Kırmızı Araba Masalı

Kırmızı Araba Masalı

Abone Ol google news

Bir zamanlar birbirinden güzel arabaların bulunduğu bir ülkede, en hızlı araba olduğunu ve her arabayla yarışabileceğini söyleyen Rüzgar adında mavi bir araba vardı. Her nereye giderse gitsin hızlı olmasıyla övünürdü. Gerçekten çok hızlı giden bu araba kısa sürede her yerde tanınmaya başlanmıştı.

Büyük arabalar, küçük arabaların çok sevdiği Efsanesi yarış hikayesi olan, Oyuncak Araba Hikayesini anlatırken, küçük arabalar hep en hızlı arabanın hangisi olduğunu sorarlardı.

Büyük arabalar ise bugüne kadar Mavi Araba Rüzgar’dan daha hızlı giden yarış arabasını görmediklerini söylerlerdi.

Büyüklerin anlattığı Masalları dinleyen küçük arabalar arasında bulunan Fırtına ismindeki Kırmızı Araba ise hep büyüyünce Mavi arabayla yarışa gireceğini ve onu yarışta geçeceğinin hayalini kurardı.

Günler bu şekilde geçip giderken bir gün büyük ve hızlı bir araba olan Kırmızı Araba’nın yaşadığı şehirde büyük yarışa katılacak arabaların belirlenmesi için bir ön eleme turnuvası düzenlenmişti.

Bu yarışa isteyen bütün arabalar katılabiliyordu. Bu yarışı kazanan ilk üç araba ülkenin en büyük yarışına katılarak Mavi Araba Rüzgar ile yarışacaktı.

O büyük yarışa katılmak neredeyse tüm arabaların hayaliydi. Bu haberi duyan Kırmızı Araba fırtınada, hemen yarışı organize eden Çekici’nin yanına giderek yarışmaya ismini yazdırmıştı.

Merakla yarış gününün gelmesini bekleyen Fırtına, bu yarışı kazanacağına inanıyordu. Meraklı bekleyişin ardından yarış günü gelip çatmıştı.

Yarış alanına giden Fırtına, yarışacağı pistteki yerini alarak rakiplerinin gelmesini bekledi.

Çok geçmeden yarış alanının güvenliğini sağlamak için gelen Polis Arabaları, Ambulanslar ve İtfaiye arabaları da yerini almış. Tüm yarışmacıların gelmesiyle birlikte yarışı başlatmak için ön tarafa geçen Kamyon. “Biliyorsunuz ki, bu yarışı kazananlar, büyük yarışmaya katılmaya hak kazanacaklar. Şimdi yarışa hazır mısınız?” diye sordu.

Tüm Yarışmacılar “Evet, evet…” diye bağırdıktan sonra Kamyon başlama düdüğünü çalarak yarışı başlattı. 

Tüm arabalar hızla giderken, en arkada kalan Fırtınaya seslenen bir Traktör. “Hadi kırmızı araba, yapabilirsin.” Diye bağırınca kendisini toparlayan Fırtına, öyle bir hızlı gitti ki, tüm rakiplerini geride bırakarak yarışı birincilikle bitirdi.

O yarışmayı izleyen arabalar Kırmızı Araba Fırtına’nın çok hızlı gittiğini, hatta Mavi Araba Rüzgarı da geçeceğini konuşmaya başladı.

Fırtına kendi halinden memnun,  merakla büyük yarış günün gelmesini bekliyordu. Özelliklede Rüzgar ile yarışacağına çok seviniyordu.

Günler hızlıca geçmiş, yarış günü gelip çatmıştı. Büyük yarışa katılmak için ülkenin dört bir yanından gelen arabalar yarış pistindeki yerine geçerek beklemeye başlamışlardı. 

Fırtına da yarışmacılar arasındaydı. Bir ara Rüzgar, yarışmaya katılan arabalara “Bu güne kadar beni geçen araba olmadı. Sizlerde beni geçemezsiniz.”  Diyerek gülmeye başladı.

Fırtına “Bizler hep senin öykülerinle büyüdük ama bu sefer diğer yarışlardan farklı olacak.” Deyince, Rüzgar kahkaha atarak gülmeye başladı. “Sen mi? Beni geçeceksin.” Diye sordu.

“Evet” dedi Fırtına.

Rüzgar “Öyleyse sizleri çok bekletmeyelim.” Diyerek yerine geçti. Bu arada yarışmaya katılan tüm arabalar yerini aldıktan sonra hakem olan Çekici ile İtfaiye yarışmacıların önüne geçerek “Hazır mısınız?” Diye bağırdı.

Tüm yarışmacılar “Evet…” dedikten sonra

Çekici “Haydi başlayın.” Diye bağırdı.

Yarışmacıların hepsi büyük bir hızla gidiyordu. Ama Fırtına ile Rüzgar en önde başa baş gidiyorlardı. Fırtına’nın çok hızlı olduğunu gören Rüzgar “Olacak gibi değil. Biraz daha hızlanırsa beni geçer.” Diye mırıldanırken.

Fırtına “Kusura bakma ama seni geçmek zorundayım.” Diyerek daha da hızlanınca, Rüzgar dahada şaşırmıştı. Çünkü Fırtına kendisinden çok daha hızlıydı.

O yarışı kazanan Fırtına, tüm ülkedeki en hızlı araba olarak hayallerine kavuşmuştu.

Bu güzel kırmızı araba masalı da burada son buldu. Başka 4 yaş eğitici masallar ile buluşmak üzere hoşçakalın.

Bu masalın kaynak gösterilmeden yayınlanması, çoğaltılması ve paylaşılması yasaktır.

Masal Uygulamasını Hemen İndir, Aramıza Katıl!
Download on the App Store Get it on Google Play

Benzer İçerikler

Zürafa ile Tırtıl
Zürafa ile Tırtıl Masalı
Sihirli Peri Hikayesi
Sihirli Peri
Prenses Anastasia Masalı
Prenses Anastasia Masalı
Güllü Köy Masallar
Güllü Köy Masalı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Masallar Oku | © 2023, Tüm hakları saklıdır.