İbiş ile Memiş Ormanda Masalı oku

İbiş ile Memiş Ormanda Masal oku

Abone Ol google news

İbiş ile Memiş Masalı, Bir zamanlar İbiş ve Memiş adında iki çok samimi dost vardı. İbiş ile Memiş sık sık buluşur ardından ormana giderlerdi. Bütün hayvanlar İbiş ile Memiş’in dostu olduğundan orman onlar için eğlenceli bir yerdi.

Hayvanlar onlara o kadar çok alışmışlardı ki, dört gözle onları beklerlerdi. Yine bir gün sabah erkenden buluştuktan sonra hemen  ormana gitmişlerdi, hayvanlar İbiş ile Memiş’i gördüklerine çok sevindiler. Hep birlikte halka oluşturup dans etmeye, sonra da oyun oynamaya başladılar. Bu sefer sıra şarkı söylemeye gelmişti ki birden gürültü koptu.

Zürafa hızla koşarak tepenin ardına baktı, sonrada İbiş ile Memiş’e işaret göndererek oraya gelmelerini istedi. İbiş ile Memiş de merakla oraya doğru koştular, oraya vardıklarında bir de ne görsünler? Bir gurup atlı adam ormana doğru hızla geliyordu, neredeyse hepsinin elinde tüfek vardı. İbiş ile Memiş onların avcı olduğunu hemen anladı.

Zavallı hayvanlar avcı haberlerini alınca görünce çok korkmuşlardı, hiç beklemeden bir o yana bir bu yana kaçmaya başladılar. Kaçanlar arasında bulunan tavşan yaralanınca İbiş ile Memiş ona yardım etmek için bir şeyler yapmaya karar verdiler.

İbiş “Hemen orman bekçisine haber verelim” dedi.

Orman bekçisi bir o kadar şişman, bıyıklı,  çok sevimli biriydi, avcıların geldiğini işitince çok kızmıştı. “Teşekkür ederim size iyi ki bana haber verdiniz çocuklar! Bu ormanda avlanmak yasaktır. Haydi benimle gelin” dedi.

İbiş ile Memiş, bekçi ile birlikte araca atlayarak yola koyuldular, ormana vardıklarında avcıların hala orada olduklarını görünce bekçi düdüğünü çıkartarak öttürünce hepsi ateş etmeyi kesmişti.

Bekçi ibiş ile Memiş’in yardımıyla onları suçüstü yakalanmıştı, bekçi onların tüfeklerini toplayarak onları araca bindirince bütün hayvanlar teker teker ortaya çıkıp İbiş ile Memiş’in çevresine toplandılar.

Nihayet şarkılarını söyleyeceklerdi:

Biz bu ormanı çok seviyoruz.

Çünkü dostuz hepimiz.

Hem zıplar, hem oynar, hem dans ederiz.

Düşmanlarımız hep yenilir.

Lay, lay, lay, lay,layyy..

İbiş ile Memiş Masalı ‘nı beğendiğinizi umarız bu güzel masal da ilginizi çekebilir: Peter Pan Masalı Oku

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Balıkçı ile Karısı
Balıkçı ile Karısı: Balık Prens Hikayesi
Üvey Anne Masalı
Üvey Anne Masalı
Sabir-Tasi-Hikayesi
Sabır Taşı Hikayesi
İyi Geceler Sirki Masalı
İyi Geceler Sirki Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.