Sihirli Çakıl Taşları: Kişisel Gelişim Başarı Hikayeleri

Sihirli-Cakil-Taslari-Kisisel-Gelisim-Basari-Hikayeleri

Abone Ol google news

Çok sevdiğim bir ifade vardır oda “Başarılı olmak isteyen kişilerin, yarışmalarda rekabetin gerektirdiği şartları bir yaşam tarzı olarak seçtiklerine hep başarılı olacaklarına inanıyorum.

Bu sefer hangi alanda olursa olsun, başarılı olmak isteyen kişilere anlatılacak çok özel bir hikâye var. Bu güzel ve anlamlı hikâyeyi sizlerle de paylaşmak istiyorum.

Hikâyenin adı sihirli çakıl taşları bir zamanlar iki samimi arkadaş, yaya olarak dünya turuna çıkmayı planlar yolda ihtiyaç doyacakları tüm ihtiyaçlarını sırt çantalarına yerleştirdikten sonra yola koyulurlar.

Günlerce dağ, bayır tepe demeden seyahat ederler. Sırtlarında taşıdıkları o ağır çantaların altında her akşam oldukça yorgun düşen bu gençler oturdukları yerde kalkamıyorlardı.

Yine çok yorgun oldukları bir günün akşamında, bitkin bir halde denizin kenarında küçük bir çadır kurup, uzanmışlardı. İkiside uykuya dalacakları sırada birdenbire gökyüzünde çok güzel bir ışık belirir.

Bu ışık bu gençlere yaklaşmaya başlar. Bu ışığı gören arkadaşlar büyük bir şaşkınlıkla birbirlerine bakarken birden bu ışık demetinden şöyle, bir ses duyarlar.

“Bu gece deniz kıyısındaki çakıl taşlarından toplayıp sırt çantanızın içine koyun. Seyahatiniz boyunca bu çakıl taşlarını da beraberinizde taşıyın. Dediklerimi yaparsanız eğer, size yarın akşam her ikinizin de hem çok sevineceği hemde çok üzüleceği bir haber vereceğim.” Der ve ışık hemen kaybolur.

Bu iki arkadaş bu o ışığın kendilerine verdiği mesaja çok kızarlar. Derler ki “Bu kadar yorgunluğun üzerine birde çakıl taşları toplayıp, çantamıza mı koyacağız. Hemde tüm gün o taşları da sırtımızda mı taşıyacağız diye homurdandılar.”

Buna rağmen her iki arkadaş da zor da olsa kalkarak topladıkları bir avuç çakıl taşını çantalarına koyarlar. Çünkü bir sonraki gece duyacakları haberi her ikisi de çok merak etmekteydi.

O gün ikiside erkenden gece olmasını çok isterler. İki arkadaş tüm gün boyunca çantalarında ilave olarak taşıdıkları çakıl taşları yüzünden fazlasıyla yorgun düşmüşlerdi.

Gece olunca yataklarını yaptıkları halde bir türlü uyuyamazlar. Her ikisi de evvelki akşam kendileriyle konuşan ışığın vereceği haberi bekleyip dururlar.

 Ancak vakit epey geç olmasına rağmen o ışık bu kez gelmez, artık umutlarını kaybettiklerinde, İki arkadaş bu duruma çok kızarlar ve kandırıldıklarını düşünürler.

Gençlerden biri ”En iyisi çantanızdaki çakıl taşlarını boşaltalım. Yarın o ağırlığı tekrar taşımayalım.” Der.

İki arkadaş da çantalarını açarlar. Açmaları ile birlikte bir de ne görsünler? Çantalarında ki tüm çakıl taşları elmasa dönüşmüştür.

İki arkadaş da o kadar çok sevinir ki, yorgunluklarını bile unuturlar. Çünkü artık çok sayıda ve çok kıymetli elmasları vardı.

Çakıl taşlarını taşımaktan şikayet eden bu iki arkadaş. Bu kez de neden dün çantamıza daha çok çakıl taşı koymadık diye düşünerek, bu sefer çok üzülürler.

Bu hikaye bize bugün elde edeceğiniz başarıları, daha önce ne kadar çok gayret ettiğinize,  başka bir deyişle ne kadar çok çakıl taşı toplayıp, taşıdığınıza bağlıdır.

Diğer güzel içeriklerimize göz atmak isterseniz. Başarı Hikayeleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Okuyanlari-Etkileyecek-2-Basari-Oykusu
Okuyanları Etkileyecek 2 Başarı Öyküsü
Cimri İle Cömert Hikayesi
Cimri İle Cömert Hikayesi
Beyazidi-Bestami-Hazretleri-ve-Rahibin-Sorusu
Beyazıdı Bestami Hazretleri ve Rahibin Sorusu
Ekmek Çalan Çocuğun Hikayesi
Ekmek Çalan Çocuğun Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.