Parktaki Çiçekler Masalı

Parktaki Çiçekler Masalı

Parktaki Çiçekler Masalı ile mutlu bir an geçirebilirsiniz.

Günlerden bir gün erkenden kalkan Gülay kahvaltısını yatıktan sonra annesiyle beraber parka gitmişlerdi. Parkın etrafını çevreleyen rengarenk çiçekler öylesine güzel görünüyorlarmış ki Gülay Hemen koşarak çiçeklerden birkaç tanesini koparmış.

Annesi “ Gülay Kızım sakın o çiçekleri koparma” diye arkasından seslenmiş, fakat Gülay onu duymamış bile, çiçekleri kopardıktan sonra geri dönmüş onun bu davranışına üzülen annesi ona çiçeklerin öyle gelişi güzel koparılmaması gerektiğini anlatmak istiyormuş.

Gülay parkta oynayıp eğlendikten sonra eve dönerlerken Annesi ona,

“Madem çiçekleri bu kadar çok seviyorsun, hemen evin az ilerisinde bulunan çiçekçiden sana bir çiçek fidesi alalım, o artık senin çiçeğin olacak ve onu sen büyüteceksin, tamam mı? ” demiş.

Gülay annesinin bu teklifine çok sevinmişti hemen beraber çiçekçiye giderek beğendikleri birkaç çiçek fidesini satın alıp eve gitmişler.

Gülay o çiçeğe sevgiyle bakmaya başlamıştı ama çiçek fidesi çok yavaş büyüyormuş. Gülay her gün fidesine bakıyor, onun güzel çiçekler açmasını bekliyormuş.

Günler bu şekilde geçip giderken Gülay’ın fidesi en sonunda çiçek açmıştı. Gülay fidesinin çiçek açısına o kadar çok sevinmiş ki sürekli o çiçeğe bakıyor onu okşuyordu.

Dilerseniz       Papağan İle Çakal     Masalına göz atabilirsiniz.

Bir gün yine annesiyle birlikte parka gitmişlerdi, bu kez o çiçeklere doğru koşan Gülay çiçekleri sevip okşamış ama bu sefer onları hiç koparmamış çünkü artık çiçeklerin nasıl açtığını biliyormuş.

Ayrıca kontrol et

Papağan İle Çakal

Papağan İle Çakal

Çok güzel iyi uykular Masalları arasında bulunan Papağan İle Çakal Masalını beğeneceğinizi umarız. Evvel zaman …

Karganın Oyunu

Karganın Oyunu

Eğitici çocuk masalları arasında bulunan karganın oyunu masalını beğeneceğinizi umarız. Bir varmış bir yokmuş evvel …

Aç Gözlü Kedi

Aç Gözlü Kedi

Aç Gözlü Kedi Masalı gibi eski Masalları okuyarak çocuklarınızı eğlendirebilirsiniz. Bir varmış bir yokmuş evvel …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir