boşlukta süzülüyor gibi hissedebilirsiniz. Hatta şu ana kadar başardığımız her şeyi görmezden gelip, henüz yolun başında olduğunuzu bile düşünebilirsiniz.

Kariyerimde nasıl ilerlemeliyim? Gerçekten bu insanlarla bir ilişkide olmak istiyor muyum?

Derin kararlar denizi’nde belirli bir rotanız olmadan daha da derine daldıkça kendinizi gergin hissetmeye başlarsınız ve bu da ezici bir ajitasyon ve huzursuzluk duygusuna sebep olur.

Daha çok şey yapabileceğiniz ve yararlanabileceğiniz daha birçok fırsatın olmasına rağmen yok denilecek kadar az yaptığınız düşüncesinden dolayı böyle bir şey gerçekleşir. Ne zaman bir karar vermeniz gerekse istediğiniz sonuca ulaşmak için her şeyi değerlendirirsiniz. Her türden muhtemel sonucun listesini çıkartır ve alacağınız kararın doğru ana denk gelmesi için haftalar, aylar, hatta yıllar harcarsınız. Harekete geçmenizi biraz daha geciktirecek bile olsa.

Alacağınız kararın doğru olduğundan emin olmak istersiniz, sonuçta başarısız olmak istemezsiniz. Başarısızlıkların yolculuğun bir parçası olduğunu çoğu zaman duymuşsunuzdur. Sizlerde bu konsepte katılsanız da bu fikrin sizin başınızada gelebileceğini kabul etmeyebilirsiniz. Sizi korkutan şeyin başarısızlık olmadığını söyleyebilirsiniz. Asıl korku gerçekte ne istediğinizi bilmemenizdir.

Zamanınızı ve enerjinizi tek bir şey yapmaya harcarsanız, bu zamanınızı ve enerjinizi diğer yapmayı sevdiğiniz işlere harcayamayacağınız anlamına gelir.

Sadece kendinize iyi bakmak istersiniz. Bu aslında mantıklıdır. Hepimiz kendimiz için en iyi olan şeyi isteriz. Sonuç olarak hepimize bir tane hayat verilmiştir ve bunu en iyi şekilde değerlendirmemiz gerekir.

Açıkçası kötü bir düşünce tarzına yenik düşmüş olabilirsiniz. Kendiniz için en iyi olan şeyde karar kılmak için 5, 10 ve hatta 20 yıl bekledikten sonra sadece yol boyunca hayatın sunduğu harika fırsatları görmezden gelmeyin.

Her şeyin netleştiği ve her şeyi fark ettiğinizde doğru an diye bir şey yoktur. Bir yerden başlamanız gerekir ve siz hareket anında iken zamanla gerçekten ne istediğinize dair oluşan görüntü netleşecektir. En iyi kararı vermenin zaman aldığını ve detaylıca üstünden geçmeniz gerektiğini düşünebilirsiniz.

Hayat yalnızca konuşarak çözebileceğiniz bir denklem değildir. Harekete geçmeniz aktivitelere dahil olmanız gerekir. Çünkü hayatınızın en iyi noktasına sizi getirecek şeye ulaşmanın daha iyi bir yolu yoktur.

İşlerden kaçınamazsınız, çünkü yalnızca onlardan uzaklaşarak yükselebilirsiniz. Hayatınız iyi ve kötünün kompleks bir karışımıdır ve bunların hepsini deneyimlemeniz gerekir. Neden sorusunun cevabı için harekete geçmek yerine oturup düşünmekle uğraşırsanız cevabı elde edemezsiniz.

Deneme ve hatalarla dolu birden çok süreçten geçmeniz gerekir. Deneyerek farklı şeylerle mücadele ederken geçmişte işinize yaramayan bazı stratejileri eleyerek problemleri çözmede deneyim kazanırsınız. Yani herkese uyan katı bir kural veya formülü yoktur.

Açıkçası bu bir formül bile değildir.

Bunların hepsi özünde yabancı olan şeyleri daha da aşina hale getiren girişimlerdir. Peki hata yaparsanız daha önce bunun etkileşimde olduğunuz ve neyi denemeniz gerektiğini öğrendiğiniz için ikinci bir şansı verebilirsiniz. Geçmişte alınan kararlarla ilgili en güzel  şey bütün deneyimi mümkün kılmalıdır. Geçmişte hangi seçeneği seçmiş olursanız olun hayatınızda farklı bir noktaya gelmenize o sebep olmuştur.

Bu geldiğiniz yer sayesinde sorunlar Labirentinizden çıkabilmek için farklı yaklaşımları ve çözümleri keşfedebilirsinizdir.

Mutlu tatmin olmuş ve isteklerinizi yerine getirmiş gibi hissetmiş olabilirsin. Belki de diğer zamanlarda cesareti kırılmış, gergini hissetmiş ve hatta pes etmek istediğinizi düşünmüş olabilirsiniz.

Bütün bu yolculuğun olayı bundan ibarettir. Her başlangıç zordur. Bulunduğunuz güzergâhtan başka bir yere yönelmeniz ile karşı karşıya gelmek zor olabilir. Alışık olduğunuz rutinin dışına çıkmak zordur. Çünkü bilinmeyen bir bölgeye adım atmanız gerekir. Pratik bir çözüme sahip olmadığınız sürece hiçbir bunu yapmanız için sizi motive etmeye yeterli olmayacaktır.

İşte size başlamanız için iyi bir yol kendimizle konuşma şeklimiz de şüphe ve belirsizliği biz güçlendirmeniz hayatımla ilgili ne yapmak istediğimi bilmiyorum dediğiniz zaman bütün odak noktanızı bilmediğiniz şeyleri genişletmeye harcarsınız. Tüm dikkatinizi yardımcı olmayacak bu bakış açısına verirseniz hayatta ne yapmayı istediğinizi asla bulamazsınız.

Biraz zaman ayırın ve emin olduğumuz şeyleri bir kenara yazın. Odağınızı bilmediğiniz şeylerden çekip bildiğiniz şeylere yönlendirin. Hedefleriniz, amaçlarınız ve arzularınız hakkında emin olduğunuz her şeyi yazın. Neyi kesin olarak biliyoruz? Belki de bu dünyanın farklı yerlerine seyahat etmek istediğiniz konusunda netsiniz. Belki de yeni bir iş kurmak konusunda eminsiniz. Unutmayın nereye seyahat edeceğiniz veya nasıl bir iş kuracağınız gerçeğine odaklanmalısınız.

Diyelim ki ne yapmak istediğimi bilmiyorum düşüncesini gerçekliğe dönüştürmeniz ve dünyanın farklı yerlerine seyahat etmek istiyorum diyebilmeniz için bu şekilde şartları değiştirebilirsiniz.

Bilinmeyen şeyleri alıp bilinene dönüştürürüz. Kendi işinizi kurmak istediğinize emin misiniz? Eğer cevabınız evet ise, başarılı olsanız da olmasanız da gidin ve bunu gerçekleştirin. Sonuçlar ne olursa olsun doğru olmaz. Çünkü ilk seferinde işe yaramayan stratejilerden kaçınabilecek ve işinizi kurarken yenilerini geliştirebilecek kadar deneyim kazandınız.

Sahip olduğunuz şüpheye karşı göstermeniz gereken düşünce böyle olmalıdır. Bunlar dışındaki her şeyi düşünmeniz için gereksizdir. Fakat gerçekleştirmenize değer. Bir şeyleri gerçekten yapmaya başladığınız da zamanla cevaplara ulaşırsınız.

Kritik nokta, aktif olmadığınız zamanlarda üzerinde çok düşünüp analiz etmemeniz gerektiğidir. Sadece yaptığınız her hareketin kesin olduğunu düşündüğünüz şeylere uyduğundan emin olun.

Belirsizlik ve şüpheyi, düşünme ve analiz etmeye çok fazla zaman ve enerji harcarsanız bu belirsizlik ve şüphenin hayatınızı meşgul etmesi için daha fazla alan oluşturursunuz.

Bunları düşünerek uykuya dalarsınız ve bunları düşünerek uyanırsınız ve tüm bunlara enerjinizi harcadığınız için hayatınızda düzenli olarak ortaya çıkmaya başlarlar. Alışverişe çıktığınızda ve bir kıyafeti beğendiğinizde ilk düşünceniz ne olur? Bu seçtiğiniz kıyafetin size uyup uymadığını düşünürsünüz. Almak istediğinizden emin olduğunuz için onu denersiniz. Eğer uymazsa yeni bir bedenini istersiniz. Fakat tüm bunları aynı kıyafet için yaparsınız.

Kendinizi rahat hissettireni bulana kadar tüm bedenleri denersiniz. Neden istediğinizden emin olduğunuz her şey için bu yaklaşımı kullanmalısınız? deneme yanılma yoluyla ilerlemek, sizi hayatınızda rahat hissettiğiniz noktaya taşımaya yardımcı olacaktır.

Yere düşerseniz hedefinize ulaşmanız için hala gitmemiz gereken çok yol olduğundan ayağa kalkacaksınız. Yürümeyi yeni öğrenen bir çocuğu düşünün yere düşer. Fakat küçük bedeninin sahip olduğu tüm kararlılığa tutunarak kendini ayağa kaldırır ve bunu kendi başına yapmayı başarana kadar devam eder. Sanki ayağa kalkmak için tek el ve ayakları yerine iki elini ve ayaklarını kullanması gerektiğini anlar. O yüzden ortaya çıkın ve ihtiyacınız olduğu kadar kendinize deneme süreçleri tanıyın.

Hepimiz belirli sayıda deneyimlerin ardından arzu ettiğimiz ne istediğimizi bulma hedefine varacağız.

Hepimizin kendine ait bir ritmi var? Bu yüzden kendimizi sabırla donatmalıyız ve ihtiyacımız olduğu kadar denemeden geçmeliyiz. Çünkü 90 yaşına geldiğimizde her birimiz geriye dönüp bakacaksınız İyikilerle dolu bir hayat mı yaşadık yoksa keşkelerden ibaret bir hayat mı?

Başka kişisel gelişim başarı hikayeleri okumak istiyorsanız Başarı Hikayeleri bölümüne bakabilirsiniz.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Nalıncı Baba Hikayesi
Nalıncı Baba Hikayesi
bambi masalı
Bambi Masalı
Ekmek Çalan Çocuğun Hikayesi
Ekmek Çalan Çocuğun Hikayesi
İlham Veren En İyi 10 Başarı Hikayesi
İlham Veren En İyi 10 Başarı Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.