Kurabiye Hırsızı Hikayesi

Kurabiye-Hirsizi-Cocuk-Hikayeleri

Abone Ol google news

Kurabiye Hırsızı Hikayesi, Sevgili çocuklar, bu güzel hikayeyi okumanızı tavsiye ederiz keyifli okumalar..

Günlerden bir gün, bir kadın havaalanında uçağının kalkma saatinin gelmesini bekliyormuş. Uçağın kalkmasına da epey bir süre olduğundan, havaalanındaki kantine giderek okumak için bir kitap ve bir paket de kurabiye alarak bekleme salonundaki boş bir yere oturmuş.

Bir süre etrafına bakındıktan sonra satın aldığı kitabı eline alarak okumaya başlamış. Kitap okurken yanına bir kişi oturmuştu. Bir süre kitap okuduktan sonra yanında oturan adamın cüretkâr bir şekilde ortalarında bulunan kurabiye paketinden, birer birer kurabiye alarak yediğini fark etmiş.

Her ne kadar onu görmezden gelse de, kitabını okurken hem kurabiyesini yiyen adama, hemde saatine ikide bir bakmaktaymış.

Kurabiye hırsızı kurabiyeleri kendi kurabiyeleri gibiymişçesine yavaş yavaş tüketirken, kadının kulağı da saatten çıkan sesteydi. ” Tik tak, tik, tak”  ne kadar sinirlerine engel olmak istese de bit türlü engel olamıyormuş.

Kadın” Eğer kibar bir  bayan olmamış olmasaydım. Şu yanımdaki adamın gözünü morartırdım!” diye düşünmeye başlamışsa da, hiçbir şey dememişti.

Kadın elini her kurabiyeye uzattığında. O adam da elini uzatıyormuş. Kurabiye paketinde yalnız bir kurabiye kalınca, kadın “Bakalım şimdi ne yapacak?” diye düşünmüş.

Kurabiye hırsızı yüzünde beliren asabi bir gülümsemeyle paketteki son kurabiyeye elini uzatarak eline aldığı kurabiyeyi ikiye bölüp, yarısını pakete koymuş. Diğer yarısını da yemişti.

Kadın ise o yarım kurabiyeyi eline aldığı gibi ağzına atıvermiş. Sonra da “Ne kadar cüretkâr ve kaba bir adam. O kadar kurabiyemi yedi. Üstelik bir teşekkür bile etmiyor!” diye düşünmeye başlamış.

Kadın hayatında hiç bu kadar sinirlendiğini anımsamıyormuş. Uçaklarının hareket edeceği anons edilince, hemen eşyalarını alarak çıkış kapısına doğru yürümüş. Kurabiye hırsızına o kadar çok kızmıştı ki arkasına dönüp ona bir daha bakmamıştı bile.

Kadın uçağa binip koltuğuna oturduktan sonra kitabını almak için elini çantasına koyunca şaşkınlık içerisinde “Ben ne yaptım.” diyerek elini ağzına götürmüş. Çünkü kantinden aldığı kurabiye paketi çantasında duruyormuş.

Üzgün bir şekilde “Bunlar benim kurabiyelerimse eğer; o yediğimiz kurabiyeler de o adamındı. Öyleyse adam kibar bir şekilde kurabiyelerini benimle paylaştı!” demiş mırıldanarak.

O adamdan özür dilemek için çok geç kaldığını anlamıştı. Çünkü uçak havalanmak için hareket etmişti. Ayrıca kaba ve cüretkâr olan kurabiye hırsızı da kendisi olduğunu anlamıştı.

Bu güzel Kurabiye Hırsızı Hikayesi ‘ni beğendiğinizi umarız.

Bu Masallar da ilginizi çekebilir.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

mickey fare masalı
Mickey Mouse Masalı
Yaban Kuğuları Olan Prens Masalı
Yaban Kuğuları Olan Prens Masalı
Parmak Kız Masalı
Parmak Kız Masalı
Aslan İle Tavşan Hikâyesi
Aslan İle Tavşan Hikayesi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.