Kar Tanesi Masalı

En Çok Okunan Kar Tanesi Masalı

Abone Olgoogle news

Kar ile ilgili Masallardan biri olan Kar Tanesi Masalı, çocukların en sevdiği masallar arasında yer almaktadır. İyi okumalar.

Kış mevsiminde havanın çok soğuk olduğu bir gündü. Kar taneleri, gökyüzünden süzüle süzüle yeryüzüne iniyorlardı. Onlardan küçük kar tanesi vardı ki buluttan ayrılırken, bulut ona seslenmiş: “Küçük dostum güle güle git. Sana uğurlar olsun. Yeryüzüne de benden selam söyle. Yeryüzünde bulunan çok güzel bir yere kon olur mu?”

Kar Tanesi “Tamam, çok hemde çok güzel bir yere düşeceğim.” demiş

Sonrasında ise kar tanesi kendisini adeta rüzgarın kollarına bırakmış. Ve sevinçle etrafındaki kar tanelerini izlemeye koyulmuş.

Bir ara kendi kendine “Ne kadar da çok kar tanesi varmış. Bakıyorum hepsi de birbirinden güzel.” demiş.

Bir süre sonra yeryüzüne yaklaşmıştı. Yeryüzüne bakıyor ama nereye konacağına bir türlü karar veremiyormuş.

Kendi kendine “Acaba, güzel manzaralı bir dağın tepesine mi konsam. Oradan her tarafı rahatlıkla izlerim.” diye düşünmüş. Sonra da “Aslında orası olmaz. Aylardır zaten buluttan yeryüzünü izliyorum. Aşağıda bir yerlere inmeliyim. Ama nereye…” diye söylenmiş.

Biraz geçtikten sonra bu sefer denize konmayı düşünmüş ve koca gemilerin dolandığı denizde bir su damlası olmayı hayal etmiş. Ama bu fikri de beğenmediğinden düşünmeye devam etmiş.

En sonunda “Hahaa buldum.” demiş. “En iyisi ben bir çocuğun ellerinin üzerine düşeyim. Onlar beni çok sever. Asıl mutluluğu onun ellerinde bulurum.” Demiş

Tamda böyle düşünürken tatlı mı tatlı şirin bir göçmen çocuğun eline düşüvermişti. Çocuk eline düşen o kar tanesini görünce, sevinçle annesinin yanına koşarak ona göstermiş. “Annecim bu kar tanesine baksana, ne kadar da güzelmiş! Bu minik kar tanesi acaba memleketimizden bizlere iyi haberler getirmiş midir? Bu uğurlu bir kar tanesi…

Kar tanesi göçmen çocuğun sözlerini işitince çok mutlu olmuş. Onun sıcacık, sevgi ve özlem dolu minik ellerinde eriyerek bir su damlacığına dönüşmüş.

Küçük Kar Tanesi Hikayesini beğendiğinizi umarız.

Başka güzel masal okumak ister misiniz?

YILDIZ VERMEYİ UNUTMAYIN 🙂
0 Oy

Benzer İçerikler

Mızmız Sinek Masalı
Mızmız Sinek Masalı
Küçük Kara Balık Hikayesi
Küçük Kara Balık Hikayesi
Tasa Kuşu Hikayesi
Tasa Kuşu Hikayesi
Masal Otobüsü Düt Düt
Masal Otobüsü Düt Düt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.