Parktaki Çiçekler Masalı

Parktaki Çiçekler Masalı

Abone Ol google news

Parktaki Çiçekler Masalı’nda bir kız çocuğuna çiçeklerin önemini göstererek öğretmeyi konu edinen çok güzel bir kısa masal. İyi okumalar.

Parktaki Çiçekler Masalı

Günlerden bir gün erkenden kalkan Gülay kahvaltısını yatıktan sonra annesiyle beraber parka gitmişlerdi. Parkın etrafını çevreleyen rengarenk çiçekler öylesine güzel görünüyorlarmış ki Gülay Hemen koşarak çiçeklerden birkaç tanesini koparmış.

Annesi “ Gülay Kızım sakın o parktaki çiçekleri koparma” diye arkasından seslenmiş,

Fakat Gülay onu duymamış bile, çiçekleri kopardıktan sonra geri dönmüş. Onun bu davranışına üzülen annesi ona çiçeklerin öyle gelişi güzel koparılmaması gerektiğini anlatmak istiyormuş.

Gülay parkta oynayıp eğlendikten sonra eve dönerlerken Annesi ona,

“Madem çiçekleri bu kadar çok seviyorsun, hemen evin az ilerisinde bulunan çiçekçiden sana bir çiçek fidesi alalım, o artık senin çiçeğin olacak ve onu sen büyüteceksin, tamam mı? ” demiş.

Gülay annesinin bu teklifine çok sevinmişti hemen beraber çiçekçiye giderek beğendikleri birkaç çiçek fidesini satın alıp eve gitmişler.

Gülay o çiçeğe sevgiyle bakmaya başlamıştı ama çiçek fidesi çok yavaş büyüyormuş. Gülay her gün fidesine bakıyor, onun güzel çiçekler açmasını bekliyormuş.

Günler bu şekilde geçip giderken Gülay’ın fidesi en sonunda çiçek açmıştı. Gülay fidesinin çiçek açısına o kadar çok sevinmiş ki sürekli o çiçeğe bakıyor onu okşuyordu.

Bir gün yine annesiyle birlikte parka gitmişlerdi, bu kez o çiçeklere doğru koşan Gülay çiçekleri sevip okşamış ama bu sefer onları hiç koparmamış çünkü artık çiçeklerin nasıl açtığını biliyormuş.

Parktaki çiçekler masalını okurken eğlendiğinizi umarız. Bu güzel Çiftçi ile Serçe Hikayesi: Anonim Türk Masalları da ilginizi çekebilir.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Altın Heybe Masalı, Keloğlan Masalı
Altın Heybe Masalı
Yardımsever Tavuk
Yardımsever Tavuk
Prenses Sofia Masalı
Prenses Sofia Masalı
Aladdinin Sihirli Lambası
Alaaddinin Sihirli Lambası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.